Plienky na spánok

ninka1609
5. dec 2018

Ahojte dcerka je cca 5 mesiacov bez plienky ale ma spanok poobedny aj nočný má....príde to samo ze sa odnauci aj na spánok alebo treba k tomu nejako dopomoct? Má dva roky aj dva mesiace dakujem

babi81
5. dec 2018

@ninka1609 moja ma 2roky a 7mesiacov a davam jej na noc plienku, vela krat sa stane ze je sucha, ale ked nedam sa pocika.na poobedny som nedavala.teraz jej zacina vadit a chce ju prec tak dufamze je ready 🙂

pininka
5. dec 2018

Naši keď sa odplienkovali tak do týždňa aj cez noc aj cez poobedňajší spánok. Za mňa čím dlhšie sa bude nechávať plienka na noc,tým dlhšie dieťa bude do nej piskat. Naši už dvojročnú chodili do škôlky a tam plienky nesmeli mať vôbec, takže som bola rada že sme s tým problém nemali

ninka1609
autor
5. dec 2018

@pininka no mala tiez chodi do skolky a tam plienku mozu mat....a ked jej Ne dam na poobedny spanok ta sa popisa vzdy tak ako to riesit? Zas ju Ne chcem nechavat scuranu

pininka
5. dec 2018

@ninka1609 veď jasné, a každý deň ju má pocuranu? Kamoška sa s týmto dlho trápila práve preto že v škôlke mohli mať plienky a vždy ich aj dali a potom ona doma sa mohla aj roztrhať.

ninka1609
autor
5. dec 2018

@pininka ano vzdy a tolko napisa ze sa az prepisa

pininka
5. dec 2018

@ninka1609 hmm, to je dosť asi aj dosť veľa pije, čo je síce dobre,no nepomôže to momentálne. Staršiemu sa občas stalo ale len v noci že spal tak tvrdo že sa popisal, ale mladší, ten sa zobudil nech bolo čokoľvek a kričal že chce pisat. Sama som teraz pri dcérke zvedavá že ako to bude keď ju budem oducat.

ninka1609
autor
5. dec 2018

@pininka hm no uvidime

zabina27
5. dec 2018

tak ono zevraj pocas spanku to nesuvisi so ziadnym nacvikom, trenovanim, ale musi cosi v mozgu dozriet, ze clovek sa na potrebu zobudi, nic sa s tym neda robit, do urciteho veku je to uplne normalne (presne roky ja neviem, skus sa dr opytat alebo mozno niekto napise). kazdopadne to nesuvisi s tym, ze v skolke daju/nedaju, neda sa na to vycvicit ako cez den na nocnik, musi to prist. mojmu malemu som prestala davat na spanie az ked ju maval suchu, mala bude mat 2,5 a stale ma po spanku mokru plienku. ine by bolo, pokial sa dieta zobudi a vedome to pusti do plienky, z pohodlnosti alebo ako to napisat, ale pokial spi, tak len cakat. pripadne da sa skusit napriklad tak, ze ak ty ides neskor vecer spat, tak dieta v spanku posadit na wc, nech sa vycika, cez obed ho dat pred spanim a napr. hodinu pred spanim uz nepit. ale moju v noci odmietam nosit na wc, ona by sa zobudila a musela by som znovu uspavat... tk ja len pockam, do skolky chodi, na spanok jej plienku daju a daju ju snad dovtedy, kym bude potrebna

ninka1609
autor
5. dec 2018

@zabina27 ja som to skusala ona zacme strasne plakat a krici ze nechce a potom uz ani nezaspi..takze pockame dakujem 😊