Pľuzgieriky v rozkroku 15 mesačného dievčatka. Čo to je?

zuzkaremiaska
16. nov 2011

Ahojte maminy, mojej 15 mesačnej dcérke sa začali robiť v rozkroku malé biele bodky,ktoré sa menia na červené pľuzgieriky.Je ich stále viac a neviem,čo jej na ne dávať. Rybacia masť ani Sudokrem nepomáha. Stretli ste sa už s tým???Čo to je?Z čoho to môže byť? Ďakujem za rady.

sympa1
16. nov 2011

chod s malou ku dr urcite. moja neterka mala nieco podobne ale to chytila nieco v jednom aquaparku 😠 , najlespie ti vsak poradi dr

annaopialova
17. nov 2011

ahoj moze to byt aj opar len ineho razu

ewka1980
17. nov 2011

@zuzkaremiaska ,ahoj nehccem strašiť,ale toto iste mala naša malá,ked mala nejakých 7-8 mesiacov,nikdy na to nezabudnem,bolo to hrozné,pluzgieriky,mala naplnenné akoby tekutinou....najprv sme boli na kožnom,dali nam nejaké maste,ale vôbec nepomáhali,a ked sa jej to začalo rozširovať všade ,hlavne na ručičkách, leteli sme s noou na pohotovosť,vtedy nam ju tam aj nechali ☹ ,musela na infuzky,mala vtedy vraj stafylokok,myslím,už si to dobre nepamätám .....po vyše týždni,nam ju pustili domov.

pastelka202
17. nov 2011

mala by si ist urcite k lekarovi....on ti povie,co to ma.Mne sa mala tiez vyhadzala,nepomahal ani sudokrem,predpisal mi imazol.Ten zabral.Myslela som si,ze ma plienkovu dermatitidu,ale este to nebolo v takom stadiu....ona v tedy uzivala aj antibiotika,tak to mohlo byt aj z toho...mala aj hnacky...nic ine som nerobila,len prebalovala,umyvala,natierala ...aj tak bola vyhadzana

adriana7
18. nov 2011

@zuzkaremiaska , my sme toto práve po týždňovom trápení doliečili, bolo to hrozné a boľavé, malú až triaslo, keď som ju natierala...mala to z atb, lebo kakala do každej plienky 😖 , ani nechcem pomyslieť, čo jej tie atb urobili vo vnútri na slizniciach, keď na koži to vyzeralo takto hrozne 😠

oriesok
18. nov 2011

@zuzkaremiaska môže to byť aj plienková dermatitída.. našej sa to prejavilo tak, že najprv to bola biela bodka, ktorá ako by praskla a ostal jej pluzgier.. doktorka nám na to dala Imazol.. a dosť rýchlo nám zabral..

zuzkaremiaska
autor
19. nov 2011

Ďakujem za reakcie,včera nám doktorka predpísala IMAZOL, krajšie to ešte nemá,ale chválabohu,nerozširuje sa to.Ani ju to nebolí,neštípe.