Príspevky pre registrovaných používateľov sa ti nezobrazujú.
a uvidíš všetky príspevky!
oriesok
14. feb 2019
Baby.. ktorá robíte s oberonom? potrebovala by som poradiiiiiť pls.. :pray:
Zobraz celú správu
oriesok
14. feb 2019
Babyyyy prosim, ktora robi v oberone??? Potrebujem nieco poradit
Zobraz celú správu
oriesok
25. dec 2018
Prajeme štastné a veselé
Zobraz celú správu
oriesok
7. okt 2018 Čítané 25x

Keďže akú takú skúsenosť s hračkami od Albi už máme veľmi som sa potešila, keď mi prišla správa, že budeme testovať. Naše deti zbožňujú náučné hry, pri ktorých sa aj niečo nové naučia a obrovské plus, že jedna z hier je aj o zvieratkách, ktoré môj drobec zbožňuje. 

Deti samozrejme o ničom nevedeli. Kuriér prišiel poobede akurát ako sme sa vrátili z roboty, zo školy a zo škôlky. Balík som však na chvíľku odložila, kým si deti splnili svoje úlohy. Jeden cvičil logopédiu a dcéra písala úlohy. Potom som im balík odovzdala :slight_smile: 

Moje 1. Kvízy zvieratá 

Tak toto najviac potešilo môjho syna. Totálneho milovníka zvierat. Obrovské plus je pevný obal uzavretý magnetom, takže obsah sa nikdy nevysype. Hra obsahuje 50 kariet s obrázkami zvierat, 1 hraciu kocku a 6x puzzle. Kto má doma hru Zvieratká v kocke od Albi, je to niečo dosť podobné, len tu nejde o čas, a plusom je tam, že odmenou za správnu odpoveď je dielik Puzzle, takže to deti motivuje k hre a viac ich to baví. 

Hra je rozdelená na ľahšie a ťažšie otázky. Tažšie otázky majú pri sebe aj možnosti odpovede. Keďže sa tam hádže kockou a na každej kartičke je 6 otázok hra je na veeeľmi dlho :slight_smile: kým si prejdete všetky otázky :slight_smile: Je potrebené, aby hru hral vždy aspoň jeden, čo vie čítať. Obrázky sú pekné, farebné, a pri otázkach sa toho veľa o zvieratách nenaučia len deti ale aj dospelí. 

PEXESO pre bystré hlavičky - Hádanky 

Myslím, že nepoznám dieťa, ktoré sa nerado hrá pexeso. Pexeso - Hádanky je druh pexesa pre deti, ktoré už nebavia hľadať rovnaké obrázky. Toto pexeso je krásne. Jedna časť obsahuje obrázok a na druhej párovej kartičke je formou básničky napísaná hádanka. Takže dieťa si cibrí hlavičku. Musí porozmýšľať aká je správna odpoveď a nájsť kartičku s obrázkom. Samozrejme pri vymýšľaní tohoto pexesa mysleli aj na deti, ktoré čítať nevedia, takže na textovej kartičke je samozrejme aj farba pozadia rovnaké ako na kartičke s obrázkom. Takže sa dajú jednoducho spárovať. Obrázky sú tiež krásne, arebné, pútavé, takže dieťa sa teší, keď sa mu obrázok podarí nájsť. Ďalšie obrovské plus je, že kartičky sú z tvrdého materiálu, taže podľa mňa pri nomrálnom štýle hre sú nezničiteľné, dá sa snimi hrať na akomkoľvek aj nerovnom povrchu.

Vejár plný kvízov 7+

Vejár plný kvízov sú kartičky, ktoré sú spojené plastovou otváracou skrutkou. Takže kartičky sa vám nebudú povaľovať kade tade :slight_smile: Je to super pomocník pri cestovaní, ako zabaviť deti :slight_smile: Deťom dáte len kartičky s otázkami a vy si necháte kartičky s odpoveďami, aby ste ich vedeli kontrolovať :slight_smile: Otázky sú tam z každého súdka. A ako je uvedené na obale je skôr vhodná pre deti 7 + . Pri mnohých otázkach je potrebné, aby dieťa vedelo čítať, počítať, ovládalo napr. hodiny, planéty, logické myslenie, čo to o svete.

Pri niektorých otázkach sme tuho mosei rozmýšľať aj my dospelí. Deťom táto hra určite rozšíry všeobecný prehľad. Mladšieho syna odtiaľ zaujalo len pár otázok. Ale zato moju 8r. princeznú to veľmi bavilo a aj baví. Hru vždy berieme so sebou do auta a zabávame sa.

Záver

Hry od Alby ako vždy nesklamali. Sľubujú presne to, čo príšu aj na obaloch. Sú náučné, trvácne - vďaka buď použitému materiálu z ktorej je hra vyrobená aebo jej obal. A mnohému naučia nie len deti ale aj nás dospelých. Hry od Albi veľmi spájajú rodiny. Teda aspoň u nás. Lákajú hrať sa nie len deti ale aj dospelých :slight_smile: 

Moc ďakujem tímu Modrí koník ale aj Albi, za možnosť testovania a za ďalšie krásne chvíle, ktoré sme spolu s deťmi prežili a veľa sa toho naučili a určite sa ešte toho veľa aj naučíme. 

A ja osobne ďakujem aj za úzasnú, voňavú sviečku a čokoládku. Vedeli ste prečo, ste ju poslali, lebo kým sa deti hrali, ja som mohla relaxovať :slight_smile:

#test_kvido

#recenzia

Čítaj celý článok
oriesok
21. sep 2018
#test_kvido a párty môže začať :slight_smile:
Zobraz celú správu
oriesok
Správa bola zmenená 19. sep 2018
Keď sa o našej výhre dozvedela neterka, musela prísť pomôcť s testovaním :slight_smile: #test_kvido
Zobraz celú správu
oriesok
17. sep 2018
#test_kvido
A je to tuuuuuu :slight_smile: ďalšia možnosť tráviť spolu viac času s deťmi :slight_smile: ďakujeme albi a koníku za možnosť
Zobraz celú správu
oriesok
27. aug 2018
Nejde niekto kupovať sedačku zo Sedačky PHASE? Mám voucher.. Darujem komu sa fakt zíde
Zobraz celú správu
oriesok
15. aug 2018
Ahojte baby.. Viete mi poradiť? Na koľko dní dovolenky mam nárok ak mam 32r a robím 6hod.denne 30hod.do týždňa? Ďakujem
Zobraz celú správu
oriesok
7. aug 2018
Baby je tu nejaká fakturantka? Potrebujem poradiť ohľadom fakturovania. Ďakujem
Zobraz celú správu
oriesok
5. aug 2018 Čítané 40x

Najskôr sa chcem poďakovať tímu Modrý koník a Billa, že som mala možnosť testovať.  Keď mi prišla správa, ze budem testovať ovocie a zeleninu Billy, veľmi som sa potešila, nakoľko u nás je jej veľká spotreba :slight_smile:

Do par dni mi prišiel domov kuriér a doniesol poukážky v hodnote 30€.

Prvýkrát som sa na nákup do Billy dostala až vo večerných hodinách o 19.00. Billu u nás zatvárajú o 20.00. Bola som zvedavá, či aj vtedy sa mi podarí niečo nakúpiť. Keďže vačšinou v tom čase už býva veľmi malý výber ovocia a zeleniny. Ostala som milo prekvapená. Ihneď pri vstupe do predajne nás privítalo veľké množstvo ovocia a zeleniny. Bola tam dokonca pani predavačka, ktorá preberala ovocie a zeleninu na precenenie. 

Tak sa nám podarilo nakúpiť. 

Slivky

Na ako prvé sa deti vrhli na slivky. V podstate pri ich kúpe bol aj ťažší výber, nakoľko veľa z nich už bolo mäkkých, prezretých a aj tie, co sme si doniesli domov boli vhodné na skorú konzumáciu, nakoľko by dlho nevydržali.. Väčšia časť teda padla za obeť ihneď večer. Boli veľmi chutné. A zo zvyšku som na druhý deň dala upiecť koláč mojej mamke.

Avokádo

Na raňajky sme mali avokádo. Keďže vždy keď kupujeme, hľadáme co najmäkšie, aby bolo ihneď vhodné na konzumáciu, aj tu bol ťažší výber. Skoro všetky boli čerstvé, tvrdé, čo určite nie je zlé. Do pár dní doma dozrejú. Chuť bola vynikajúca. Do avokádovej nátierky sme nakrájali aj reďkovky, ktorých chuť bola výrazná, vôbec neboli drevnaté, krásne voňali a vydržali dlhšie v chladničke. 

Melón

V týchto teplých dňoch ako správny ovocinári si to bez ovocia predstaviť nevieme, preto melón bez jadierok bola určite správna voľba. Deti si rozkázali melónovu pizzu, vďaka tomu do nich dostanem kopec vitamínov. Počas testovania sme ju robili viackrát. Melón v Bille som kupovala počas testovania 4x a vždy bol šťavnatý, sladký a to som ich neprebrala a bol bez jadierok, ktoré ja osobne neznášam. 

Banány a mango 

Zastanci neprezretych banánov by si určite nevybrali. Banány boli dozreté, žlté, niektoré trošku prezreté s hnedými ťukancami. My však máme skôr radšej tie prezretejšie. A tak isto je to s mango. Mango mali síce len balené, ale nemôžem mu nič vytknúť. Krásne voňalo, nebolo prezreté, ale bolo sladké a šťavnaté. Využili sme ho do mangovo-bananovo-kokosoveho smoothie. Ovocie bolo tak sladké, že sme nemuseli použiť žiadny med. 

Maliny 

Maliny sme použili na ozdobenie smoothie a pizze. Taktiež chuti nemôžem nič vytknúť. Ale ich trvácnosť bola veľmi krátka. Kúpili sme ich večer a za 2 dni som ich z chladničky musela vyhodiť, nakoľko sa na nich urobila pleseň. 

Jahody

Na jahodách sa mi páčilo, že boli drobnejšie, voňavé a ich chuť bola výrazná. Boli skoro naozaj ako zo záhradky. 

Hrozno

Hroznu nebolo čo vytknúť, v ponuke mali bezkôstkové hrozno, čo je pre mňa ako odporcu kadejakých jadierok veľké plus. Chuť bola výrobná. Trvácnosť bola dlhšia. Do spotrebovania sa nám nepokazila ani jedna bobuľka. 

Čučoriedky 

Tie som kúpila rovno 2 balenia, keďže u nás sa zjedia fakt rýchlo. Všetky v krabička h boli čerstvé, neboli popučené a ich chuť bola výborná. 

Tekvica hokajdo 

Tekvica bola mladá, čerstvá, mala krásnu farbu a taktiež som  nemusela veľmi preberať, aby som našla tú správnu. Bola z nej vynikajúca polievka. 

Cuketa

Cuketa u nás čakala na prípravu 3 dni a to bol najvyšší čas ju spotrebovať. Z jednej strany nám začala mäknúť. Takže ešte deň a bola by vhodná do koša. Cukinu som zapiekla so syrom, šunkou a po upečení som pridala kyslú smotanu a pažítku. 

Uhorka

Tak tiež nemôžem nič vytknúť, bola trváca, vydržala v chladničke až do jej spotrebovania. Nebola horká, po nakrajaní bola voňavá a veľmi chutná. 

Paradajky 

Mali naozaj veľký výber paradajok. Bud veľké strapcove, malé cherry paradajky... Keďže my a radšej cherry vyberala som z nich. Mali krásnu farbu, vôňu a chutili ako naozajstné paradajky. 

Mrkva

Skončila v polievke, ale moji krpci ju museli koštovat samozrejme aj čerstvú :slight_smile: Bola chrumkavá, mala krásnu farbu a v polievke sa pekne uvarila. Taktiež jej nemám čo vytknúť. 

Záver 

V meste máme 2 Billy. Zámerne som si vybrala tú novšiu, keďže je u nás pri hlavnom ťahu, je tam veľa parkovacích miest a bola mi bližšie. Bola som naozaj veľmi prekvapená s ponukou, ktorú mali na predajni. Výber ovocia a zeleniny bol stále naozaj veľmi veľký. Vždy som tam našla ovocie a zeleninu, čo som potrebovala. Pani predavačky boli veľmi milé, čokoľvek som potrebovala tak mi pomohli. Čakacia doba pri pokladni nikdy nebola dlhá, keď videli, že čaká viac ľudí pri pokladni prišla ihneď ďalšia predavačka. Pani na pokladni bola vždy usmievavá, pekne pozdravila, nezabudla pýtať kartičku, prehodili sme počas blokovania pár slov a s úsmevom a pozdravom sme sa lúčili. 

Môj pohľad na Billu sa pozmenil. Staršiu Billu, čo máme v centre mesta som nikdy nemala rada, vždy tam mali nedostatok tovaru, prázdne regále, nepekne usporiadaný tovar. Ale nakupovanie v tejto novej som si celkom užila a určite sa tam budem vracať po výrobky, ktoré som si tam obľúbila a taktiež vždy na ovocie a zeleninu. 

#test_billa3 #recenzia 

Čítaj celý článok
oriesok
25. júl 2018
#test_billa3 tekvicová sezóna zahájená :slight_smile: Kto ešte nejedol hokajdo polievku, nečakajte.. Jednoduchá, rýchla a nikdy z nej nič neostane :slight_smile: v Bille som natrafila na mladú tekvicu, ktorá chutila božsky :slight_smile:
Zobraz celú správu
oriesok
24. júl 2018
#test_billa3 pamätáte si z detstva kysnuté koláče s ovocím a posypkou? Ten najlepší vždy vedela urobiť moja mamka.. Dnes som jej doniesla slivky s Billy.. Síce bolo treba preberať a museli sa čím skôr spotrebovať.. Dlho by nevydržali.. Chuťovo boli výborné.. A mamka upiekla.. Mňam
Zobraz celú správu
oriesok
Správa bola zmenená 24. júl 2018
#test_billa3 táto pizza vždy osvieži :slight_smile:vždy v lete nás frčí melón.. Ja som z tých vyberavych, čo neznáša v melóne jadierka, preto ma potešila bezjadierkova dyna v Bille.. 5x som kupovala a 5x bola sladká.. Preto tam chodím na istotu
Zobraz celú správu
oriesok
23. júl 2018
#test_billa3 aj u vás je to tak? Bez ovocia si nevedia deň predstaviť.. Naše ovocné popoludnia
Zobraz celú správu
oriesok
23. júl 2018
#test_billa3 zbožňujem jednoduché, rýchle a chutné jedlo.. Zapekana cuketa so šunkou, dozdobime smotanou a pažítkou.. Veľká mnamka
Zobraz celú správu
oriesok
22. júl 2018
#test_billa3 dnes sme testovali mango :slight_smile: zbožňujem tu kombináciu..
Recept :
Jedno zrelé mango
Jeden banán
1čl strúhaného kokosu
Voda podľa toho akú chcete konzistenciu
Mi nemé a dozdobime podľa chuti, zmyzlo do pol minútky
Zobraz celú správu
oriesok
21. júl 2018
#test_billa3 Avokádo.. Manžel mal vždy voči nemu predsudky.. Keď si ho kúpil a okostoval, bolo nedozrete a samotné mu nechutilo.. Včera som v Bille natrafila na dozreté a raňajky sú na svete.. Len sa tak zalizoval.
Recept (úplne jednoduchý) :
Avokádo
Reďkovky podľa chuti
Soľ
Mleté čierne korenie všetko spolu zmiešať a ľubovoľne dozdobit
Zobraz celú správu
oriesok
20. júl 2018
#test_billa3 keďže stále chodím do obchodu doobeda, dnes som skúsila ísť do Billy večer.. 30min. Pred záverečnou.. A čuduj sa svete výber stále rovnaký.. Krásne nakladané ovocie a zelenina.. Obrovský výber.. Na Billy sa môžem vždy spoľahnúť, viem, že tam nájdem vždy to ovocie a zeleninu co aktuálne potrebujem.. Trosku sme sa nachystali na víkendovú ovocnou zeleninovú párty
Zobraz celú správu
oriesok
18. júl 2018
#test_billa3 čo si dať po dobrom obede? Čo tak melónovu pizzu? :slight_smile: naši ovocnickovia sa veru potešili :slight_smile:
Zobraz celú správu
oriesok
18. júl 2018
#test_billa3 a ide sa testovaaaat :slight_smile:
Zobraz celú správu
oriesok
17. júl 2018
Neviete mi poradiť, čo to môže byť? Urobilo sa jej to na oboch lakťoch, na dotyk je to suché a niekedy ju to svrbí
Zobraz celú správu
oriesok
6. júl 2018
Veľdielo dokončené :slight_smile:
Zobraz celú správu
oriesok
30. jún 2018
Dnes má naša princezná 8 rokov.. Neskutočne ten čas letí.. Ľúbim ju najviac na svete
Zobraz celú správu
oriesok
20. jún 2018
Baby je tu niekto, čo robí v prima banke? Potrebujem súrne nejakú info.. Ďakujem
Zobraz celú správu
oriesok
4. jún 2018
Aj rámik na fotky sa dá uhackovat :slight_smile:
Zobraz celú správu
oriesok
31. máj 2018
Čerstvo doháčkovaný :slight_smile: a môže ísť robiť radosť :slight_smile:
Zobraz celú správu
oriesok
23. máj 2018
Nejde niekto kupovať sedačku zo Sedačky PHASE? Mám voucher, ktorý nevyužijeme..
Zobraz celú správu
oriesok
10. máj 2018
Ahojte... Viete mi prosím poradiť náramok pre deti proti kliešťom? Či je to účinné.. Ak mate skúsenosti poprosím aj značku a kde sa to dá kúpiť.. Malý mi mal v priebehu 3 dní dvoch tých hnusakov :frowning2: moc ďakujem
Zobraz celú správu
oriesok
20. mar 2018
A ďalší háčkovanec je na svete :slight_smile:
Zobraz celú správu
Strana
z 3
Predošlá Strana
z 3
Ďalšia