Plytký spánok 22 mesačného dieťaťa

nikola81
20. apr 2018

Prosim o nazory alejo skusenosti co so spankom mojho maleho (1r 10m). Od narodenia nebol velky spac ale mame iny problem ktory trva asi od 6 mesiacov. Mam dojem ze nevie hlboko zaspat. Preberie ho aj najmensi zvuk, suchnutie perinou, chodza po koberci ked si idem lahnut. Potom nastane to najhorsie. Hadzanie nohou o postielku a hlasne mrncanie, niekedy az zurive. Trva to niekedy aj hodinu, niekolko krat za noc. Obcas pomoze ked ho zoberiem k sebe ale niekedy ani to nie. Hadze sa, dokopana som zo bsetkych stran. Nasa dr tvrdi ze je to jeho sposob uspavania sa, posiela nas na neurologiu. Ale co tam zistia pri tak malom dietati? Ma ist v septembri do skolky a neviem co sa tam bude diat. Sme z toho zufali, normalne sme nespali ani nepamatam. Pripisujem to aj druhym stolickam ktore mu idu ale myli ma, ze to u nas trva uz tak strasne dlho. Celkovo on je dost nervozne az hyperaktivne dieta. Vyzduje si pozornost, zuri ked mu nieco zakazujem a tvrdohlavo si chce presadit svoje, pri ziadnej cinnosti nevydrzi dlhsie ako 5 minut a je tazke niecim ho zujat. Co dalej? Skusit tu neurologiu ci este pockat do 2 rokov?

maruski99
20. apr 2018

čo sa týka správania, to bude na tebe asi to bude chcieť troška pevnejšiu ruku, lebo ak mu vo všetkom povolíte, tak to lepšie nebude

nikola81
autor
20. apr 2018

@maruski99 Urcite ano. Mam pocit ze zlyhavam. Som strasne unavena z jeho nalad, vacsinou sme samy, starych rodicov nemame a byvame na dedine kde nie su ziadny rovesnici. Uprimne uz ma ani nebavi nic vymyslat. Snazim sa ist na neho prisne, ale obcas to este horsie dopadne. Vsetko konci hysterickym revom

deti95060810
20. apr 2018

s tým spánkom sme si prežili pri dcére.... od asi 5 mesiacov die´ta plakalo, mrnkalo neustále. ani jesť, ani spať. K lekárovi sme chodili ako na klavír. večer sme ju uspávali aj 3 hod. V noci sme tiež nepospali viac ako 2 hodiny v kuse. bolo to zúfalé... Lekár len že je to taký typ dieťaťa, že musíme vydržať... mal pravdu, uvrieskaná je doteraz a to už chodí dávno do ZŠ...

lubi40
25. apr 2018

@nikola81 aj ja man velmi aktivneho, tvrdohlaveho syna, ale hovorit o hyperaktivite v tak mladom veku je velmi skoro. Hyperaktivita je diagnoza.
Popisujes 2 problemy: spanok a tvrdohlavost. Co sa tyka druheho, tak pomoze jedine neustupit a stanovit pevne hranice. Nemusis mat 1000 pravidiel, mozno staci 10 zakladnych, ale tie treba dodrziavat. Z vlastnej skusenosti ti hovorim, na zaciatku to nie je lahke, ale oplati sa vytrvat. Hlavne neukazovat emocie a ignorovat vybuchy hnevu a hystericke revy.
Co sa spanku tyka, nepomohlo by, keby mal svoju izbu, kde by ho nikto nerusil?