Pneumokok v nose a koloidné striebro

margaretka111
10. júl 2022

Ahojte, prosím o radu, už som zúfalá čo drobcovi dať (3,5 roka) na zničenie stále sa opakujúcich soplov. Neustále vychádza pneumokok v nose ale je veľmi rezistentný. Už nezaberá nič, má aj očkovanie, ale podľa Imunológa sú tie hodnoty už veľmi nízke, boli sme aj na ORL, najskôr lieky zaberali, no teraz už nie. Má aj vybratú nosnú mandľu (pred dvoma mesiacmi) a odvtedy už sme mali asi 3x sople (husté až zelené). Brali sme aj Broncho Vaxom na imunitu, Imunor tiež. Orl mi spomenula nejakú infúznu liečbu na pneumokoka, ale že do toho by ešte nešla.. Ale čítala som o koloidnom striebre, má niekto prosím skúsenosť? A ktoré (ktorú značku) odporúčate?
Ďakujem krásne za radu

poopsie
10. júl 2022

Dcéra mala rezistetnu bakteriu v nose..na jej názov si nespomeniem, koloidné striebro problém nikdy nevyriešilo, len na istý čas potlačilo, stále máva sople, stále má problém s nosnou mandlou a jej výberu sa asi nevyhneme... Ale však vyskúšaj a uvidíš, možno budete mať inú skúsenosť

endzi83
10. júl 2022

@margaretka111 bolo by dobre robit preplachy, koloidne 3x denne su rozne hustotou na vnutorne pouzitie len do 20ppm, ostatne na vonkajsie pouzitie. Firma je jedno aka zalezi od hustoty striebra, vam staci do tych 20ppm. Kapucinku tinkturu mu pridajte 3x do dna. Vecer jansky olej kvapku do nosa, kvoli rychlejsiej regeneracii. Je dobre aj probiotika ak este nebralo dietatko, nasadit.

margaretka111
autor
10. júl 2022

@poopsie no veď ja som sa práve "tešila", že vyberú nosnú mandľu a bude pokoj. Ale vôbec nepomohlo 😕. Držím palce, nech vám pomôže 🙏

margaretka111
autor
10. júl 2022

@endzi83 ďakujem za rady, prosím, kde je najlepšie tieto produkty zakúpiť?

endzi83
10. júl 2022

@margaretka111 vyberom nosnych mandli sa problem nevyriesi len sprechodni, ze bacily maju odstranenu "prekazku" mandle, ktore su zachytavacom. Ta sa bacily skor dostanu do tela, lebo tam nebude prekazka. Vela ludi este robi tuto zasadnu chybu v domneni, ze tym detom sebe pomozu.

endzi83
10. júl 2022

@margaretka111 za mna najlepsie produkty ma ceska firma Nadeje od Podhornej https://nadeje-byliny.eu/ kludne si najdite aj na slovensku ho uz predavaju rozne prirodne eshopy alebo v zdravej vyzive a koloidne striebro od vyrobcu napr. Krochmalny https://www.bohatstvo-prirody.sk/koloidne-strie...

endzi83
10. júl 2022

@margaretka111 este u nas na slovensku je firma Serafin, oni maju tiez prirodne produkty. https://serafinbyliny.sk maju aj poradnu tak vam urcite, poradia aj davkovanie ci v cechach alebo na slovensku zalezi pre koho sa rozhodnete ale vacsinou sa berie od kg kvapka

poopsie
10. júl 2022

@endzi83 a myslíš ze si môžeme uškodiť keď mám 50 ppm?

endzi83
10. júl 2022

@poopsie pouzitie na kožu v pohode, ale na uzivanie vnutorne nie je vhodny. max do 25ppm pre dospeleho a deti tak do 20ppm. Ja mam pre nas vsetkych len do 20ppm. Pouzivat len, ked je treba tj.ked je clovek chory, nie preventivne. Preventivne do nosa preplachy a morsku vodu v spreji.

margaretka111
autor
10. júl 2022

@endzi83 ďakujem za rady, určite to popozerám 👍.
No my sme tú nosnú mandľu už museli vybrať, lebo že bola dosť veľká 😕, aj v správe z histológie to bolo uvedené

endzi83
10. júl 2022

@margaretka111 neber to ako výčitku, viem že sa to robí. Aj mojim rodičom bolo odporučené že treba vybrať nosné ešte keď som bola malá. Vždy sa s tým dá pracovať kým tam sú tie mandle, lebo robia svoju prácu preto ich v tele máme. Od narodenia svojej dcérky sa venujem študujem samouk aj prednášky celostnej medicíne, aby som sa vyhla takým podľa mňa prešľapom. Aj keď kopec lekárov nebude súhlasiť a budú si hájiť svoje. Na mne už urobili za mladi mnoho pokusov čo sa operácii týka a teda mne to veru nepomohlo, ale mám skúsenosti, pre ktoré teraz robím veci inak. A musím povedať, že nás síce choroby neobchádzajú, ale vieme sa s tým rýchlo vysporiadať. Dcérka mala chorobu ruky nohy ústa aj vysoké teploty aj kiahne aj kašeľ, ekzem a iné detské choroby, zajtra bude mať 5 r. A klop klop a lekárky sme boli len na preventívke, zatiaľ nemala v sebe žiadne ATB ani lieky na kašeľ, teplotu či iné smakocinky. Ďakujem, že som silná a dokážem to zvládnuť prírodnou cestou, tak ako kedysi naše staré mami keď toľko vymoženosti neboli vedeli že na horúčku toto zaberá, na kašeľ taká bylinka🙏🙏🙏❤️❤️❤️A samozrejme viem ak by sa mi čokoľvek nezdalo, sa vždy obrátiť na lekárov. Nezatracujem ale ani nezneuzivam. Mne pri každej chorobe pchali ATB bo ujo z rodiny lekár to treba. Tak posahanu imunitu som z toho mala, že ďakujem pekne aj iné zdravotné problémy sa na to nabalili.

stanulienkat
10. júl 2022

Koloid striebro nepomohlo. Konvickujte.

margaretka111
autor
11. júl 2022

@endzi83 no veď to, že my slepo počúvame lekárov, lebo sa samozrejme bojíme, aby sme niečo nepokazili. Ale vidím, že klasická medicína nám pri týchto opakujúcich sa soploch veru vôbec nepomáha 😕 už sme mali toľko krát Uniflox, pamycon, Uniflox s kyselinou hyalurónovou, yabro, a neviem čo všetko... Toľko výplachov nošteka, liekov na podporu imunity a nič.. Už musím hľadať aj iné možnosti. Ďakujem za web stránky, už som aj pozerala tie produkty 👍
Ďakujem krásne 🙏

margaretka111
autor
11. júl 2022

@stanulienkat aj konvickujeme. Aj do soľnej jaskyne sme chodili (ale je pravda, že je umelo vytvorená), aj sme inhalovalo, aj neviem ešte čo všetko 😕 a sople sú stále. Jediné čo na chvíľku pomohlo bol Broncho Vaxom, v septembri môžeme nasadiť znova, dovtedy musíme vydržať

endzi83
11. júl 2022

@margaretka111 a co konvickujete? vincentku ci vodu zo solou? Chce ide to pekne vonku vodicka sople? JJ niekedy nam tie bakterie daju zabrat. Drzim palce nech uz si s tym date rady a nech je drobec fit a uziva si leto.

stanulienkat
11. júl 2022

@margaretka111 este je mozne, ze vam tu mandlu neodstranili uplne ze tam kus tkaniva zostal. Drviva vacsina ludi, co si dali odstranit tu mandlu, tak problemy vymizli. Ta mandla je vlastne zdroj infektu. Tak drzim palce. Mozno tam bude aj iny problem. Vyskusaj aj ineho dr. Ale teda, ci ti pomozu byliny...no neviem...

margaretka111
autor
11. júl 2022

@endzi83 aj vincentku som skúšala na konvickovanie, aj taký špeciálny prášok na zriedenie s vodou z lekárne, aj sterimar. No veľa veľa.
Ďakujem, snáď sa toho už zbavíme

margaretka111
autor
11. júl 2022

@stanulienkat no asi 3 týždne po operácii sme mali opäť sople 😕 tak som myslela, že ak to ešte nie je dobre zahojené, tak sa tam niekde tie baktérie zachytili ale dr. povedal, že to po 1 týždni už bolo zahojené. No veď my sme už u ďalšieho ORL, ten prvý bol veľmi milý, ale stále mi len hovoril, že treba počkať, že z toho "vyrastie" 🤦‍♀️ tak sme prešli k inému dr. a lepšie na chvíľu bolo, no teraz znova... A to si človek myslí, že v lete bude pokoj 😕

endzi83
11. júl 2022

@margaretka111 ono pri prírodnej liečbe treba čas chuť a trpezlivosť, ale vyplatí sa 🙏🍀 tzn.ze nestačí jedenkrát do dňa ani iba raz spraviť aby to bolo efektívne už keď nemá mandle tak to môže byť ešte hlbšie vo vnútri tým, že nemá tu ochranu. Ak chcete to naozaj zabralo treba často aj 5krat denne je to otravné ale neviem nič prirodnejsie čo by zabralo a potom ešte probiotiká do nosa aby sa usídlili baktérie aké tam byť majú. Pribioticky a prebioticky ustny sprej od mikrovedy je na to vhodný. A striekať koloidne striebro tiež min.3krat denne po prečistení nosa.

nerika
12. dec 2022

@margaretka111 čítala som vaše komenty a ako ste na tom od júla? Sme na tom rovnako s 5 r. synom. Čo pomohlo? U nás trvá už rok, tiež sme po operacií. Ďakujem za info.

margaretka111
autor
13. dec 2022

@nerika moc Vás nepoteším. Nám zabralo, teda dočasne, preliečenie až celkovými antibiotikami. Po atb sme mali asi 2 mesiace pokoj, čo je u nás obrovský úspech. Teraz má sople znova, ale to preto, že sme doma všetci ochoreli. Ale pomáha výplach nosa konvičkou, naozaj odporúčam. A sprej Virostop alebo GripVis sú tiež fajn.

nerika
13. dec 2022

@margaretka111 ďakujem za odpoveď, momentalne liečime atb. Cefzil. A boli sme aj my rodici testovaní. Uvidime, do škôlky určite nepustím.

margaretka111
autor
13. dec 2022

@nerika no my chodíme do škôlky asi tak, že 4-5 dní v škôlke a 14 dní doma a zasa na 5 dní do škôlky a zasa minimálne 10 dní doma. Na porazenie...ja rozumiem, že je ťažké si vybaviť voľno a byť s dieťaťom, žiadny zamestnávateľ nie je z toho nadšený, ale čo potom deti ako moje, čo má slabú imunitu. Ja musím riešiť, vymýšľať, kombinovať, aby sa dieťa doliečilo, prídeme konečne do škôlky a tam ešte v šatni ukašlané a usmrkané dieťa.. Ale "našťastie" nám teraz zatvorili škôlku pre vysokú chorobnosť detí, tak verím a dúfam, že sa všetky poriadne doma preliečia a nastúpia všetky zdravé a bez soplov a vydržíme aspoň 2 týždne v škôlke 🙏

nerika
13. dec 2022

@margaretka111 No moje deti tento rok boli len párkrát v škôlke.Od februára ( po covide) mal starši stále zelené sople a výter bol negatívny, takže mesiace uplnili tak že nedostával antibiotiká. V septembri mal operaciu nosnej mandle a potom zase nádcha a teraz našli pneumokoka. Neviem či to tam bolo aj predtým, len nerobili dobre výter, lebo stále menime doktora. A samozrejme od brata dostáva aj malý,ale on má hemophilus influenze. Brali sme aj my broncho vaxom aj imunor ale nepomôže. A čo Vám povie imunológ?

margaretka111
autor
14. dec 2022

@nerika Imunológ robil testy a že má zníženú imunitu a máme vydržať, že to prejde 😄 a medzitým Kalobu, Imunor a Broncho Vaxom