Podávali ste vnútorne jazvečiu masť 2,5 ročnému dieťaťu?

chadkroeger
16. apr 2020

Dobrý deň,

má niekto skúsenosť s podávaním jazvečej masti 2,5r dieťatu vnútorne? Totiž moj už dlhšiu dobu hlienovito kašle, tak som chcela vyskúšať mu podávať 1CL masti s medom. Len neviem, či také staré dieťa to môže, aby mu to neuškodilo.

sapetka
16. apr 2020

@chadkroeger ja som len natierala. Pokial nemas uplne domacu original jazveciu mast tu z obchodu by som urcite nedavala

chadkroeger
autor
16. apr 2020

@sapetka ja mam original mast 🙂

mimamik
16. apr 2020

@chadkroeger prosím Vás neviete mi poradiť kde zohnat original tuto mast, tiez bojujeme s dlhotrvajucim vlhkym kaslom u dvojrocneho syna.

katrinka8
16. apr 2020

@chadkroeger
@mimamik - dievčatá, a nezatekajú im hlieny, ktoré sa im tvoria kvôli alergii? Či to je kašeľ po chorobe?

lenka2710
16. apr 2020

@chadkroeger ja som malej dávala trosku do čaju vypiť

lenka2710
16. apr 2020

@mimamik najlepšie u poľovníka

mimamik
16. apr 2020

@katrinka8 ja nemam pocit, ze by mu niečo zatekalo, nos uplne čistý dycha volne, skor mal od začiatku choroby chytene len priedusky

chadkroeger
autor
16. apr 2020

@mimamik ja mam od polovnika. Predavaju sa aj na bazosi, ale to nevies ci je naozaj original alebo len fake.

chadkroeger
autor
16. apr 2020

@lenka2710 a pomohlo? 🙂

chadkroeger
autor
16. apr 2020

@katrinka8 alergiu nema. Boli sme na alergologii. 🙂

lenka2710
16. apr 2020

@chadkroeger ťažko povedať, lebo ja už som vtedy bola úplne v koncoch, kombinovala som kadečo! Mala vtedy zápal priedusiek a nemohli sme sa z toho vyhrabať, a dr mi povedala, nech ešte poskusam babské rady, lebo už ani ona sama nevedela, čo jej dat! Nakoniec zo dňa na deň bola v pohode, veľa sme chodili vtedy po vonku po slniečku, možno pomohlo aj to

mimamik
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
lenka2710
16. apr 2020

@mimamik no mne ju dala kamoška, čo jej brat je poľovník, inak kúpiš aj v lekárni, ale ta okolo jazveca asi ani neprešla si myslím! Ale môžeš použiť hocijakú domácu masť, kacaciu husaciu aj bravčovu, ale naj je ta jazvecia

bmuller
16. apr 2020

Mile damy, ja sice nemam nic proti babskym radam, milujem bylinky, ale... uzivat mast z diveho lesneho zvierata vnutorne? Kusok uvazujte, nevies, ake mohol mat parazity ci choroby. A tiez neviem, co je vynimocne na zlozeni tuku jazveca oproti maslu, alebo mastiam z domacich zvierat, ked uz (ani sa mi nepodarilo dopatrat)
(PS. Nepredpokladam, ze sa vam paci lovenie tigrov alebo nosorozcov kvoli bajkam v cinskej medicine. U nas to "vychytal"jazvec" 😖 )

miskooo1987
16. apr 2020

@bmuller 👍

venusa85
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
chadkroeger
autor
20. apr 2020

@venusa85 a pomohlo? 🙂

kattky
20. apr 2020

@chadkroeger ja mam 2,5 rocneho doma no tuez len som mu hrud natierala na noc. Ale just ma super sirup pri ochoreni dychacich ciest. Je sice drahsi, ale paradny. Je vhodny aj pre deti.

venusa85
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
chadkroeger
autor
23. apr 2020

Takze davam recenziu - davala som mu 1/2 CL masti s 1/2 CL medu. Po 6 dnoch kasel zmizol. Takze s tym, co sme sa trapili od januara, jazvecia mast vyriesila za 6 dni. Uz konecne nekasleme. 🙏