Podlamovanie u 2,5 ročného Ondríka

mary3101
14. jún 2014

Ahojte.Chcela by som vam popisat siuaciu ohladom mojho synceka Ondrika (2,5) a zaroven zistit,ci nema niekto podobnu skusenost..Uz od narodeni mal problem so silnym refluxom,neznasanlivost mlieka a intolerancia laktozy.Mali sme obdobia,ked sme boli v nemocnici s krvavymi hnackami,so zapalom pluc.Noci sme nespali (ani dni v podstate),koli bolestiam.Odkedy vedel zacat ukazovat co ho boli,tak ukazoval na nozicky,rucicky,hlavicku.Tieto bolesti pretrvavaju. Ked mal rok a pol vsimla som si,ze sa podlamuje a pada na zem.Bolo to malokedy,ale predsa sa to dialo. Lekara som informovala,ten vsak vyzadoval video.V novembri som raz bola u jeho lekara,ze tie bolesti a podlamovanie sa mu stupnuju.Nebol prechladnuty,ale brali to ako priznaky pred prechladnutim.Tri dni na to dostal zachvaty,kedy sa cely vykrutil,nevnimal,prestal dychat (ozivovat bolo nutne). V nemocnici dostal behom 6 hodin dalsie 2 tieto zachvaty.Ako to prislo,tak to aj odislo.Robia mu rozne vysetrenia(aj ked,zial,niekde to riesia iba tym,ze za tri mesiace dalisa kontrola) a nezistili mu nic konkretne.Podlamovanie sa stupnuje,jeho neurologicka robi vysetrenia sposobom postav sa na jednu nohu,lahni,vstan...nic viacej. Ma niekto skusenost s podobnym problemom,pripadne radu na koho by sme sa mali obratit?V ramci zachvatov mal robene EMG,lumbalnu punkciu,CT hlavy na vacsie nalezy ako je nador,krvna zrazenina pod. Vsetko ciste.Uz sme zufali ☹ Dakujeme za kazdu radu. alebo nazor.

jana121212
14. jún 2014

@mary3101 teraz som nasla na internete toto zdruzenie a poskytuju bezplatnu pomoc a konzultaciu s fyzioterepeutom http://www.omdvsr.sk/index.php/90-kat-aktuality... . neviem, ci by fyzioterapeut vo vasom pripade nieco vyriesil, navyse je to v bratislave, ale mozno by som skusila aspon napisat mail do toho zdruzenia, ci by nevedeli odporucit dobreho neurologa, urcite s nimi maju skusenosti.

lauricka
14. jún 2014

@mary3101 samozrejme, ze to nie je v poriadku. Nevzdavaj to. Nemohla by si dat viac videi?

veriiii
14. jún 2014

@mary3101 psychologicke vysetrenie bolo?

mary3101
autor
14. jún 2014

@veriiii Nebolo.Moze to byt spojene jedno z druhym?

mary3101
autor
14. jún 2014

@lauricka Dam video zajtra este s tym trasenim ruciciek noziciek.Aj ked je to uz po podani diazepanu,tak je to take odznievanie.

aristka
15. jún 2014

tvoje dieťa má poruchu trávenia a to môže mať za následok neurologické poruchy ,ktoré také Ct nezobrazí kuk tento link http://www.google.sk/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&s... plus ak sa vylúči neurologické ochorenie a dorieši čo spôsobuje malabsorpciu živín napr .dieťa má celiakiu alebo niečo iné čo to spôsobuje a stav sa nezlepší ,asi by som išla po reumatologickej príčine....ale zameraj sa v prvom rade na živiny ,ktoré sa mu pri podaní per os asi nedostanú do krvičky ,preto by bolo dobré pozrieť žalúdok a tenké črevo ,čo sa tam deje tj endoskopicky..plus injekčné podanie vitamínov....

veriiii
15. jún 2014

@mary3101 no niekde wso citaal,ze dieta malo podbne priznakya neskor mu diagnostikovali aspergerov syndrom.samozrejme,ze u vas to nemusi-vies ako to je, ludia si spajaju,ale len preto sa pytam..

janickacrazy
15. jún 2014

@mary3101 Nemyslim kreatinin, ale kreatinkinazu, ma skratku CK a jej hodnota by mala byt 0.1 az 2.0 alebo proste takto malo, no u svalovych dystrofii byva poriadne zvysena hodnota 50 alebo aj 100 aj viac.

lauricka
15. jún 2014

inak, na tom videu hned potom, co sa mu podlomilo kolienko, si to tam zacal skriabat...mozno to nejako aj citi...alebo sa mi len zda?

janickacrazy
15. jún 2014

@mary3101 Inak mne pri prvom synovi urcovali diagnozu sval. dystrofie 4 roky takze viem si zivo predstavit ako sa asi citis. Inak to s tou recou zase na svalovovu dystrofiu nevyzera, teda co poznam deti so sval. dys. tie problem s recou nemaju, jedine ze u vas by to bolo spolu este s niecim inym. Inak moji maju tiez obaja alergiu na mlieko.

meliska
15. jún 2014

@mary3101 ano potne testy

shiroitora
25. sep 2016

Dobry den nehnevajte sa ze tu pisem, len by som sa chcela spyrat ci u vas zistili zaver priznakov. Dakujem