Podpora, povzbudenie - choré dieťa

fifina75
9. okt 2022

Dobrý večer
Je mi hrozne ťažko a strašne sa bojím, dcéra 4mes. je nachladena, ťažšie dýcha, dávam aliamare kvapky, physiomer baby, odsavam no stále chrci a ťažko dýcha. Vyvetrala som izbu, Ide noc a hrozne bojím že sa niečo stane, že sa bude dusiť, nebude sa vedieť nadýchnuť už len tá predstava má desi. Prosím podporte ma, že to rýchlo prejde.
Môžem dať do izby nakrájanú cibuľu? Difuzer ani zvlhcovat vzduchu momentálne doma nemám.

sisaka
9. okt 2022

Osobne by som dala dieťaťu Nasivin, tie slané roztoky nikdy tak neuvoľnia dýchacie cesty.

fifina75
autor
9. okt 2022

@sisaka mám len pre staršie deti od 1roka, zajtra určite pôjdem kúpiť

luccija
9. okt 2022

@fifina75 ma aj teplotu?daj jej vyssie hlavicku a tiez som za normalne kvapky nemate blizko pohotovostnu lekaren?mozes namokryt viac osusiek a dat na postielku aspon trocha to zvlhci vzduch.Neboj sa este bude tych chorob.., ked nema teplotu a chuti jej jest bude to dobre o par dni

fifina75
autor
9. okt 2022

@luccija teplotu mala poobededala som nurofen a zabral teraz nemá. Jesť jej chuti, kojim a je to trochu boj. Utierky idem dať, ďakujem za pripomenutie

svetlonos
9. okt 2022

@fifina75
kamoska davala vzdy rizkrojenu cibulu a nevie si vynachvalit. Vyskusaj, drzim palce a nech sa rychlo malej polepsi 🙂

deti95060810
9. okt 2022

zajtra určite k lekárovi... nie je doma manžel, žeby ste išli na pohotovosť?
K nám tak raz prišli - dcéra boli malinká a mala zvláštny výsyp... keď som povedala o čo ide, lekárka sama zhodnotila návštevu...

fifina75
autor
9. okt 2022

@deti95060810 manžel je doma, ten je na tom asi najhoršie, a ešte máme starstie dieťa 2 roky už spí a nemá kto byt pri nom

thoughtfulweirdo
9. okt 2022

Keď bude mať veľmi upchatý nos, normálne jej daj ten Nasivin, aj keď je pre staršie deti, jednorázovo sa jej z toho nič nestane. Ideálne kvapni na vatovu tyčinku a jemne povytieraj dierky, to mi poradil Dr, keď mal syn prvú nádchu ako 5 dňový. A držím palce, aby to malo rýchly priebeh 🙂

zuzudrnda
9. okt 2022

@fifina75 morská voda, odsať, nasivin 0,01% pre babatka, nechať vo vodorovnej polohe pôsobiť minútku, odpuchne sliznica a neskôr morská voda a odsat. Vetrať,nekurit,späť vyvysene. Dcérka žiaľ mala ako bábätko tak spuchnuta sliznicu,že chrcala a ťažko dýchala. Nasivin musel byť po ruke

fifina75
autor
9. okt 2022

@zuzudrnda ďakujem pekne pred spaním som dala morskú vodu aj sme odsali ale rozdiel nevidím. Spi vyvýšené celý deň či v postieľke tak aj v kocari . Vetrať skúsim aj počas noci aspoň na pár sekúnd ventilacku, kúrenie je samozrejme vypnute. Ďakujem za rady

jazula
9. okt 2022

Ešte by som naklonila postielku, alebo dala spinkať na klinový vankus. Bude sa jej ľahšie dýchať. A našej pri takomto chrčaní doktorka zistila skrytý reflux (že nechrčala kvôli sopľom ale kvôli podráždeným dutinam).

zuzudrnda
9. okt 2022

@fifina75 len slaná voda nestačí. Nasivin je kľúčový na opuch. Držím palec

saxana000
9. okt 2022

Podloz par knih pod nohy postielky tam kde ma hlavicku okolo rozloz mokre uteraky a poriadne vyvetraj.neboj sa nezadusi sa bude chrapat a dychat ustami ked zaspi vytiahni jej dudel nech ma volne usta...

beata_k
9. okt 2022

Joj len sa drzte. Noc je najhorsia. 😒

fifina75
autor
9. okt 2022

@zuzudrnda nasicin mám iba od 1 roka

fifina75
autor
9. okt 2022

@saxana000 ďakujem pekne chvíľu je v postieľke chvíľu na rukách keď sa dusi

fifina75
autor
9. okt 2022

@beata_k ďakujem pekne hrozne sa bojim

hennyinnsbruck
9. okt 2022

Chapem tvoj strach ale este som nepocula o tom ze by sa dieta soplikmy udusilo😉 ked je nos upchaty bude ustami dychat .moja mala casto sople ,po dlhej dobe ich ma akurat teraz maximalne za z tych hlienov pozvracia chuda a chrape jak stary traktor🙈🙈

Vytapaj nos morskou ,dobre vysaj ,ja davam mentol kvapky na vankus(vhodne na vankus) hrud potriet ,spravna vlhkost a modlim sa popri tom aby sa nezgrckala 😅
Neboj bude dobre , ja tiez davam vyssie hlavu ale kedze sa sem tam prevaluje je to kratkodobe 🙄ja by som dala spat na bok ak by nahodou grckala
Skore uzdravenie prajem!

fifina75
autor
9. okt 2022

@hennyinnsbruck ani ja ale takto malé dieťa som ešte nemala choré a mám hororové scenáre. Akurát dýcha ústami aanonuz si trochu aj odgrcla. Tým že spí v zavinovačke tak ju dávam na bok. O kvapkách na vankúš som ešte nepočula iba o naplastiach ale tie sú až od 3 rok. tuším. Ďakujem pekne

hennyinnsbruck
9. okt 2022

@fifina75 no fajn ked je na boku nic sa nestane neboj… ja o naplastiach este nepocula😅

fifina75
autor
9. okt 2022

@hennyinnsbruck asi ju budem mať celú noc na rukách. Naspiro náplaste eucalyptove môžeš kuk na googli, dávajú sa na pyžamo a sú fakt silné po hodine celá izba citit

hennyinnsbruck
9. okt 2022

@fifina75 dakujem pozriem to😊

mamkabeika
9. okt 2022

@fifina75 Ten Nasivin od 1. roka trošku odstriekaj, zrieď s tým morským sprejom, daj na vatovú tyčinku a vytri nosné dierky. My sme tak robili s dospeláckym sprejom.

cecilia29
9. okt 2022

Ja som si lahla do pololahu a malu som mala na sebe - brucho na brucho. Ona tym padom vyvysená . Fenistil mas ? Ten moze

aliaray1
9. okt 2022

@fifina75 Ahoj, bud v klude. Nasa ochorela v kete ako 2 mesacna...Nasivin Soft a na kasel je super Stoptussin sirup (neobsahuje alkohol). A odsavat, najlepsi je u nas vysavac. Kontroluj teplotu, ak zacne stupat bud v strehu a nahlas pedi. Ak by vystupila od 38 a viac, ja by som podala paralen alebo panadol cipok a ak nemam, sirup a obkladiky.

Ked budes vetrat prikry babo dekou a tensiu capicu odporucam.

Od pedi si mozes odkonzultovat, ci by predpisala Fenistil, uvolni na vecer sliznice. Ak treba vraj sa dava aj cez den. Posobi uspavajuco na babo.

beata_k
10. okt 2022

@fifina75 No ako sa mate? 🙄

fifina75
autor
10. okt 2022

@aliaray1 akurát išiel manžel kúpiť nasivin kvapky, doktorka predpísala fenistil kvapky, vetram hodinu pred spaním, ale mám pocit trošičku zlepsenie teda aspoň toľko nechrci a nekycha

aliaray1
10. okt 2022

@fifina75 super sprava. Ten Nasivin si vyskusaj najskor na ruke. Treba ho dat kolmo dole hlavou a troska tazsie to ide ako bezne kvapky pre dospelych.

Nasa z toho bola vonku za par dni. Babatka sa extremne rychlo hoja 🥰

fifina75
autor
10. okt 2022

@aliaray1 wau tak to super správa, už dnes vidím trošku zmenu k lepšiemu a uvidím ako zaberú este fenistil kvapky aj nasivin

fifina75
autor
10. okt 2022

@beata_k u je to trošku lepšie co sa mladšej týka zato staršia začala pokasliavat tak dávam stoptusin sirup snáď sa toho už zbavime