Podstúpilo vaše dieťa transfúziu krvi?

nikusssik
26. jún 2013

AHojte dievčatá, dcérka sa nám narodila v 35 tt a po troch mesiacoch po odbere krvi jej zistili málo železa...po konzultácii s hematologičkou ideme na transfúziu krvi...Zažili ste to niektorá??? Ako to prebieha ??? Strašne sa o ňu bojím :( ďakujem za všetky info...

zuzanakosmelova
26. jún 2013

ano zazili, pichli jej do hlavicky, ide o to , aby si to nevytrhla...🙂dobre to dopadne neboj🙂

saurian
26. jún 2013

Ahoj nás dostal keď mal mesiac,jemu dávali do ručička. Nič hrozne to nebolo. Držte sa.

biancal
26. jún 2013

naša mala transfúziu krvi 2x, keďže je predčasne narodená a extrémny nedonosenec, bola anemická, pri obidvoch mala pichnuté na zápästí, trvalo to cca 2 hodinky, bola trošku rúžovučká jak prasiatko potom 🙂 neboj zvládnete to, držím palce 😉

marylis
26. jún 2013

mojmu bratovi (nar.v 32tt) menili krv, kvoli zdrav.problemom. Robili to ihlou do hlavicky. Neskor mu to zase hrozilo (ked mal asi 5 mes.) Vtedy mu mama dala rozmixovane cierne ribezle a krvne testy sa z tyzdna na tyzden uplne zmenili.Cize druhu transfuziu nerobili 🙂 Lekari neverili vlastnym ociam. No tak to je ked je matka zufala 🙂 Co moj otec pomaly dodnes neprekusol bolo, ze nedali jeho krv (ani sa ho neopytali), pritom mohli, kedze mali rovnaku 🙂 No ale toto bolo uz davno, kedze uz ma 24r. 🙂

anelka5
26. jún 2013

Ano aj my sme to zažili. Dcérka je narodená predčasne a bola trochu anemická, tak musela podstúpiť transfúziu krvi 2-krát. M&slím, že do hlavičky ju pichali a tieklo jej to cca 2-3hod., ale kedže bola ešte malé bábätko, tak skoro všetko prespala a zvládla to v pohode. Neboj sa, určite jej to len pomôže, držím palce 😵

zigzag
26. jún 2013

juj, tak ak transfuzia, daruj krv malej ty, alebo niekto z rodiny, je to najbezpecnejsie....... @nikusssik viem o com pisem, drzim vam palce 😉

alena0305
26. jún 2013

Môj mal transfúziu v 4. týždňoch. Neklesala žĺtačka a mal nízky hemoglobín a málo železa. Potom so 6 týždňovým sme začali chodiť do Martina na hematológiu na kontroly. Pichli mu to vtedy do hlavičky a pomaličky mu asi pol veľkej striedačky išlo 3 hodiny a na druhý deň ešte raz. Medzitým ho normálne prebaľovali a ja som kojila a tak. Celé to vlastne prespal.