Polročné bábätko prestalo dýchať

zarja011
3. okt 2016

Ahojte.V sobotu sa stala taka zvlastna vec..Priatelova mama si vzala drobca do zahradky na rukach.Svitorili so susedkou pri plote,ked zrazu dobehla uplne vystresovana s drobcom,ze si vsimla,ze sa prestal na rukach mrvit,zbledol a nedychal. Dala ho dole bruskom,potriasla ho,hovorila nanho,capla po zadku a nic.Ked mi ho dala,bol ako babika,taky mimo,tak som nim trochu potriasla,fukla mu do tvare,capla po zadku a nic.Ocka mal dokoran,nespal,nicoho sa nevylakal,tak som mu v strese capla trocha po licku a vtedy sa nadychol a rozplakal sa.Viac sa zlakol ako to bolelo..Rychlo som ho prilozila na kojenie,zacal hltavo papat a fnukal pri tom..Baby poradte,este teraz sa mi klepu kolena,ked si na to spomeniem..Co to mohlo byt? Denne snenie a zabudol sa nadychnut? Alebo co..Ondrejko je donosene babo,plne kojeny,ma cca.10kg,doteraz uplne zdravy,nikdy sme ziadne problemy nemali..Potom uz bol po jedeni vysmiaty,dzavotal,smial sa,sledujem ho odvtedy stale a je uplne v pohode.Stalo sa to uz niektorej z vas? Zajtra mame poradnu,popytam sa aj doktorky.Dakujem za odpovede.

katka253111
3. okt 2016

Ahoj...neplakal pred tym? Uz si nepamatam ako sa to vola presne, ale moj to maval asi od pol roka...ze sa zlakol ci plakal a potom sa akoby zabudol nadychnut a ostal ako handrova babika... ja som 1x skoro zomrela strachom, potom mi baby poradili, ze treba len fuknut do tvare ci priamo do ust... a pomohlo to... mal to asi do roka, ani neviem ako to zmizlo...snad bude to aj vas pripad... ak je to ono, treba fuknut a neriesit nejako, casom to ustupi 🙂 drzim prsty

katka253111
3. okt 2016

A ak je to ono, netreba triast nim v ziadnom pripade ani buchat po chrbatiku... ja som s tym vzdy kazdeho oboznamila...aj ked niekto si to ani nevsimol ked sa napr udrel a chvilu trvalo ze kym zaplakal...ale ja som uz videla ze kedy bude plakat a kedy zabudne sa nadychnut

zarja011
autor
3. okt 2016

@katka253111
To trasenie som zle pomenovala,skor som ho tak na rukach dvihla hore dolu,to ma rad,vzdy sa pri tom smeje.Syndrom traseneho dietata poznam,to je doma vsetkym zakazane.Viem co myslis,ked sa jeduje,alebo zlakne psa,ked steka,tak zacne revat a prestane dychat,ludovo povedane zachadza sa.Ale teraz vraj tomu nic take nepredchadzalo,preto ma to vylakalo.Vtedy ma branica krc,neda sa nadychnut,ked je laknuty takto,ci sa rozplace z nervov.Ale aby sa to stalo v klude,to nechapem.. 😢

andrejka1974
3. okt 2016

@zarja011 urcite by som hned vyhladala lekara, aby zistili preco sa to stalo aby sa to nikdy uz neopakovalo moj syn mal apnoicke pauzy z refluxu a ten byva dost casto aj skryty , a tiez sa mu to prejavilo v 6 mesiacoch takze pozor radsej hned k lekarovi moj ich mal vela za sebou a tiez bol donoseny a zdravy

zarja011
autor
3. okt 2016

@andrejka1974 vdaka za tip,to by davalo zmysel,lebo drobec mava problemy s grckanim,skoro 3mesiace velke koliky a tak..zajtra mame poradnu

zarja011
autor
3. okt 2016

@andrejka1974 a ako sa to potom riesilo

andrejka1974
3. okt 2016

@zarja011 syn dostal lieky a zmenou mlieka a časom sa to upravilo

zarja011
autor
3. okt 2016

@andrejka1974 ok,super,uvidim co dr.povie.Lebo naozaj doteraz sme s tym nikdy problem nemali,tak to snad nieje nic vazne..

andrejka1974
3. okt 2016

@zarja011 daj urcite vediet , drzim pasticky nech to bolo len raz a uz nikdy sa to nebude opakovat

ivka707
3. okt 2016

@andrejka1974 mozem sa opytat ako vyzerali tie pauzy?lebo nam sa stalo tiez nieco podobne,spal a potom sa nemohol nadychnut zatvorene usta a slinky akolo nich?ale ockami namna pozeral len vyzeral taky vyplaseny?boli sme v nemocke ale nic nam okrem refluxu nezistli...@zarja011

zarja011
autor
3. okt 2016

@andrejka1974 dakujem,ozvem sa

andrejka1974
4. okt 2016

@ivka707 mne prestal dýchať počas spánku spustil sa mi monitor a on sa hneď nezobudil až o chvíľku hneď ráno som s ním letela do nemocnice a tam to zistili

maco
4. okt 2016

Moj prvý syn sa prestal hybat, ostal ako handrova babika, oci dokoran a najprv nedychal, potom len velmi slabo a plytko, tiez som ho nevedela ''zobudit'' z toho. Mal okolo 5mes. Diagnoza z neurologie - atonicky epilep.zachvat. Stalo sa mu to po ockovani, neurologicka to priznala, ale nechcela potvrdit pisomne. Skoncili sme na JIS, lebo sa mu to zhorsilo, zachvat po kazdom prebudeni po utisujicich liekoch. Dostal antiepileptika a po 10 dnoch nas pustili z nemocky domov bez zachvatov. A vsetko bolov poriadku. No o dva mesiace nás cakalo dalsie ockovanie, hodinu po ockovani sa mu to stalo opat, zas ako handrova babika, bez pohybu, dychanie minimalne. Vtedy mi to docvaklo a viac sme už neockovali, odvtedy je ok. Nakoniec mame z neurologie potvrdenu kontraindikaciu ockovania, aj pre dalsieho syna a ani dceru nebudeme ockovat. Vraj mu to spustila vakcína proti TBC a nasledna hexavakcina ho ''dorazila''. Nevravim, ze je to vas pripad, len pisem co sa stalo nám, nech viete keby cosi - kde hladat moznu pricinu. Drzim palce, nech je syncek ok.

zarja011
autor
4. okt 2016

@maco ahoj,to mi je velmi luto..chudatko..drzim palce a skore uzdravenie prajem..my sme mali u dcerky reakciu na ockovanie,uplne jej zlikvidovalo imunitu..az cinska medicina ju dala dokopy a odvtedy je zdrava.synceka sme nedali,ani nedame