Polročný synček už dva dni nekakal

lenula57
31. okt 2013

Ahojte, mám polročného a nekakal uz dva dni s bruško ho boli prosím Vás co je dobre aby sa vykakal a bol uz dobre..

zahradka76
31. okt 2013

Napis viac. Davas uz prikrmy? Pije?

m_ij_ka
31. okt 2013

@lenula57 skús jej dať harmančekový čaj, slivkovú šťavu hipp, prípadne mrkvovú šťavu a keď vidíš na nej , že tlačí tak jej nohy prilož k bruchu a pomáhaj jej to vytlačiť.

monyccka
31. okt 2013

@lenula57 a z coho ho zapieklo? Ved to este len ochutnava prve prikrmy.. slivky by som takemu drobcovi nedavala. Vodicku po lyzickach, masirovat brusko, posediet v teplej vodicke, pocvicit s nozkami..je kojeny alebo na um? Ak je kojeny, je uplne ok, ze nekaka denne.

marcela_mate
31. okt 2013

Nam vzdy pomohla domaca jablkova presnidavka so susenymi slivkami. 1-2 jablka som umyla, osupala, ocistila, dala do vody povarit so 4-5 susenymi slivkami asi na 5 minut, zliala som vodu, nechala vychladnut a rozmixovala. Drobcovi to chutilo, z tych sliviek to bolo sladucke 🙂 A kakal mi uz o 2-3 hodiny. Odvtedy, ked je takyto problem, davam mu to 🙂

monvitka
31. okt 2013

dookola to isté

milota164
31. okt 2013

my sme tiez skusali odvar zo susenych sliviek

iviska2
31. okt 2013

@lenula57 Zvýšiť celkový príjem tekutín . A ak je len kojený môže nekakať aj 5-6 dní . Mám to odskúšané na vlastných deťoch-len ich nikdy pri tom nebolelo bruško . Inak mrkva upravuje stolicu 😉

nikolet_89
31. okt 2013

@lenula57 ahoj pomôž mu teplomerom alebo rektalnou rurkou pomasiruj a nabuduce skus to co radia maminky ja by som necakala či zaberie stava zo sliviek ked ho uz ocividne boli brusko

jarhal
31. okt 2013

ak si mu dala banan tak ho mozno zapieklo..nam nepomohol ani teplomer ..doky navrhla po telefone aby som vyskusala stary trik z mydlovou vodou.... a viac tekutin lebo som malu len kojila ....nic nechcela ani cajiky pit tak sme zacali davat vodicku po lyzickach obcas cez den ....viac tekutin pomohlo... a ta vody s mydlom pomohla tiez len som nevedela ako mu tam tu vodu zaviest ..vyskusaôsom rektalnou trubickou a do hodiny vykakala teda dost ako za tyzden. 😀 ...a napis ako ste dopadli. 🙂 ..

lila15
31. okt 2013

mali sme podobny problem po navrate z porodnice a zistili sme,ze nasu bambulku zapekalo dojcenske mlieko...museli sme prejst na nutrilon a davat jablckovy caj🙂

radlenka
31. okt 2013

Ahojky, neviem, či ešte dojčíš, ale nám pomáhalo, keď som ja vypila mrkvovú šťavu (tú z Lidlu), tak po dojčení sa malý zaručene "uvoľnil". A fungovalo to aj naopak, keď som ja zjedla banán, malý sa trápil. A pokračovalo to aj po tom, čo sme pomaly prechádzali na príkrmy. No a ako písala aj "jarhal", vodičku, čaj. A teplo, môjmu drobcovi pomohlo, keď som mu bruško nahrievala, uvoľnilo trochu kŕče.