Polyp na krčnej mandli: Príčiny a liečba u detí?
Dobrý deň, stretol sa niekto s polypom na krčnej mandli u dieťaťa o veľkosti hrášku? Z čoho to vzniká ? Po odstránení to už nenarástlo?
Ahoj, syn mal, cca ako pol hrášku by som povedala- nikto mi nevedel presne povedať z čoho to vzniká, že proste “stane sa”… pýtala som sa, či vyberať: nevyberať- povedali, že hoci je to neškodné radšej vybrať, nemá to tam čo byť… vybrali mu to v BB, ráno sme prišli a pred obedom išli domov, bolo to pred rokom, odvtedy to nenarástlo, výsledky boli v poriadku.
@anonym_099e48 kolko mal syn rokov? Môj ma 4 roky a rastie to. Máme teraz po 3 mesiacoch kontrolu, čakali sme či sa to bude meniť takže to chcem aj ja vybrať. Hojenie bolo v poriadku?
@anonym_099e48 kolko mal syn rokov? Môj ma 4 roky a rastie to. Máme teraz po 3 mesiacoch kontrolu, čakali sme či sa to bude meniť takže to chcem aj ja vybrať. Hojenie bolo v poriadku?
@kamayejewelry mal 6 keď mu to robili, my sme to popravde náhodne objavili pri čistení zubov, to bolo vo februári, ja som potom rodila, kým sme sa dostali k dr atď., vyberali mu to v júni… jemu sa to za ten čas nejak nezväčšovalo, resp. len málinko, ale povedali nám, že radšej vybrať, že to je chvíľka a radšej nechvti je von, nemá to tam čo robiť…
Hojenie bolo úplne ok, tým, že on to mal také skôr podlhovasté, tak tá ranka mala ozaj možno 1-2 mm, pár dní jedol také kašovité jedlá, aby si to nepodráždil, ale potom už úplne v pohode- v stredu mu to vyberali a v pondelok už bol v škôlke, ešte pár dní pre istotu nejedol kôrku a také, ale inak normálne
@kamayejewelry mal 6 keď mu to robili, my sme to popravde náhodne objavili pri čistení zubov, to bolo vo februári, ja som potom rodila, kým sme sa dostali k dr atď., vyberali mu to v júni… jemu sa to za ten čas nejak nezväčšovalo, resp. len málinko, ale povedali nám, že radšej vybrať, že to je chvíľka a radšej nechvti je von, nemá to tam čo robiť…
Hojenie bolo úplne ok, tým, že on to mal také skôr podlhovasté, tak tá ranka mala ozaj možno 1-2 mm, pár dní jedol také kašovité jedlá, aby si to nepodráždil, ale potom už úplne v pohode- v stredu mu to vyberali a v pondelok už bol v škôlke, ešte pár dní pre istotu nejedol kôrku a také, ale inak normálne
@anonym_099e48 ďakujem, aj my sme prišli na to náhodne iba a sme sledovaní na ORL že keď to bude rast tak von, keby nerastie tak mu to aj chceli nechať keď to neprečnieva mandlu, no ja idem žiadať už nech to vyrežú a nečakajú naco… tiež si myslím, že to tam nemá byt a budem kludnejsia keď budem vedieť že je všetko v poriadku , doteraz som sa nevedela ani dočítať , žeby mal niekto podobný problém ako my
@kamayejewelry mal 6 keď mu to robili, my sme to popravde náhodne objavili pri čistení zubov, to bolo vo februári, ja som potom rodila, kým sme sa dostali k dr atď., vyberali mu to v júni… jemu sa to za ten čas nejak nezväčšovalo, resp. len málinko, ale povedali nám, že radšej vybrať, že to je chvíľka a radšej nechvti je von, nemá to tam čo robiť…
Hojenie bolo úplne ok, tým, že on to mal také skôr podlhovasté, tak tá ranka mala ozaj možno 1-2 mm, pár dní jedol také kašovité jedlá, aby si to nepodráždil, ale potom už úplne v pohode- v stredu mu to vyberali a v pondelok už bol v škôlke, ešte pár dní pre istotu nejedol kôrku a také, ale inak normálne
@anonym_099e48 môj syn ma alergie a reflux a čítala som že drazdenim toho tkaniva to môže rast takže to by mohol byt nás prípad ale teda až keď to výberu budem kludna a výsledky budú ok, aj vám teda ten polyp posielali na histologiu?
@anonym_099e48 môj syn ma alergie a reflux a čítala som že drazdenim toho tkaniva to môže rast takže to by mohol byt nás prípad ale teda až keď to výberu budem kludna a výsledky budú ok, aj vám teda ten polyp posielali na histologiu?
@kamayejewelry áno posielali, myslím, že oni musia automaticky všetko posielať… keď mu to vyberali tak mi aj hovorili, že sa nemám báť, že to je v poriadku, ale teda, že posielať sa to musí tak som potom za pár týždňov ešte pre istotu volala… neviem odkiaľ ste, my sme boli v BB v detskej nemocnici a teda veľmi super aj prístup aj všetko
@kamayejewelry áno posielali, myslím, že oni musia automaticky všetko posielať… keď mu to vyberali tak mi aj hovorili, že sa nemám báť, že to je v poriadku, ale teda, že posielať sa to musí tak som potom za pár týždňov ešte pre istotu volala… neviem odkiaľ ste, my sme boli v BB v detskej nemocnici a teda veľmi super aj prístup aj všetko
@anonym_099e48 nám to krcny spravi aj tu v meste, v Bystrici máme lekárov tiež, ale keď to robia aj tu detsky krcny a už vyberal polyp lebo to pozná u deti, tak nemám dôvod cestovať hodinu po diaľnici. Tak ďakujem , dúfam že to bude aj nás prípad 🍀
@anonym_099e48 nám to krcny spravi aj tu v meste, v Bystrici máme lekárov tiež, ale keď to robia aj tu detsky krcny a už vyberal polyp lebo to pozná u deti, tak nemám dôvod cestovať hodinu po diaľnici. Tak ďakujem , dúfam že to bude aj nás prípad 🍀
@kamayejewelry jasné, to je super, keď to máte bez cesty 🙂 Držím palce

Ahoj, syn mal, cca ako pol hrášku by som povedala- nikto mi nevedel presne povedať z čoho to vzniká, že proste “stane sa”… pýtala som sa, či vyberať: nevyberať- povedali, že hoci je to neškodné radšej vybrať, nemá to tam čo byť… vybrali mu to v BB, ráno sme prišli a pred obedom išli domov, bolo to pred rokom, odvtedy to nenarástlo, výsledky boli v poriadku.