Pomáhajú dierkované okuliare na posilnenie očí pri strabizme?

ajkuska
17. máj 2016

Nemáte náhodou skúsenosti s týmito okuliarmi na posilnenie očí http://www.treneroci.sk/?gclid=CMfO9JzY4MwCFekp...
Syn má strabizmus (plusové dioptrie okolo plus 2) a rozmýšľam nad tým či by mu to nepomohlo. Zatiaľ máme len korekciu okuliarmi, uhol pri strabizme mu vyšiel zatiaľ taký, že sa to neoperuje. Vopred ďakujem

marianna_11
17. máj 2016

A na obidvoch ockach ma strabizmus? Nepomohlo by mu napriklad zakryvanie ocka? Mne tiez ked som bola mala iba zakryvali jednoko a pozerala som iba cez jedno aby mi neskulilo

albao
17. máj 2016

No neviem, švagriná s nimi chodila dva dni, viac ju to už nebavilo.
Ale ak chceš synovi pomôcť so strabizmom, na oko je najlepší tréning pobyt vonku. Ide o nedostatok svetla a možností zaostrovania striedavo na blízko a diaľku. Posledné roky výskumov ukazujú. že nie je problém čítanie knižiek ani TV, to sa ukázalo, nevysvetlilo to epidemiologický nárast očných problémov. Nakoniec sa vedcom potvrdzuje teória, že dôvodom je pobyt vo vnútri s malým množstvom svetla. Detské oko potrebuje aspoň 3 hodiny denne pobytu vonku - jednak oko dostane 10x toľko svetla ako vo vnútri pri najlepšom osvetlení, ale hlavne neustále musí zaostrovať - chvíľu do diaľky, potom blízko, potom sa otočí aby spozornelo na kývajúci sa strom ... Takže ak 3 hodiny sú pre deti so zdravým zrakom, pre tréning pri problémoch by som zvolila viac, čo to len ide, lebo je mi jasné, že človek aj do práce musí 😀

Máme v rodine strabizmus, ja ho mám zoperovaný, našťastie to deti nepodedili. Ale staršia má okuliare, a ona je presne ten typ, čo sa rada hrá doma v izbičke s legom. Takže sme zaviedli stále viac prechádziek a vandrovačiek v lese, v škôlke má tie dve hodiny, my len dopĺňame ten čas vonku, keď sa už dá a je vonku dlho svetlo. A inak von jej dávame okuliare dole po konzultácii s očnou lekárkou, práve aby sa jej oko trénovalo.