Pomoc s kolikou

ivkada
25. okt 2015

Ahojte mamicky, viem ze diskusii o kolike a podobny ch problemov s dojcatami je tu vela ale nepodarilo sa mi najst konecne tu vitaznu metodu nad kolikou. Mam takmer 8 tyzdnovu dcerku (nekojenu iba na UM - nemala som uz od zaciatku mliecko aj po namahavom usili ☹ ) Takze sme postupne presli na Nutrilon ktory jej davali uz v nemocnici. Ten mi ale po tyzdni zacala sialene grckat tak nam dala dr.BEBU AR no len co cert nechcel zacali sa este vacsie problemy nevedela sa vyprdkat a o kakani ani nehovorim. Tak sme opat (aj ked som nechcela ale boli sme nuteni) presli na BEBU Sensitive. Citala som na nu same dobre reakcie tak som dufala ze nase problemy su fuc..Omyl..po dlhych citaniach tu i na inych forach som sa snazila najst rady ktore by nam pomohli. Vela z nich je uzitocnych no nas problem spociva hlavne v tom ze mala sialene hltavo pije co jej sposobuje silne a bolestive prdiky a s tym spojene krce ktore jej zabranuju v spokojnom vykakani sa.Uz som skusala kvapky babycalm, fenyklovy cajik, polohovanie na brusko, nosenie na tigrika, pravidelne uziva probiotika, cvicenie s nozickami a masirovanie beuska je uz nasou stalo tradiciou pri kazdom prebalovani, rektalna rurka (pri nej sa vzdy vypusti ako balon a napokon vykaka),dr.mi povedala ze mozme skusit ovsene vlocky teda odvar z nich tak jej ho uz 5 dni davam no a samozrejme sme uz aj niekolkokrat menili flasky..no nic nam nas problem nevyriesilo.. pije hltavo stale.prosim vas mamicky zlate viete mi niektora poradit co mam este skusit??nechcem aby sa na rurku naucila pouzivam ju uz len ako vychodiskovu ale to je v podstate vzdy ked potrebuje kakat a som z toho uz zufala..nechcem aby sa na nu naucila a mala v neskorsom veku problem sa vyprdkat ci vykakat..prosim poradte mi pripadne mi sem hodte linky na diskusie o ktorych viete..ja som ich uz citala hadam 100...dakujem pekne

ivkada
autor
20. nov 2015

@danielita18 nutrilon comfort..hej vyjde ale uz vychadza menej to by v pohode aj vyprdkala lebo to sa jej dari paradne az mam niekedy pocit ze vyleti z kocika 😄 no nie kazdy ddn raz tak a raz tak...

danielita18
20. nov 2015

@ivkada tak ju potom nebolí bruško z toho že by mala plyny a mala ho nafúknuté ona ma podla mna krče pri travení a ja by som nakoniec ten Coliprev vyskúšala,za vyskúšani enič nedaš,preto že ona pokial poprdkáva tak jej sa vzduch uvolní,a krče máva po papaní alebo aj neskor

ivkada
autor
20. nov 2015

@danielita18 niekedy po papani niekedy neskor..ako kedy..no tie prdiky sa nam podarilo zachranit tou biogaiou a babycalmom..ja som si neni ista co vravis s tym travenim lebo ona ma tieto stavy len vyslovene ked jej kakat treba..akonahle sa vykaka teda za pomoci rurky tak vsetko je ok a je kludna a vyskerena ako slniecko na hnoji ;) tak neviem..uz som pisala aj na online poradnu a ta pediatricka mi odpisala ze vsetko co robim je spravne..dokonca vraj aj ta rurka..nechapem..ze skusila by dat este viac tekutin no co viem tak by v podstate okrem mlieka nemala mat nic ine max caj a ten fenyklovy sa moze tak max 1 salka za den..tak neviem..jaaaj toto je beh na dlhe trate toto 😣

danielita18
20. nov 2015

@ivkada tak ked po kakaní je spokojná tak to bude tým,napitie dávaj čistú vodu a nie je pravda že im stačí mlieko to vtedy ked je dieta kojené netreba vodu,ale ja by som aj tak dávala lebo potom kojené deti nechcu vobec pit a ked je teplota tak treba tekutiny tak je dobre ked je dieta naučené pit,ponikaj jej stale aj ked si len ccune a feniklový čaj nemusí vzdy sadnut nášho napríklad fenikel zapekala aj doktorka mi povedala ze s feniklom opatrne a dokonca aj v lekarni ma nato upozornili

ivkada
autor
20. nov 2015

@danielita18 hej o tom fenykle viem ale nam nastastie sadol..lebo asi dva tyzdne ho nemala a nevedela sa vyprdkat a ked jej ho dam tak v pohode..tak skusim tie coliprevky a to ich mam davat navyse alebo namiesto probiotik??

danielita18
20. nov 2015

@ivkada iba tie coliprev,teda aspon ja som dávala iba tie lebo ked sme dali biogaiu tak nášmu vobec nesadli on z nich vracal jemu boli asi tazke apotom sme skusili tie coliprev a dobre a oni su celkovo dobré na trávenie ale musíš dávat aspon týzden to máš akurat jednu flasku záleží kolko ti mala pije jednu dávku je to tam presne vysvtelené

paris3
20. nov 2015

@ivkada my sme len kojili, ale koliky sme mali tiez.
s vyberom UM ti nepomozem, ale nam na koliky pomohlo jedine Infacol ... vyskusali sme naozaj asi vsetko. neskor sme presli na Biogaiu a ta tiez pomahala, potom sme vysadili Infacol.
stacilo, ze som 1-2 dni malej nedala kvapky a koliky sa okamzite vratili. mala som vycitky, ze jej davam nejake lieky, ale naozaj sme si nevedeli s tym inak poradit.
a protikolikove flasky su tiez dobra vec, treba vyskusat 😉

danielita18
21. nov 2015

@paris3 vidis a mne jedna mamička tvrdila ze malý ma krče lebo má umele mlieko aj ked viem ze to nie je pravda,ale mne niektoré kojace matky prídu ako keby boli posvatne zato že oni koja a my tie čo nekojíme tak sme iné a pohodlné a lenivé,ale ked sa mi nedalo tak sa hadam neobesím aj doktorka povedala ze pokial su krce pri travení a nie nafuknuté bruško tak je jedno aké mlieko papa bábo tam sa musí to trávenie upravit a trvá to aj 4 mesiace,my sme vyskusali espumisan,infacol sabsymlex,biogaiu a nán z toho nič nezabralo až ten coliprev ale to preto lebo náš mal krče a nie nafuknute bruško a ani antikolikové flašky nepomohli a ked prešli koliky tak mesiac bolo ticho a potom prišli zuby

ivkada
autor
21. nov 2015

@danielita18 no my sme nasadili ten coliprev..kedy zvyknu prist prve vysledky??ci az po tom tyzdni??ja mam nastastie v mojom okoli ludi co pochopili ze nekojim..mala sa nevedela prisat uz pri prvom pokuse v porodnici lebo mam velmi velke prsia a jedno prso bolo vacsie ako ma ona hlavicku a s odstrekovanim sa mi ho nepodarilo stimulovat a udrzat lebo aj tak som ho mala strasne malo..takze najprv ti co odsudzuju by sa mali zamysliet preco ta matka nekoji..nam sa proste nedalo zial a lutujem to lebo sama viem ze je to najlepsie co dietatu mozem dat..moja znama tiez teraz koji a maly ma take koliky ze vobec nespava takze to naozaj nie je o mlieku ako si mnohi myslia..proste lazda zena aj dieta je ine a basta..podstatne podla mna je to ze sa matka vzdy snazi urobit pre svoje dieta to najlepsie aby bolo spokojne a hlavne mu dava svoju lasku..tot moj nazor ;)

ivkada
autor
22. nov 2015

Daaaaamyyyy malinka ma dnes velky den..dali sme to bez rurky ;) jupiiiiiii

danielita18
22. nov 2015

@ivkada 🙂 teším sa s vami super

ivkada
autor
23. nov 2015

@danielita18 no dufam ze aj dnes to tak bude..ale az mi slzy stastia vcera vyhrkli..tak si drzime palceky ;) ten coliprev asi naozaj robi zazraky no nechcem to zakriknut ;)

danielita18
23. nov 2015

@ivkada no nezakrikuj 🙂 to si len ticho pomysli,ale ja verím že pomôže a presne viem aká to je radost,my sme sme s mužom dovtedy kym sme neobjavili tieto kvapky tak sme stale riešili ako kakal,ci sa nepučil od bolesti a takto stale dookola

ivkada
autor
24. nov 2015

@danielita18 mno vcera nist ale ziadne krce a brusko ani nema nejak extra citlive co pred tym nebolo..inak nevies ci moze grckat aj z toho ze by sa jej robili zarodky zubkov??lebo ona sice mala reflux ale potom to prestalo a teraz tiez dost casto po papani dost grcka..poslednych 10dni..ale to mi nevadi hlavne ze ju nic konecne neboli..vtedy bola aj taka urevana ale teraz vygrcka a je v pohode..

danielita18
24. nov 2015

náš tiež začal viac vygrckavat v takomto veku a doktorka mi vtedy povedala že to môže byt aj tým že sa viac začína hýbať,tak im môže začat vybiehat ale to sa zase upraví a po jedle ju nedávaj na bruško vždy až tak po hodine a aj ked si odgrgne po jedle tak ju nenos a nechavaj ju v klude a ja dúfam že to bude len lepšie

ivkada
autor
24. nov 2015

@danielita18 ahaa.no ja ju davam odgrgnut klasicky na rameno a na brusko len pred papanim takze tam problem nevidim no je pravda ze po papani sa rada nosi tak skusim ju dat do kludu ;)

miroslavakoc
25. nov 2015
Používateľ miroslavakoc je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od miroslavakoc.

Nám tiež zabrali iba kvapky Coliprev - skúšali sme aj cvičiť, aj polohy meniť pri kojení nič nezabralo. Stále mala nafúknuté bruško a kŕče. Potom sme začali s pridávaním kvapiek do UM a koliky prešli.

ivkada
autor
26. nov 2015

Ach jaj tak zas a opat iba rurka..mna uz z toho fakt picne..ta moja mala potvora si ju uz normalne pyta..jej ju strcim do ritky a zacne sa mi smiat do ksichty ze haha mama dostala som ta...baby poradte mi co s nou mam robit...ona si na nu fakt zvykla 😠😠😠😠

ivkada
autor
26. nov 2015

Doevcata prosim vas je mozne ze malej zacinaju ist zuby v 3 mesiacoch??poslednych 48 hodin pocas papania zacne uplny amok a to je odgrgnuta a v pohode pred sa smeje hra a zrazu toto pri papani....este sa nam to nestalo...

danielita18
26. nov 2015

hej môže to byt jej sa môžu začat nalievat dasná a bolí ju to,nášmu išli od 4 mesiaca tiež robil to že pil mlieko potom začal strašne plakat a potom začal znova jest a zase plakat a takto na etapy plakal a papal

ivkada
autor
26. nov 2015

@danielita18 no s panom janom......ako mne doktorka spominala ze sa jej mozu robit zarodky zubkov..a viem si nejak overit ze to je ono??lebo ked ma cumlik tak to nerobi fakt len pri papani..flase aj cumliky mame mam takze ono tie savicky su takmer totozne...chuuuda mi ju az muz musel zobrat lebo uz som zacinala plakat s nou..raz kakanie teraz toto...a este pred Vianocami prve ockovanie...uuuuffff

danielita18
27. nov 2015

a aku maš flašku?používaš na vodu a mlieko ten istý tip alebo rozdielne tipy,náš na mlieko značku Mam a na vodu babynova,vodu pil normalne a pri mlieku mal záchvaty revu a ked som mu dala vypit mlieko z tej na vodu tak z tej vypil vsetko mlieko bez jedneho zaplakania jej môže vadit aj cumel na flaši,treba len všetko sledovat a skušat prvé babo to je ako taký pokusný králik 🙂

ivkada
autor
28. nov 2015

@danielita18 mam doma viacero ale robi to pri vsetkych a pri vsetko co pije cize mlieko voda caj....ale len vecer cez den malokedy..a zase mava krce..zase nam cosi pomohlo na dva dni...ach jaj...ale tak v stredu ma 3 mesiace tak dufam ze ten den bude zlomovy a bude pekne pit a bez krcov a kakat sama...

danielita18
28. nov 2015

@ivkada ale nevysadzaj jej to coliprev to musí aspon týzden a stačí ked pridáš o jednu kvapku aj to niekedy treba

ivkada
autor
28. nov 2015

@danielita18 nie nevysadzam nechcem jej to zas menit..a navyse uz sme si povedali ze budeme uz len cakat..uz ziadne experimenty nic lebo ani to neni dobre furt menit kvapky a tak..snad s prikrmami sa to uz vylepsi nadobro...vraj to tak byva tak uvidime..

danielita18
28. nov 2015

@ivkada ale kludne jej pridaj o jednu kvapku a hej nie je dobre menit lebo to už potm je fakt clovek domýlený aj bruško a s príkrmami počkaj pokial vám doktorka nepovie že už môžeš nám povedala že mám počkat aspod do 5 mesiaca ked mával bolesti bruška

mily7
28. nov 2015

@ivkada malý mal koliky a po troch mesiacoch lepšie bolo,prikrmy v šiestich dobre,mala slabšie koliky mala a po prikrmoch zapchu. U neho infacol zabral u nej nič. Takže nie vždy tie kvapky pomôžu individuálne je to veľmi

ivkada
autor
29. nov 2015

@mily7 ved toto a my sme uz hadam vyskusali vsetko tak preto som sa rozhodla ze pockam nech kvazi z toho vyrastie..my sme len na UM a myslim ze od januara zacneme papkat zeleninku postupne..si robim s manzelom srandu ze jej dame fajne vykvasenu kapustu a bude kakat do aleluja 😄😄😄

ivkada
autor
29. nov 2015

@danielita18 do piateho??sak do vtedy zosediviem 😄 ale hej zas v tomto dam na lekarku..nechcem to zase uponahlat ale snad od januara budeme moct zacat pomalicky ;)

danielita18
29. nov 2015

@ivkada no potom budes nadavat co mas varit davat mlieko je najjednoduchšie,aj ja som sa tešila ked už bude všeličo papat a teraz len stale romýšlam čo varit aby to mohli jest vsetci