Pomohlo cvičenie na fitlopte vášmu bábätku s chodením?

10. sep 2021

Ahojte mám 13 mes syna ktorý ešte nechodí, lozi . Mame cvičenia na fitlopte na spevnenie trupu. Sedí a hojdam ho na lopte . Cvičili ste niekto takto so svojimi deťmi ? Pomohlo im to a začali chodiť ? Ďakujem. Predtým sme cvičili vojtovku

nikpa
10. sep 2021

So synom som tak cvičila súbežne s Vojtovku, neviem čo mu nakoniec pomohlo ale behá ako veter ☺️

autor
10. sep 2021

@nikpa a v koľkých mesiacoch začal chodiť ?🙂

00ivi00
10. sep 2021

Ja som cvičila tak s malým keď sa otáčal na brušku iba na jednu stranu (neviem presne koľko mal mesiacov) a stačil nám týždeň alebo dva a pretáčal sa sám ako profík 😉 ale vojtovku sme teda necvičili a tieto cviky na fit lopte sú super na spevnenie bruška a chrbta a to je základ pre správny pohyb 👍🏻 ale inak chodiť mi aj tak začal až ako 17 mesačný, sám, bez žiadneho vodenia za ruku alebo tak.

katika85
10. sep 2021

Bobath metoda jeden cvik a pomohlo zacala stvornozkovat

nikpa
10. sep 2021

V 13.mesiacoch

autor
10. sep 2021

Tak som rada že máte všetky take pozitívne skúsenosti s tým . Od zajtra začneme 3krat denne a snáď to pomôže a začne cupkat už aj náš 😊 tiež nevodime za ruky . Nechávame to na ňom

jasminka22
10. sep 2021

Mozem sa opytat aky mate problem? Mala ma tiez skoro 13m, oslabene svalstvo a tiez este nechodi, len popri nabytku a lozi. Za ruky tiez nevodime

jasminka22
10. sep 2021

@jasminka22 myslim ci ma tiez hypotoniu?

jajka71
11. sep 2021

Naši sú predcasniatka, malý cvičil vojtovku 2.5r. Kebyže necvicil isto ani nechodí, v centre vcasnej intervencie sa zabával v mini gonge kužeľ, ktorý som nakoniec kúpila aj domov, okrem fitlopty som kúpila balancnu podložku v zdravotníckych potrebách a sedel na nej pri pozeraní rozprávok a hopsacika na ktorom sa presúva po byte ešte u svokry. Od 9m sedeli v rastúcich stoličkách, ktoré sa pri spôsobovali ich rastu a už len posúvame podložku a sedavaju od 3r pri rastúcich stoloch. Pomohlo aj vykloodrazadlo na ktorom sa santil od 2r hneď ako sa mu zlepšila stabilita. Doma majú dve verzie masážnych kobercek ov po ktorých sa prechádzajú... Chodili k nám cvičiť aj bobath a keby som mala viac rik cvičím ho s nim.... Ale pri inak obdarených dvojickach som viac nedala tak aspoň som kupovala i vdaka súrodencom reha hračky vrátane hojdacie ho koníka. Kebyže mam v ich útlom veku viac miesta kúpim gonge kužeľ skôr rovnako ako vežu so smykalkou ktorá nám slúžila 3r a až pri skladaní sme našli zlomený zub smykalky (vid mok bazarik, úžasná vec, rozhodne odporúčam kúpiť hoci novú využijete do 5/6r vo veží si listovali knižky a čítali tie hovoriace), )ale rozhodne mu to aj podľa odborníkov pomohlo napredovať a dnes prejde po vlastných už takmer 4r ( ma 6r a začal chotit mesiac pred druhými narodkam). V jeho prípade to nikdy nebude ako zdravi rovesníci ale už len to, že prognóza bol leziak a dnes je podľa úradov zdravý lebo chodí, cely deň rozpráva, rozumie všetkému čomu môže je rovné zázraku. Ale musíme denne cvičiť hrou, ale to ide a tak dúfam, že bude už len lepšie 🙂