Poraďte čo na atopický ekzém 2 ročného dieťaťa

adame
28. nov 2019

Dobry den mam doma dvoj rocnu dcerku a trapi nás atopicky ekzem uz sme vyskusali asi vsetko len stale sa nam to nedari dako aspon trochu podchytiť trapi nas hrozne svrbenie hlavne v noci plac a nespanie je stim spojene.. Uz som zufala neviem ako jej mam pomoct aspon bez toho svrbenia keby sme boli. Za kazdu radu budem velmi vdacna..

3petka
28. nov 2019

@adame ahoj atopicky exem je hlavne o strave treba podchytiť to čo jej ho spôsobuje. A potom hlavne natierať krémami na to určenými ktoré zvlhcuju pokožku. Ja mám 3,5 ročného odkedy viem na čo je alergicky a aké potraviny mu ho spôsobujú je to ok. Ak náhodou sa mu niečo dostane pod ruky tak fenistil kvapky na svrbenie a ja používam krém linola aj s ostatnou kozmetikou ako šampón a sprchovy. Alebo je ešte aj krém lipobase ale ten mu tak nepomáha...

sara07
28. nov 2019

staré lanové plachty čo mali babky naše, bavlnené obliečky , vyhodit avivaž
chladnejšia miestnost,
svrbenie spôsobuje aj to že sa koži spoti a začne svrbiet
skuste kupel z morskej soli, dostat v dm papierova krabica je tam 3 balenie , potom natriet a šup do postele, aspon raz tyždenne , neutierat len jemne osušit a hned natret a do postele
o strave to nie je, aspon u mna nie napr, a to som od mala atopik a vystriedala som ohladne stravy všetko , u mna je to stres doslova

asia83
28. nov 2019

@adame Je to GENETICKY podmienené, neurobíte s tým nič. Som atopik, viem o čom hovorím. Ide to zvnútra, zvonka môžete maximálne potláčať svrbenie, čo pomôže i tak minimálne. Viem, že som nemohla pomaranče a čokoládu, to mi zhoršovalo priebeh.

sara07
28. nov 2019

ja som atopik do 3 rokov, inak zaujímave že zrovna len od 3 rokov to ma vždy fascinuje
jem všetko okrem pangasa z toho sa vyhadžem, zle mi robia napr opalovacie pripravky, avivaže a praci gel sme skončili u mydlovych orechov a som klop kolp 3 roky bez ekzemu a tom som bola ako rudoch komplet doslova
pomohli tie kupele , zmena pracich prostriedkov, a čo som pisala aspon mne, poradila mi to jedna bylinkarka stara

ctrl
28. nov 2019

@adame https://bulgaricus.sk/kontakt/ chod na tuto stránku je tam v kontakte Ľubica Kuttnerova dole nápis správu verím že ti pomôže ako mne . Všetko ide z vnútra .

adame
autor
28. nov 2019

Dakujem ale zatial všetko čo ste napísali už dávno viem stravu máme upravenú na maximum a tie ostatne veci tak isto avivaze bavlnene veci hladné izby všetko čo ste písali uz davno robyme a nic nepomáha fenistil kvapky nam uz nezaberajú

adame
autor
28. nov 2019

@ctrl ďakujem napísala som

pralinka86
28. nov 2019

mozno skuste bambucke maslo, to je prirodne, nema hadam ako uskodit, plus hodnotenia ma veľmi dobre
https://www.saloos.sk/saloos-bio-karite-balzam-...

heidy222
28. nov 2019

Je taky genialny trik: natriet na noc svrbiace miesta gelom s lokalnym anestetikom, napr lidokain, volno predajne napr. Ten kremik co sa dava detom ked sa im prerezavaju zubky. Alebo ako ten sprej co dava zubar. Mne to na noc neskutocnr pomohlo,mohla som sa vyspat konecne. Trpim atopickym ekzemom cely zivot. Dcera, 4r to ma tiez, menej ako ja, tej vobec nepomahala moja eucerin kozmetika, ale skvely vysledok mala A-derma telovy krem s extraktom z ovsenych vlociek, aj na svrbenie a hlavne bola spokojna ze tento krem nestipal.

sono2
28. nov 2019

Ja som dcére vyhodila sladké nasadila c,d biogaya a je zrazu bez ekzemu. Mala to v ľahkej forme ale kde to mávala mala to ľkokrát veľmi škaredé a tiež sa moc škrabala. Na červené miesta len sudokrem lebo mesičkový z weleda aj holtovu masť aj tá pomohla. Prečítala som diskusiu tu čo pomáha na exem, škoda že tie, čo tam pomáhali už niesú aktívne. Ale čosi som tam prečítala a celkom pomohlo. Tiež som kontaktovala jednou pani a cca už čo robím chcela za kadejaké krémy stopäťdesiat euro. Ale tak skús

saluda
28. nov 2019

@adame neviem aké testy máte za sebou, ale ekzém je zvycajne prejav toho, že vnútri nie je všetko v poriadku. Môže to byť aj prejav celiakie, histaminovej intolerancie, ako u mojej neteri. Až dieta veľmi pomohla a kde nepomohla dieta, tak biolampa. Určite patrajte po príčine, ekzém je len vonkajší prejav

minimilan
29. nov 2019

Ahoj! Skúsila som všetko a jediné, čo zabralo, bol tento krém. Ale ten ekzém bol fakt že hrôzostrašný. Za 4 dni poctivého krémovania zmizol.

heidy222
29. nov 2019

@minimilan Ano presne, tento aj mojej dcere pomohol

adame
autor
29. nov 2019

@minimilan dakujem urcite skusim mi teraz skusame kozmetiku od Avéne a celkom sa to zlepsilo len neviem dokedy

adame
autor
29. nov 2019

@saluda ziadne testy obodna nas poslala len ku koznej a ta nam davala masticky od vymislu sveta a nic nam nezaberalo.. Tak som potom zacala patrat a hladat na vlastnu pest

adame
autor
29. nov 2019

@sono2 prosim co to je c, d biogaya mi sladke uz mame vysadene aj ine jedla

sono2
29. nov 2019

@adame Vitamin c,d a probiotika

sono2
29. nov 2019

@adame tiež môžem avene pochváliť.

saluda
29. nov 2019

@adame pýtajte sa na gastro, prípadne alergologiu. Neviem od akého veku sú ochotní vysetrit, ale ja si myslím, že zamierit treba práve tam a nie na kožné

adame
autor
30. nov 2019

@saluda dobre skusim dakujem zatial za kazdu radu..

adame
autor
30. nov 2019

@sono2 kupovane v lekarni ako podavane

ctrl
30. nov 2019

@adame
1000 IU na 10 kg vahy.
Cize 0 - 10 kg - 1000 IU
11 - 20 kg - 2000 IU
21 - 30 kg - 3000 IU.Ak môžeš dávaj aj D vitamín odpísala ti pani Kuttnerova?

sono2
30. nov 2019

@adame ja davam 5 kvapiek biogaya, 20kvapiek vitamín c normálny ten detský mam a 2 kvapky dčka.
Mi príde že každý kto akože sa vyzná tak robí s nejakými produktmi a hneď ti napíše že treba toto tamto a súčet 150euro

jane24
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
peterbeno_2019
6. dec 2019

Na atopak máme podobnú skúsenosť. Skuste si zaobstarat lopuchovy olej, pripadne si urobit silny odvar z lopucha a palikovat (my sme si kupili lupuchovy olej), nam zabrala aj cedrova zivica s cedrovým olejom 20% - nakrémovať ale aj esenciálny olej zo slamienky talianskej (u nas stoji 120 e-čiek, vo Fr (Paríž) sa da zohnať za 26 e-čiek). Ako základ sme davali indulonu (modru), to pomohlo vo vseobecnosti. Potom sme pridavali to čo som spominal. Pomôžu probiotiká možno (ale s rozumom). Prípadne davať sušené mlieko. Pozor lekari Vam daju mast čo irituje a druhu co pomaha. V istom čase sme navstivili centrum dermason-probene v BA a spokojnosť. Tam nám dali kyselinu mliečnu, plus také ichtilové mastičky také hnedé. Niekedy pomohlo v kombinacii s indulonou. No a len jedno odporucanie - pokiaľ môžete vyhnite sa kortiokoidnym mastiam. Od kozmetického produktu (foto hore) sme kupili x - masticiek a ani jedna nezabrala, akurát 20 až 40 E-čiek za kus. Pokiaľ môžete tak využite byliny.

minimilan
6. dec 2019

😂😂😂 20-40€ za kus telového krému, ktorý s 50% pravdepodobnosťou pomoze. Kúp si esenciálny olej zo slamienky talianskej za 120 e-čiek ( ktorý tiež pomoze na 50% ) alebo letenku do Fr, aby si si ho mohla kúpiť za 26 e-čiek 😅.

leeo
11. dec 2019

AE nemusi byt iba o strave. Su tri typy ae. My sme to tiez mali od 2 mesiacov. Stravu som nijak nemenila, malu som natierala a kupala v drahych prostriedkoch a nic. az som sa dozvedela, ze jednej pani dieta to tiez malo, vsimli si, ze sa to zacina vzdy pocas vykurovacej sezony, tak prestali tolko kurit a zlepsilo sa to. Mna hned napadlo, ci to nebude zo sucheho vzduchu lebo aj u nas sa to zacinalo vzdy pocas vykurovacej sezony tak sme kupili zvlhcovac a chvala Bohu je to uplne prec ani ju nicim nenatieram. Takze mozno treba skusit aj tento variant.

zuzanadeti
22. jún 2022

@adame Atopicky ekzem sme zvladali podobne ako asi kazda z nas, co tu pisete, teda od narodenia. Je to moje prve dieta a hlavne prve tri roky som si s nim odkrutila kade tade po lekaroch. Ja viem, ze to u nho bolo od ockovania a v kombinacii s mliekom (dokonca aj mojim materskym) a mliecnymi vyrobkami pripadne ked zjedol paradajky, kecup ci jahody, hned ten ekzem bol horsi a horsi. Zial, zvladali sme to len mastickami a kremami od koznej a ked bol stav horsi tak aj kortisteroidnymi mastickami. Fakt sme od malicka chodili ku koznej ako na hodiny klavira, odporucala nas cez leto do kupelov Smrdaky, ale to zabera tak na par mesiacov a znovu bol v zime ekzem a este horsi. V noci sa skrabal a budil a rano mal krvave doskriabane predlaktia. Mal to aj pod kolenami v zahyboch. Vzdy pomohla morska sol do kupela, ale fakt aspon 200g nasypat do vane, aby to pripominalo more a vecer poriadne premastit. My sme chodili raz za leto k moru a to sa mu vzdy po dvoch dnoch kupania sa v mori cela pokozka zlepsila, tak bol pokoj aspon do zimy. No ked mi kozna, ked sme tam zas pravidelne prisli oznamila, ze s ekzemom sa uz proste zije cely zivot a len sa utlmuje kremami a dietou, nechcela som jej verit. Nemozem vinit ockovanie, u niektorych deti sa kombinacia ockovanie a mlieko zle znasa, ale dcera napriklad s tym nemala vobec problem a riadne je ockovana, ziaden ekzem.

Teraz uz mame po problemoch. Pred 2 rokmi sme dostali tip na purifikacny program. Syn mal vtedy uz 14r a absolvoval mesacny purifikacny program, dostal z tela vsetok sajrajt von. Uz ma 16 rokov a ziaden ekzem od vtedy nema, ani psoriazu vo vlasoch. Tym postupnym saunovanim (nizke teploty okolo 60 stupnov) sa mu potom vylucili vsetky skodlive latky z tela von a teda aj zle vedlajsie latky z ockovania. Ten program je zalozeny na saunovani s pridanim mineralov a vitaminov a doplnovanim rastlinnych tukov a doplnenim jedalnicka o vela zeleniny (nie paradajky) minimalne 300g denne. Robia to v KE, PO, BA, Levice a pri BB. Niektore deti to zvladnu uz ako 9 rocne, ale napr kamosov syn az ked mal 13r, lebo mu dlho nechutila zelenina ani rastlinne oleje. Neviem, ci som vam teraz pomohla, ale nadej na vyzdravenie tu je. Skoda len, ze tento program nepreplaca poistovna, ale za tie peniaze nam to stalo. Nehovoriac o tych prebdenych nociach a vysedavani v cakarni u koznej. Plus tie peniaze za maste, co nie su na predpis ani neratam a malo co zaberali. Iba zial tie kortikosteroidne. Tak co, pomohla som vam nejak? 🙂