Poraďte dobrý sirup na kašeľ

pimpulienka
16. nov 2011

Pre 16,5 mesačne dieťa. Nemame sopliky len vzadu citim a počuť hlieniky v hrdielku a kašlik je hlavne pri ležani, spinkani skôr suchší. U lekarky sme včera už boli, ale nič nam nepredpisala iba cebion multi mame davať a sledovať. Hrdielko ma červené, keď jej pozerala.. V noci dosť kašlala. Ďakujem

ttina23
16. nov 2011

nam zabera najlepsie MUCOSOLVAN

nini88
16. nov 2011

nám veľmi dobre zabral Mucosolvan. Skúšali sme predtým aj Hedelix - nič moc.

sante81
16. nov 2011

nam zabral vždy sinupret

megi1989
16. nov 2011

Cibulový sirup. Najlepší !! Nám aj chutí, a raz-dva pomôže 🙂

lenka311
16. nov 2011

nakrájaj si ošúpanú cibuľu na kocky alebo koliečka a ukladaj si do pohára - napr. z presnedávky vrstvu cibule - polievkovú lyžicu cukru, alebo tekutého medu /do 3och rokov sa že vraj neodporúča, ale mne ho malá je, žiadny problém nemáme/, zase cibuľu, zase cukor, alebo ten med.
Nechaj to postáť - ja som to strčila do chladničky - /tá cibuľa ti pustí šťavu/ a naber jej 3krát denne tak 2ml na lyžičku, alebo ja som použila tú striekačku od panadolu baby a dávaj jej to, malo by jej to ustúpiť. Chutí to celkom dobre, lebo je to sladké.
Sirup z lekárne je dobrý Solmucol a dobre chutí.
Mukosolvan nám nezaberal.
Každé dieťa je iné, ale ten cibuľový sirup zväčša zaberá... 😉

katka3012
16. nov 2011

mucosolvan

jaaty
16. nov 2011

Nedá dopustiť na Mucoslovan a keď už vykašliava, pridám lendu lyžičku calciového sirupu denne.

stanislavao
16. nov 2011

Solmucol

elephant
16. nov 2011

Cibuľový, ako písala lenka311. Ďalej môžeš skúsiť iné prírodné, s obsahom skorocelu napríklad. Ale podporila by som to i bylinkovými čajmi, buď hotové zmesy určené na kašel, alebo si namiešať materinu dúšku, skorocel, baza, tymián...

ivett1
17. nov 2011

ahoj, cibuľový sirup je taký všeliek, je naozaj účinný...na taký suchší kašeľ, ak vám doktorka nič nepredpísala, tak je výborné Calcium ...a nám zabral aj domáci tymiánový sirup, ale ten je skôr na odhlienenie (už len výpary, keď sa pripravuje vyvolajú vykašliavanie a spustenie soplíka, ľahšie ho odsajem, alebo vysmrkáme... 😉 ...) a potom, ak už niečo vykašliava (má "mokrý" kašeľ), tak je výborný solmucol- ten uvoľňuje hlieny postupne...

atija
17. nov 2011

my sme užívali: PROSPAN je na prírodnej báze

exupery
17. nov 2011

BRONCHOSAN ELIXIR S na suchy drazdivy kasel,je to len na prirodnej baze,mojej pomohol s nocnym kaslom.

sampo
17. nov 2011

stodal al. ambrobene 😉

majoslava
17. nov 2011

ahojte 🙂 môj maličký má 3 týždne a lezie na neho chrípka :( počujem ako chrčí ked dýcha a má soplíky ☹ nemôžem ho ani kojiť lebo sa mu nedá dýchať a nahlce sa vzduchu ☹
neviem čo takému malému krpcovi môžem dať ☹ ako mu pomôcť 😢

nasta197
17. nov 2011

jednoznačne sinupret je to samá bilinka 🙂) nám pomohol a velmi

vodnarky
20. nov 2011

my pouzivame len skorocelovy..je uplne super a vzdy nam velmi pomoze.. 🙂

sylvia78
27. nov 2011

my mame uz treti tyzden kasel, najprv suchsi dr. nam dala sinupred potom sme ho zmenili na stoptusin sopliky odisli ale furt kasleme a chrchle a pocut jak keby mal aj sople ale neviem nic odsat, uz neviem co robit, mala z vas uz niektorá taky problem?

anabellka
19. dec 2011

pimpulienka, ja som skusila mojim drobcom na kaslik davat hedelix sirupcek. Poradili mi ho v lekarni, lebo neobsahuje cukor, ziadne farbiva, ani alkohol. Vyskusali sme ho a malinkym sa uvolnili hlieniky a pekne vykasliavali. Tak mozes skusit.

yvetulka
19. dec 2011

nám na suchý kašeľ krásne zaberá Drosera Composé, ale len do doby suchého kašľa. akonáhle začne vykašliavať, treba prestať ho dávať. len dávaj pozor, aby z toho nevyšla laryngitída, hlavne v noci veľa zvlhčovať vzduch a neprekurovať. je to homeopatikum.