Poraďte liek na zníženie teploty u dvojmesačného dieťaťa

anjelik_majka
14. apr 2013

ahojte, existuje nejaký liek na zníženie teploty pre dvojmesačné dieťa, resp. stane sa niečo ak by som malej dala Nurofen sirup, ktorý je určený od 3. mesiacov? malá má zvýšenú teplotu a bojím sa, že jej do rána stúpne.... ráno zavolám dr., resp. pošlem manžela do lekárne, ale čo v noci v prípade núdze???

lolonka
14. apr 2013

ja by som zavolala do nemocnice na detske oddelenie...vypytaj si lekara a porad sa s nim..

ajka30
14. apr 2013

asi by som radsej dala panadol resp paralen, nurofen je predsa len tazsi pre take malicke. Drzim palce, nech je vsetko OK

arabeska
14. apr 2013

kolko ma teplotu?do 38,5 by som nepodavala nic,preventivne uz vobec nie.zavolaj si na pohotovost,poradia ti

zuzimia
14. apr 2013

Ak je teplota nad 38, ja by som dala. Urcite mensie zlo ako nechat ju trapit sa s horuckou, predsa je este malicka. Pripadne podla potreby vlazny kupel.

anjelik_majka
autor
14. apr 2013

@arabeska preventívne nedávam ani starším... keď som jej merala mala 38,3, čiže po odpočítaní toho pol stupňa tých cca 37,5C. teraz mi konečne zaspala na rukách, lebo bola nervózna, tak snáď bude spať. a v najhoršom zavolám do nemocky alebo na pohotovosť

ani3012
14. apr 2013

možno postačí vyvetrať miestnosť, aby sa tam znížila teplota...nemôže byť len prehriata?

ani3012
14. apr 2013

@anjelik_majka a určite vezmi aj -ak sa ti podarí, moč, Paťko mal v jej veku zápal obličiek,teplota bola len 37,6°C

arabeska
14. apr 2013

@anjelik_majka drzim palce aby nestupala uz ☹ ked tak fakt zavolaj na pohotovost,oni ti budu vediet presnejsie povedat ze co mozes dat takemu drobatku.rychle uzdravenie

anjelik_majka
autor
14. apr 2013

@arabeska ďakujem... keby aspoň mne nebolo zle....obe stršie deti choré, už aj ja, do toho ešte malá..... na nervy...
@ani3012 možno, aj keď v spálni je iba cca 23C, ale v obývačke je brutál horúco :(

ani3012
14. apr 2013

@anjelik_majka ale pokiaľ ste chorí vy naokolo, tak môže byť aj malá.... no nezávidím ti teda- ak matka ochorie,tak padne väčšinou celý systém 😝
skús vyvetrať, čerstvý vzduch urobí dobre tak či tak

itwasajoke
14. apr 2013

@anjelik_majka ja by som ju vyzliekla nech sa znizi teplota tela...po pripade by som dala polovicnu davku toho paralenoveho pripravku...a este sa tu raz rozoberali tvarohove zabali alebo citronove...ja osobne som vacsinou dei chladila tak ze som ich najprv skusila vyzliect a ked nezaberalo tak sme podali liek ...alebo urobili zabal...ale kedze malinka je este hjodne maicka ja by som skusila to vyzlecenie a prekryt len lahsou prikrivkou

anjelik_majka
autor
14. apr 2013

tak som vyvetrala... vyzliekať ju nejdem, lebo to by už spala nahá... ak by sa jej pohoršilo, volám na pohotovosť a uvidím... vďaka za rady, snáď to do rána zvládneme a nejako sa vyspíme