Porucha pozornosti. Aká je prognóza?

albao
24. apr 2013

Mam velmi zive batola. Dava nam poriadne zabrat - nielen, ze je extremne svojhlava, ale hlavne jej pozornost vydrzi hrozne kratko. Zaujat ju niecim je zazral ... no mohla by som rozpravat dlho, ale mam podozrenie, ci nebude mat zial nejaku poruchu pozornosti. Pokial viem, da sa to vysetrit az po 3 rokoch? A da sa s tym nieco robit? Ako sa to zvlada v skole? A co potom v dospelosti, aka je prognoza? Dokazu tito ludia normalne fungovat? Neviem si totiz ani zdaleka predstavit, ze moje dieta sedi niekde v kancelarii ci za pokladnou v obchode 8 hodin.
Potrebujem nejake zakladne info, budem vdacna za kazdu infosku! Dakujem!

albao
autor
25. apr 2013

@martija ano, aj u nas to je? Fiha, ake prijemne prekvapko z nasho skolstva 😅 😝
Inak k tomu "zanedbavaniu", toto nas viedlo k tomu, ze by sme si mali nieco o ADHD zistit, lebo cely den sa toci okolo starsej dcerky - ja aj muz. Furt nieco riesime a presne ako hovoris, ten hluk rusi mladsiu (ktora je dobrunke babatko, uz vo veku ani nei 5 mesiacov sa sama hra, sama zaspinka bez placu, ...), a mam rovnake pocity ako popisujes. Tolko raz som si slubila, ze si to nejak zorganizujem, ze necham starsiu nech si jaci, ze sa predsa nemozu len okolo nej tocit obaja rodicia, vsak zanedbavame mladsiu ... A tak si to naozaj neviem predstavit, ked uz niekto ma dieta skutocne s ADHD 😒 Klobuk dole pred tebou 😉 Ja si stale hovorim, ze kvalita straveneho casu je viac nez kvantita, ale aj tak to vo mne hloda, ze si mladsiu ani nestiham uzit a nejak jej to vynahradit. ☹

martija
25. apr 2013

@albao tak tak je to veru. Nejako tie deti strhnu na seba pozornost bez toho aby si to uvedomovali. Ja som uz aj roky doma,kedze mam vzdy taky velky rozdiel medzi detmi, ze hned ako mal jeden 3 otehotnela som, a druhy ked mal dva znova. Takze ani zabavit ich spolu nemozem nejakou spolocnou hrou. Som unavena,ze som stale doma. Manzel sice pomoze,ale s nakupmi, navari, uprace (niekedy),ale detom sa nevenuje a ja uz niekedy nevladzem, takze po nich jacim, neznasam sa vtedy,ale nervy mam len jedny a su neustale uz skoro 9 rokov skusane. Len dufam,ze ked si najdem pracu,tak budem viac oddychnuta od deti, a tym padom budem mat viac trpezlivosti na ne - no budem sa modlit aby to tak bolo 🙂 . Drzim vam palce, nech aj vam sa to podari mat hlavne tu trpezlivost, a musim povedat,ze vekom u nas sa to zlepsuje, aj ked zase inde sa tu ukaze (ako teraz v skole)ale doma uz najstarsieho zas az tak velmi neriesim, zabavi sa sam -ale zial pocitac, telefon....

albao
autor
25. apr 2013

@martija no nervy funguju, to veru naplno 😒 A tiez kolko razy zlyhaju, proste rupnu a potom lutujem, ze som kricala ... Dookola si citam knizku "Ako milovat svoje dieta", aby som nasla inspiraciu ako fungovat.
Takze vlastne starsi s poruchou pozornosti dokaze sa sam zahrta, to musi byt velka ulava!

abbie
25. apr 2013

@albao aha, tak prepac, ale zle si potom sformulovala otazku ... vyzera to tak, ako by si sa pytala na svoje dieta

albao
autor
25. apr 2013

@abbie hej, zle som to sformulovala, len mi to uz neskor neslo upravit. Skor som to myslela tak, ze take vseobecne zakldne info o ADHD urcite zaujima mnohych rodicov ako my, co maju "zive dieta", a nevedia, co sa z toho nakoniec vyvrbi. Preto som spomenula svoje dieta a nas, ale zjavne to bola z mojej strany blbost. Zle som to napisala

keira
22. jan 2019

@martija ako syn teraz?

martija
26. jan 2019

@keira zaujímavé to čítať po čase. Stredný už má 10r, najstarší 14r. S prostredným je to ťažké, chodili sme k psychologičke, ale nie sme spokojní, a najstarší tam už sa zmierujem, ale boj denno denný.... Je to občas ťažké...