Poruchy učenia u šiestaka

pbh
9. okt 2021

Môj syn je šiestak má dyslexiu, dysgrafiu a dysortografiiu. Je integrovaný, v IVP má k diktátom napísané, že pri väčšom počte chýb neklasifikovať. Vždy mu tu päťku dajú. Dá sa na niekoho obrátiť, aby to učitelia dodržiavali? Poraďte, prosím. Ďakujem

xena0
9. okt 2021

Obrátiť sa na školu, najlepšie konfrontovať konkrétnu učiteľku slovenčiny, skontaktovať sa tiež so špeciálnou pedagogičkou ak ju v škole majú a riešiť prečo nedodržiavaju IVP ak nepomôže tak riaditeľ

zdena1990
9. okt 2021

No neviem niektorý učitelia to ignorujú aj my máme takto siedmacku integrovaná skúšať formou otázok ma používať pomôcky matikarka pri písomne nedovolí takže 5 .... Má mať asistentku tá je tam vtedy keď ju nepotrebuje somozrejme keď píše písomku vtedy tam nie je ... Hlavná vec že v telka sama reklama koľko je asistentov šlak má triafa a stazuj sa jedine na lampárni ... Zo školy chodí o 15 hodine plno úloh ani von nestíha skoro do pol siedmej sa učí nechápe to ...Hlavná vec že spec. Pedag.Povedal že už poobede nevládze pracovať ale čo máme robiť keď je toho veľa a samé nové učiva

felycity
9. okt 2021

kontaktovať vaše CPPPa p špec pedagóga a urobiť stretnutie v škole... raz , keď riaditeľka podpísala papiere z CPPP a p spolu s odporúčaním, tak sú záväzné a majú sa dodržiavať, nedajte sa odbiť a riešte, na integráciu netreba veľa iba pochopenie problému u daného žiaka, emaptiu a nejaké to gesto... ked počujem slovo integrácia je mi na grcanie, lebo mám pocit, že mnohí to bude nevedia alebo nechcú rešpektovať a pochopiť

benit
9. okt 2021

@zdena1990 ta reklama vytaca aj mna. Mam v triede 6 integracov, asistenta nieje. Jeden ma vaznu dg. Na skole deti s diagnozami pribudaju a asistentov mame o 1 menej ako minuly rok.

euka210
9. okt 2021

@pbh rozhovor s ucitelkou a ked nepomoze riaditel, ked nepomoze tak vyssia institucia. Ked ma taku poruchu, pise sa len pocet chyb, nehodnoti sa diktat. Ucitel musi dodrziavat usmernenia co dostalo dieta v papieroch. Aky zmysel im davat patky! Ine to je pri lajdakoch co na to maju, no sa neucia.
Mala som take deti v skole, hoci nie sj...ale napr.odpovedal len ustne, ci extra pisomky pre takeho ziaka len s vyberom spravnej odpovede, alebo si poznamky prepisoval z vytlacenej formy.

majusikk
10. okt 2021

@pbh môj je tiež dizgrafik a dizlektik nikdy mu nedaj známku za diktak iba opravia chyby treba ísť za triedou ja som bola aj u psychologický a presne napísala co a ako s ním máj pracovať no pomáha to

pbh
autor
10. okt 2021

Včera som triednej a slovenčinárke v jednom písala správu. Vysvetlila mi, že ak by písal diktát nemusí byť klasifikovaný, ale ak píše doplňovačku, vraj je to normálne hodnotené. A to čo je za úľavu, keď v konečnom dôsledku dostane päťku tak či tak? Rada bola, že nech sa prihlási ústne z nejakého učiva a môže si ten diktát opraviť. Prečo si má opravovať známku, za ktorú ani nemôže. Myslela som, že ma šľak trafí. Naša škola nemá ani špeciálnu pedagogičku a psychologička je večne ako nafetovaná.

majusikk
11. okt 2021

@pbh no s tým to som sa nestretla môj nemá hodnoteny diktát a to už vystriedali slovencinarky

maci1127
27. okt 2021

@pbh my máme tiež taký problem,malá je štvrtáčka a jej dá nacvičit domov diktát a potom ho v škole píše na známku a tiež dostava aj 5,ked som sa na to pytala učitelky tak povedala že cvičný diktát jej može oznámkovat.Nepáči sa mi to lebo v posudku ma písané že diktáty jej nemaju známkovat len spočítat chyby.

maci1127
27. okt 2021

@majusikk a nedávala mu domov cvičný diktát aby sa ho naučil a potom ho písal na známku? Lebo malej tak dáva ževraj ten može oznámkovat

majusikk
27. okt 2021

@maci1127 nie vôbec nič dokonca je už sirstak a neznámu ju mu iba opravia chyby od vtedy píše diktát tak ze ma max 1 alebo 3 chyby no známku nikdy nedostal ani dobrú ani zlu

majusikk
27. okt 2021

@majusikk
@maci1127 preto to ma napísané aby to neznamkovali dokonca ani v cudzom jazyku nezamkuju

maci1127
27. okt 2021

@majusikk tak mne zase povedala učitelka že cvičný diktát jej može oznamkovat a dala jej z neho 5.Malá je z toho chudiatko neštastná aj plakala že ona už nechce písat tie diktáty a bojí sa ist aj do školy ked ho maju písat