Posunutie menzesu u 12 - ročnej

sylvia36
10. júl 2022

Ahojte, potrebujem radu. Dcéra má už cca rok menzes, v juni 2021 mala prvý krát menzes. V zimných mesiacoch mala menzes pravidelne po 28 dňoch. Teraz mala posledných 4x len 25 dňový cyklus. A tým mame problém. Máme zaplatenú dovolenku v Turecku a vychádza jej to už tam. Predtým, keď sme to plánovali, sme to obišli. Ale takto s 25 dnovym cyklom už to tam vychadza. A mám doma slzavé udolie. Hormóny do nej pchať nechcem, tak ako to aspoň o 3 dni oddialiť? Ďakujem za každú radu.

tncka
10. júl 2022

@sylvia36 tampon a vybavene

petruldo
10. júl 2022

@sylvia36 oddialenie neporadím ale pozri si menštruačné nohavičky

mogaa
10. júl 2022

@sylvia36 tampón, veď jej kúp tie tampóny mini a na dobu kúpania bude mať tampón....ale keď má len 12, no neviem....na oddialenie sa odporúča citrónová šťava...

sissy27
10. júl 2022

@sylvia36 menštruovať bude ešte minimálne 30 rokov, treba sa s tým naučiť fungovať a nie si organizovať život podľa toho. Takže tampóny, na začiatok sú fajn tie s aplikátorom a užiť si dovolenku.

zuzubb007
10. júl 2022

Tampon maly a ide sa, neda sa to oddialit, ja som vzdy pred dovolenkou skusala tieto babske recepty a teda ani raz sa mi to neposunulo, proste nezmenis to, a bude takto fungovat 40 rokov a tolko udalosti bohuzial to je nas udel

eliska105
10. júl 2022

My sme tiez mali naplánovanú dovolenku ked som mala 14.. riesila som to najmenším tampónom a častým menenim 🙂

patus_2
10. júl 2022

@sylvia36 už existujú aj menštruačné plavky, fungujú na slabšie krvácanie alebo ako poistka ku tampónu, kališku. Tie prvé dni poriešte tampónom a potom po 3-4 dňoch postačia aj ms plavky. A možno sa aj cyklus trošku posunie a nebude mať menštruáciu počas celej dovolenky.

tosomja
10. júl 2022

Tak keď všade počúva len, že aké je to blbé mať krámy na dovolenke, ako to zničí dovolenku atď. Proste, taký je život dievčat, žien. Nedá sa posunúť a hotovo. Tampón to vyrieši. Keď bude bolieť brucho, dať si tabletku. A užiť si aj tak. Žralok ju nezje 😉

marcellka32
10. júl 2022

Menštruačné plavky som kúpila mojej

simsalabim
10. júl 2022

Menstruacne plavky 👍

sylvia36
autor
10. júl 2022

@marcellka32 prosím kde ich kúpim? Čo som našla na webe, sú vypredané.

ivka151092
11. júl 2022

@sylvia36 mne niekoľkokrát ozaj pomohla ta citrónová šťava. Keď sme mali ísť na dovolenku a vychádzali mi moje dni , pila som týždeň pred každý deň aspoň pol litra citrónovej vody 😁 mne to zabralo vzdy keď som potrebovala 🤷‍♀️ a polku dovolenky som mala free. Ale tak každé telo je iné 🙂

lulabelka
11. júl 2022

Moja má 11 a tiež to vyjde na dovolenku. Kupila som jej menštruačné plavky

simsalabim
11. júl 2022

@sylvia36 pozri znacku Modi bodi. Dorucia aj na sk.

sylvia36
autor
13. sep 2022

Takže nakoniec sa nám to podarilo posunúť o 3 dni - tabletky z bylinky VITEX OVČÍ a tiež každý deň voda so šťavou z jedného citróna. A menzes dostala vždy po príchode domov z dovolenky, takže nám to tento rok vyšlo 2x. VITEX OVČÍ sa berie 1 tbl od 16.dňa cyklu do 28. dňa, potom pauza.