Potenie, hnačka a neskutočný plač bábätka

matka95
31. jan 2017

Dobrý deň mamičky...vedel by mi niekto pomôcť ? Mám 5 mesačného syna . Pred 3dňami mam teplotu 38,2 podala som mu sirupček proti bolesti,chorúčky. V Nedeľu už teplotu nemal, ale začal sa mi potiť počas spánku až tak že má vlásky úplne mokre a aj chrbatík......neustále plače a začal mi hnačkovať ..... neviem čo mu môže byť ale čítala som že bolesť bruška pretože si dáva aj nožičky k sebe a sa tak sťahuje ... nevedel by mi nieto poradíť čo na to pomáha ?

nini1010
31. jan 2017

Okamzite sa obliec a ist s malym k lekarke tak abu ste tam o 7.00 uz stala.Prepacte ze takto odpovedam ale 5 mesacne dieta ma horucky,hnacky a vy tu sedite a pytate sa co na to pomaha??No zaklad je zdravy rozum!Chodte s dietatom okamzite k lekarovi nech nedojde k dehydratacii!

jana_eyre
31. jan 2017

Pohotovost, neskutocny plac pri horuckach a hnackach nie je normalne pri babatku..

matka95
autor
31. jan 2017

@jana_eyre horučku už nemá ...

matka95
autor
31. jan 2017

@nini1010 dobrý deň asi ste ma nepochopili .. pretože on horučku nemá ....len mi hnackuje asi 2x denne a boli ho bruško...

zuzik307
31. jan 2017

@matka95 redsia stolica 2x denne nie je hnacka 😕 nasadit probiotika a smer Dr., ked pises, ze neustale place...

astazika
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
sardinka336
31. jan 2017

Toto fakt nepochopim v 21. storoči....ako sorry pytas sa na fore čo moze byt ak ma dieta riedku stolicu, reve na raty a malo teplotu? Čo tak smer lekar? Lebo to by bolo prve čo by ma napadlo a nie internet...
U tak malých detí naozaj netreba nič podcenovat. Mnoho deti prekonava aj rotaviry...kto vie.

jana_eyre
31. jan 2017

Jaaj, no ak 2x denne kaka to nie je hnacka.. Jedine ak by to velmi pachlo, tak by to na to mohol byt nabeh.. Je uz prikrmovany, ci este len na mlieku? Kojeny, ci na um? Ako papa, cika, zmenil sa v spravani? Ma aj nejaky cas, ked sa usmieva a je v pohode?

matka95
autor
31. jan 2017

@astazika no má také zmeny nálady smeje sa ptm si poplace ptm zase sa smeje .... ale papa mi pekne a aj spinka... podla mna nie je dovod isť ku Dr. pretože je to uplne normalne ak mu idu zubky co si myslim aj ja a ked že mam stále chodit ku Dr. len kvoli tomu že jeho stolica je riedka a place a ma bolesť bruška čo je normalne pri dietati ak mu idu zubky ... Ďakuejm sa vyjadrenie ale asi jej len zavolám nech mi poradi aký sirup alebo kvapky mam davať malemu......

sardinka336
31. jan 2017

@matka95 a ak mu zuby nejdu? Ine pričiny nemozeš vylučiť. Necháš 5 mesačne dieťa ,,sračkovat,, s bolavym bruchom dalej??
Doktorka bude chciet dieta vidiet...5 mesačne bude diagnostikovat po telefone nie? Ty si fakt teda neni najostrejšia farbička v krabičke.

matka95
autor
31. jan 2017

@sardinka336 chcete mi povedať že ak váše dieťa ma teplotu hned snim idete ku Dr. ????? :D :D :D :D ako že nehnevajte sa ! ak dieťa ma teplotu a dam mu sirup a mu to prejde a trvalo to len jeden den tak určite snim neidem ku Dr. .... idú mu asi už aj zubky a chcete mi povedať že ak vaše dieta maválo teplotu ak mu išli zubky tak ste každučky den alebo 3x tyždene chodili ku Dr ??? ..... ja som sa pýtala na kvapky alebo na sirup pre dieťa pretože ma riedku stolicu a asi ho aj boli bruško je to normalne ak mu idu zubky ! ale Ďakujem za vašu radu ! :D :D ale nestoji o nič !! :D :D pretože ja nebudem robiť z komara somara :D ....

sardinka336
31. jan 2017

@matka95 mate pravdu ja napr. so 7 ročnou a 10 ročnym dietatom nejdem koli teplote hned k lekarke, ale počkam max 3 dni......lebo staršie deti uz vedia povedat čo im je, čo ich boli, ako sa citia...5 mesačne dieta, ktore malo teplotu nasledne sa poti počas spanku - mozno vnutorna horučka, ma riedku stolicu, ktora trva par dni , je plačlivé....ja by som k doktorke išla. Lebo to vobec nemusia byt zuby, ale je to asi jednoduchšie toto si navravat ako ist s dietatom k lekarovi. Matka roka...posielam metál aspon takto na dialku...

matka95
autor
31. jan 2017

@sardinka336 len že tie vaše deti boli aj malé a hned ste išli ku Dr ? za každym ak maly teplotu .... viete čo mna nikto nebude poučovať ako si mam ja vychovať svoje dieta !!! ja som sa pýtala na liek a nie na to ako a prečo a začo a kam si mam isť ja a bla bla bla .... ja si mylsim že ak dieta ma teplotu netreba ist v ten den ku Dr. stači mu dať sirup a ak tha teplota neprejde tak jasne že by som išla ku Dr. .... a po druhe ak by mi v kuse od rana do rana plakal tak to chapem jasne že by som išla ! ... len že on sa aj smeje papa mi pekne a aj mi spinka ! ...

matka95
autor
31. jan 2017

@jana_eyre jasne smeje sa , rozprava sa , kojím ale už sem tam mu dávam aj vyživku ... ako že nezmenil sa moc ... len ma take chvilky že si poplace cca 2 min a ptm je zase všetko okey 🙂 no len mna to zarazilo no citala osm si otom že ak dieťaťko prekrižuje nožky a plače že ho boli brusko 🙂 ... bola som už aj v lekarni opisala som aky je problem dali mi sirupček a aj prašok 🙂 tak uvidime 🙂 ak by sa to nezmenilo zajtra navstivim pani Dr. 🙂

sardinka336
31. jan 2017

@matka95 ja ta nepoučujem ako mas vychovavat dieta...ja ti hovorim, ze ak ma tvoje 5!!! mesačne dieta zdravotne problémy, tak s nim mas ist k lekarovi...lebo tu nejde len o 1 dnovu teplotu, ale aj ine priznaky ako je riedka stolica, nočné potenie, plač...ale tak kto chce tak pochopi...ale zrazu uz pekne papa, spinka, nič mu nie je tak je to ok.
Pýtat si ,,liek,, od mamičiek čo nemaju ani zdravotnícke vzdelanie pre 5 mesačne dieta...fakt sila, sory. Za mna nezodpovednost...

jana_eyre
31. jan 2017

@matka95 tak ale uznaj, ze tvoj uvodny prispevok vobec nevyznieva tak v pohode ako pises nizsie.. V uvode pises o neustalom placi, nizsie napises, ze sa vlastne aj usmieva a kakal len 2x riedkou stolicou.. My ho nevidime, vidis ho len ty, ale podla tvojho prvotneho opisu by som povedala, ze to je vazne.. Bolo by nezodpovedne popri takom opise aby sme ti radili nieco ine ako lekara..

Preto je dolezite pisat zrozumitelne ak ocakavas pomoc..

Ak je len nespokojny, teplotu uz nema, tak m ozes skusit masaz dasienok, gel na prerezavanie, espumisan na brucho a mozno menej obliect, alebo znizit teplotu v spalni.. Vhodne znacky liekov ti poradia v lekarni, kazdemu sadne cosi ine.. A ak by to neprechadzalo, tak k dr..

ve_ro_ni_ka
1. feb 2017

Ja si myslim...pokial ta horucka.nie je brutalne vysoka...nad 39...tak.nasadot sirup a ked to prejde netreba.hned sa splasit.ves babatko ak ma horucku tak bojuje s nejakym virusom..aspon si nadobuda imunitu.ine by bolo ak.by to trvalo 2-3dni.to by som uz ku dr.sla...pokial papa a prospieva tak si myslim ze neni dovod na paniku.a hnacka nieje 2x za den ale to by muselo hnackovat cely den...a tam treba dat pozor nato aby babo nebolo dehydrovane.preto mu treba dat sem tam aj vodicku alebo cajik 🙂

matka95
autor
9. feb 2017

@ve_ro_ni_ka Ďakujem, ale prešlo to 🙂 v Utorok ciže som nemusela isť ku doktorke 🙂 ciže fajnučko 🙂 ,,, ja nie som typ že ak dieta ma teplotu tak letim hned ku doktorke .....

denny_0019
14. feb 2017

Ahojte viem ze je tu diskusia o deckej hnacke ale potrebujem poradit jedna sa omna no nikde som nenasla na konikovi takuto temu u dospelych ...pred troma dnami som mala hnacky raz som zvracala...dnes rano som mala zase len raz no potrebujem poradit od dna kedy som mala hnacky mala som teplotu je aj zvysena no niekedy aj 38,5 neviem vo mam robit je mi horuco hori mi cela tvat akurad manzel je chory ma take iste ptiznaky ale nema hnacky ani nemal len ho bolelo brucho mozme mat nejaku virozu? Tie teploty su podla vas v poriadku? Nastivila by som aj lekara ale som slaba mam doma troj rocne dieta nemam ho komu nechat ..dakujem za odpovede

suf
14. feb 2017

@denny_0019 ahoj my sme to mali pred pár mesiacmi. Museli sme ísť k lekárovi, najskôr jeden potom druhý, tiež máme malé dieťa...A veľmi nám pomohli probiotiká a diéta ,sucháre, čierny čaj...

denny_0019
14. feb 2017

@suf mali ste aj horucku? Kolko vam to trvalo? Co ste uzivali na horucky?

madana
14. feb 2017

@denny_0019 urcite mate doma nejaku virozu,ked aj manzel je na tom podobne....Dolezity je pitny rezim,vo vasom pripade horky caj nesladeny,cierne uhlie,borovky...ak bude lepsie zacat s vyvarom polievkou....no a samozrejme probiotika,na upravu crevnej mikroflory....k lekarovi,az ked by teploty pretrvavali..,

suf
14. feb 2017

@denny_0019 nepamätám sa či sme mali horúčky... Trvalo nám to cca 2 týždne. Dcérka to mala dva dni, ale my dvaja sme boli na tom horšie. Lekárka mi predpísala nejaké lieky a plus probiotiká, voda a diéta, to nám pomohlo, začali sme len ryžou, nič iné, postupne sme pridali iné veci, slepačí vývar ... Ako píše madana. S tým lekárom sme to vyriešili tak, že šiel iba manžel a on povedal lekárke aby predpísala tie isté lieky ako aj jemu aj pre mňa, takže ja som nemusela ísť.