Potenie nožičiek

kalafutka
3. feb 2015

Ahojte maminky
Chcem sa opýtať, či je normálne, že má dieťatko po pol hodine v papučkách úplne mokré nožičky? Malý chodí od cca roka a nosí papučky (s otvorom na špičke) a strašne sa mu potia nožičky. Mala by som to riešiť s lekárkou, alebo je to v pohodke?
Ďakujem Katka

bonaqa2013
3. feb 2015

Môj syn to mal tiež, keď sme doma prekurovali. Ale ak to nie je tento prípad, tak môžeš to spomenúť lekárke príležitostne.

kalafutka
autor
3. feb 2015

My máme doma max. 21-22 stupňov, bývame na paneláku a malemu dávam len tenké ponožky :(

mihula
3. feb 2015

ked tie decke nozky tak krasne smrdkaju,neries to.Za chvilu budes riesit iny smrad,ti garantujem 😲

kalafutka
autor
3. feb 2015

To je pravda, smrdkajú krásne 🙂 Ja som chcela vedieť, či je to v pohode. Nejde tak ani o smrad, ale o to, že ich má stále mokré

ukulela
3. feb 2015

skus zmenit ponozky ... tenke mozu byt, ale moze ta byt daka umelina ... alebo v papuckach - mozno do nich dake vlozky. z vôastnej skusenosti - najlepsie ponozky su funkcne termo - aj v lete. aj ked netusim, ci aj take prtave robia ...
chvalia inac bambus ako antibakterialny. takmozno bambusove zozenies.

kalafutka
autor
3. feb 2015

Máme aj termo, aj čistá bavlna a nepomáha. U babičky má papučky aj so špeciálnou vložkou a stále sú nožičky mokré

jamabe
4. feb 2015

@kalafutka aj našej malej sa veľmi potia nožičky.. už bude mať pomaly 3 r. a stále sa potia, možno trochu menej. U nás sa z toho sem-tam vyvinie taký kožný problém - miesta medzi prštekmi začervenejú a lúpe sa tam koža. Boli sme s tým na kožnom a vraj je to z toho potenia. Pleseň sa vraj u malých detí až do puberty nevyskytuje. Takže prezúvame ponožky, pančušky, podľa potreby cez deň, snažím sa kupovať také, aby tam bolo čo najviac bavlny, papučky zásadne otvorené. Ale samotné potenie nožičiek dr. za problém nepovažuje...

kalafutka
autor
4. feb 2015

Dakujem moc. Ste ma trocha ukludnili. My zatial problemy typu zacervenanie a lupanie koze nemame, tak som rada. Cize nam uz len naozaj zostava, tak ako doteraz, stale prezuvat a susit 😉