Potenie v spánku u 3-ročnej, čo je príčinou?

tehulka2016
20. dec 2019

Ahojte, moja 3 rocna sa zacala v spanku potit. Nemame teplo, nieje chora. Len z nicoho nic a mava az mokre vlasy aj vankus je mokry..stretli ste sa s tym? Co je pricina ma zaujima? Diky za rady

lenka2710
20. dec 2019

@tehulka2016 aj naša bývala mokrá, ale nie stále, z času na čas, nezistovala som príčinu, prešlo to

kika831
20. dec 2019

@tehulka2016 uz som to parkrat pisala tu na MK- moji obaja chlapci sa takto hrozne potia. Treba vylucit ochorenie stitnej zlazy, poruchy imunity, vysetrit krv. Nasi obaja maju vsetko ok, lekarka nam vravela, ze niektore deti sa proste prirodzene velmi potia. Vraj vacsinou chlapci, ale ze z toho 90% vyrastie. Proste sa to postupne upravi. Ja nasich okolo polnoci vzdy prezleciem a spinkaju dalej. Najviac sa potia do tej polnoci.

katty2012
20. dec 2019

@tehulka2016 daj jej homeo calcarea carbonica 30 C, 3 gulicky 3x za den, potom uz nic

luckkaaa
24. dec 2019

@tehulka2016 ja som sa tu raz dočítala u jednej maminy o poteni v spánku u jej dieťatka a príčinou bolo malo železa. Môj syn sa začal tiež potiť keď spal tak som žiadala krvné testy a mal veľmi málo železa.

tehulka2016
autor
25. dec 2019

@luckkaaa a co mu potom nasadili? Teraz sa uz nepoti?

angi07
25. dec 2019

moj 6 rocny sa strasne poti kym zaspi.resp.ked zaspi a pride ten ozaj tvrdy spanok. uplne je mokry .potom to prejde cize v noci uz je ok. vsetko je v poriadku. jednoducho je taky typ. potia sa mu aj nozicky 😊

karinka83
25. dec 2019

@tehulka2016 Môj syn sa tiež veľmi potil. Vždy, keď zaspal, tak bol po chvíli kompletne mokrý. Časom z toho vyrástol. Ale určite by som to na tvojom mieste konzultovala s lekárom, aby sa vylúčili prípadné zdravotné problémy.

luckkaaa
26. dec 2019

@tehulka2016 maltofer. Prešlo to.

stanulienkat
26. dec 2019

Deti sa zvyknu takto potit. Nevlac ju prosim ta po doktoroch,neber jej krv,nekrm ju zbytocnymi homeopatikami. Z toho bude pomaly vyrastat. Niektore mamicky,co ti tu radia,tak aj pri prdoch budu vlacit deti po lekaroch, na imumologiu,endokrinologiu.... Naco?

oira
26. dec 2019

Nas sa tak potil detto. Okolo polnoci som ho vzdy zvykla prezliect a vymenila vankus ( bolo to ozaj mokre, nie ze len vlhke). Trvalo to dost dlho. Ale uz z toho akoby vyrastol, uz sa spoti len normalne... a pije vecer stale rovnako. Nejak ma ani nenapadlo riesit to s lekarmi, ked nic ine mu nebolo.

uradnikova
1. feb 2020

U diatata mojej znamej to bola cukrovka