Používanie slezu nebadaného

martiynkaa
7. júl 2021

Dobrý deň.. Mám syna 2 ročného a nejde mu stiahnuť predložka.. Vraj pomaha bylinka slez nebadany.. Viete mi poradiť ako ju používať? Ci len pipika namočiť alebo spraviť sedací kúpeľ.. Poprípade poprosím aj rady na mastičku.. Alebo iné rady ako mu pomôcť, ďakujem

pininka1
7. júl 2021

@martiynkaa myslim ze masticka od Justu je fajn a ja som ho davala sediet do slezu. Nam to pomohlo

arabellka1
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
martiynkaa
autor
7. júl 2021

@arabellka1 dobrý večer... Odkiaľ máte krem? Ďakujem

arabellka1
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
beata_k
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
maminkadeticiek
7. júl 2021

Nam nepomohlo nic taketo,skusali sme vsetko ale za skusku jasan nic nedas.Zaseklo sa muto v jednom bode a ani za nic natiahnut predkozku viac cele mesiace.Tak sme len tak skor preventivne zbehli k urologovi,nasa pani doktorka nas poslala nie na riesenie,len nech to kukne preventivne, lebo sa mu tam uz zacal maz ukladat pod tu predkozku a dal nam hormonalnu masticku na natieranie na max 10 dni.Na 10 deň predkozka povolila z jednej strany,o par dni z druhej,trosku ho to stipkalo par dni pri cikani a odvtedy som happy jak dva grepy ze je tema predkozka konecne uzavreta.

ritalein
7. júl 2021

@martiynkaa ahoj, mozes vyskusat ten krem z Justu (nasemu nepomohol) alebo vyskusat sedavy kupel zo slezu - ja som rano do 5L hrnca dala studenu vodu, pridala za hrst slezu a do vecera sa to macerovalo. Potom som pomaly zohrievala, kym nebola voda prijemna na kupel,ktory trval cca 20min. 😊

maminkadeticiek
7. júl 2021

@beata_k Jooj takych clankov o predkozkach je popisanych...A co pediater to iny nazor.

arabellka1
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
beata_k
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
kikavadi
7. júl 2021

@arabellka1 prosím, ako ste používali tu mastičku? 1 alebo viackrát denne? Mastičku mám, ale neviem ako na to. Zatiaľ natriem vždy večer po okupani, ale skôr len tak pozmolim tu kožičku, keďže stiahnuť vôbec nejde (malý bude mať 2 roky). Úplne som z tej predkozky jeleň. Všade citam iné odporúčania. Náš pediater na to kašle a vôbec nekontroluje, či je to ok 🙄

arabellka1
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
ketonka
21. aug 2022

@ritalein Ahoj viem že je to starší príspevok ale možno si nájdeš moju reakciu 🙂 tých 5l maceratu môžem potom vyliať do vane a pridať tam viac vody aby bola "suska " Celá vo vode ? Neznížim tým koncentráciu? Každý večer predpokladám treba nový macerat.

ritalein
21. aug 2022

@ketonka ahoj, ja som uz ten macerat neriedila, nalievali sme ho do hlbšieho, vacsieho lavorika. Popripade este do detskej vanicky by to mohlo byt ok, do velkej vane skor nie, zbytocne sa to zriedi

ketonka
25. aug 2022

@ritalein ďakujem veľmi pekne za info

ketonka
7. sep 2022

@ritalein ahoj, idem sa pochváliť a najmä povzdubit všetky mamičky ktoré s týmto bojujú. Dcéra mala cca 6m a objavila sa jej synechia. Vôbec nemala ziadnu dierku na cikanie, našťastie nás upozornila pediatricka a na gynekologii jej to pekne otvorili, samozrejme s plačom, ale pri takých maličkých deťoch to až tak nevadí, zabudnú. Dcéra má teraz 3roky a zase sa jej to objavilo, tak na 50% mala zrastenu dierku. U mojej gynekologicky som sa poradila , predpísala nám Ovestin, ktorého som sa stranila, ale napokon som ho začala používať. Plus som dcéru kúpala v tom macerate a fakt prisaham do cca 10 dni bola synechia úplne preč. Dnes už nie je po nej ani stopy , všetko to ma pekne otvorené, až sa muž čudoval že aká veľká mala byť "tá diera " 🙂)
Takže maminky skúste určite ten slez a používala som veľmi máličko tej masti , úplne len na špičku prsta a fakt po týždni sa jej to začalo otvárať a za ďalšie 3 dni to už bolo úplne celé otvorené
Takže nezúfajte a skúste..drzim palce ✊❤🤞

beata_k
7. sep 2022

@ketonka Ale chapes rozdiel medzi dievcatom a chlapcom, ktoremu ostanu zrasty po nasilnom strhnuti predkozky? Ze zabudnu 🤦🏼‍♀️

ketonka
8. sep 2022

@beata_k o chlapcoch tu nič nepíšem tak kľud.. ja som chcela trochu povzbudiť to je všetko

beata_k
8. sep 2022

@ketonka v diskusii o stahovani predkozky u chlapcov?