Ako používať slez pri fimóze?

adriana902
21. mar 2020

Dobry den, chcela by som sa opytat a poprosit o radu. Syn ma 18 mesiacov a pipik mu nejde pretiahnut pediatricka nas poslala na urologiu tam nam povedali ze natahovat natahovat pri kupani a o polroka kontrola. Lenze vobec to nejde. Dopocula som sa o sleze z jeho ucinkoch. Podafilo sa mi zohnat kvety slezu maurskeho. Viete mi poradil ako najlepsie ho v nom kupat? Nasla som recept na macerat (5 l studenej vody hrst kvetov a luhovat 24h). Potom ho uz len posadit do tepleho a riedit tych 5 l s vodou este alebo nie? A natahovat ho pocas kupania v sleze? Kolko krat sa do tyzdna moze v nom kupat? Pripadne je nejaky cas ktory by sa nemal presiahnut v kupani? Mozemu to aj nejako uskodit? Velki by som chcela aby sa mu to napravilo a pipik sa dal pekne pretiahnut Dakujem velmi peknr za vsetky cenne rady

lenull103
21. mar 2020

@adriana902 Riešili sme to s kamoškou tiež,my síce pretiahneme pipíka,ale nie úplne..s tým maceratom Vám neporadím,ale maly tip..ak máte v okoli niekoho,kto pracuje s prírodnou značkou Just-Nahrin,oni majú v ponuke slezovy krém,prírodný..ktorý sa ráno večer natiera na pipika..ten celkom pekne pomáha. Je to dlhodobé,ale asi ako všetko..skúste sa na to mrknuť

simatko2
21. mar 2020

Ak by ste mali záujem Slezovy krém mam doma k dispozícií, takisto som malému s nim pretahovala, ako píše pani hore, áno trvá to aj niekoľko týždňov, ale predišli sme zákroku

lenkakravcova
21. mar 2020

@adriana902 Je to zvláštne ako to niektorí pediatria riešia.. Naša mi tiež vravela ze to bude malému kontrolovať,, nakoniec šiel s malým na kontrolu manžel a doktorka sa ho ani nedotkla. Neviem ci to nie je nejaká zastarala vec, že sa to robiť už možno ani nemá a ma sa nechať dieťa aby sa mu to samo časom zlepšilo (také názory sú viac v zahraničí na túto tému).

jugolinka
22. mar 2020

@adriana902 nášmu už skoro 3rocnemu hrozila obriezka. Do operácie sme mali 1mesiac.natrhala som na dvore slez nebadany a robila som každé 2 dni čerstvý macerat. Prihrievala som to cele a malého do toho posadila na nejakých 15-20minut,kolko vydržal. Pri tom pozeral rozprávku. Opakovala som kúpeľ 2krat,niekedy aj 3krat do dňa. A pomaly v tom kúpeli som mu preťahovala pipika. Veľmi jemne. Začalo to ísť až po niekoľkých kúpeľoch. Pani doktorka nám predpísala aj horm.mast, no tu som natrela len 4krat, bála som sa. Po 3 týždňoch sa to pekne uvoľnilo. Mala som aj masť zo slezu z Justu, ale natierala som len málo. Keď sme prišli na urológiu k doktorovi, tak povedal, že operovať netreba. Ja som od šťastia plakala. Doteraz ju nemáme úplne pretiahnutú, a to už má 5 rokov, ale stále pri kúpeli a sprche umývame , čistíme. Tak to je moja rada. Treba sa vyzbrojiť len trpezlivosťou.... Ja pravá to hovorím, čo stresujem zo všetkého 🙂🙂

dzovanna
14. júl 2020

@adriana902 my sme podstupili niekolkotyzdnovu liecbu s locoid cremom.Krasne to uvolnilo,ale akonahle sme ho prestali natierat, uz to o 2 dni opat neslo "pretiahnut" Pri kontrole dnes na Kramaroch tam bola primarka, ktora ma poucila, ze v sede v kupeli to tazko uvolnite. Neviete si penis poriadne chytit a zda sa, ze to snad ani nejde...Locoid uz pouzivat nemame, tennuz vraj uvolnil, co mal... Dietatko treba okupat alebo osprchovat, koža zmäkne a nasledne v LAHU s mierne pokrcenymi alebo aj vystretymi nozickami pomaly predkozku zosuvat, az sa objavi gulocka zaluda.Potom to treba uvolnit, vratit spat a opat 3-4x za sebou zopakovat.Dietatko sa samozrejme brani, ale pri kontrole nam dnes povedala, ze to uz mal opat uplne zlepene, stacilo by, aby sme to 2 dni pred spankom neurobili a boli by sme opat na zaciatku.A to mal zuzene tak, ze mu ani dierku mocovej rury nebolo vidiet a pri cikani sa mu robil balonik.Myslela som, ze skoncime pod nozom ..Preto je dobre, ak vecer po kupeli pomaha aj otecko, pridrzi napr. kolienka, dietatko upokoji.Ked to dnes primarka naozaj pomaly a velmi jemne uvolnovala, trvalo to hadam aj 15 min, vznikla len malilinka trhlinka, vecer mal koncek predkozky podrazdeny a zacervenany, pri prvom cikani to maleho stipalo, ale na to nas upozornila, ze tomu sa obcas vyhnut neda, ked to bolo takto zlepene.Vtedy treba natriet Kalciovou mastou, ale netreba aj napriek tomu prestat vecer pretahovat, kazdy den 3-4x za sebou v lahu po kupeli pred spanim. Repiku ani kamilky a podobne odvary nam neodporucala davat, ze to zasusi a moze opat zlepit. Takze po kupeli len nasucho pomalicky a jemne stahovat,v pripade malej trhlinky nasledne natriet kalciovkou.Koza si casom zvykne a prisposobi sa...Toto mame robit 3 mesiace a potom opat kontrola...Tak uvidime.Keby sme boli takto pouceni, ze som si to mohla sama skusit pred doktorkou uz v case, ked sme si mysleli, ze pri locoide postupujeme dobre, robili sme mu to v sprche , v sede alebo stoji, potom natreli, lenze s kortikoidom to ide ako po masle a bez neho sa zrazu zlaknete, ze ste na zaciatku.Treba pokracovat, pojde to tazsie. Ked sa maly branil, tak sme to nechceli nasilu a cakali az do kontroly a stracali vela casu...Pocas korony sa povodna kontrola posunula aj o mesiace. Keby vieme ako na to, mohli sme to uz mat davno zahojene aj bezpecne uvolnene...Tak len preto pisem ohladom nasej skusenosti. Nie je to nic prijemne, ale ta koza sa musi pomaly rozhybat a zvyknut si...

lazikova
21. dec 2020

Ahojte ja sa chcem spýtať....čo majú vaši chlapci fymozu... stojí im.pinďur? Môj synček má 4 roky ale zatiaľ som nebadala.... chodíme do BB na urológiu tam.je všetko okej...tak len či to máte podobne
Vďaka