Praskanie, pukanie kostičiek u bábätka. Je to normálne?

ivankaalenka
22. jan 2007

Prosim Vas mamičky, nemate niektora skusenost s tym, ked babu pukaju klbiky, tak ako obcas to robi dospelym, aj s takym zvukom, len som si vsimla, ze jej to zacalo robit viac ako je zdrave /podla mna/ a neviem, ci to nie je zavazne. Pukaju klbiky aj vasim detom? Prosim napiste aj ked nie, aby som vedela ci to je alebo nie je normalne. Pukaju jej hlavne kolienka, paze, clenky...Malá má skoro 5 mesiacov. Za pomoc velmi dakujem.

danielads
3. feb 2017

Ahoj dievčatá
Chcem sa opýtať Prosím pokiaľ možno odpovedzte mi prosím lebo sa zosypem psychicky. Môjmu synovi dosť veľa praska V kolienku ale fakt Veľa sa mi zdá. Má 8mesiacov. Bola som aj na pohotovosti A potom U chirurga A oni nič že pokiaľ ne plače preto tak nevedia mi povedať. Dnes som bola U ortppedky U nej to nepukalo takže neriešila povedala že mám sledovať lenže ona to dosť puka. Prosím ukludnite ma. Začalo to pukat už asi tri dni. Mám strach 😢

petronia
23. feb 2017

nam tiez zacalo pukat v klboch. Mala ma 16mesiacov a ked ju prebalujem, alebo obliekam, tak citim, ako jej pukne v kolene, clenku, v zapasti, v ramene... vigantol nedavam uz od pol roka, pretoze sa mi z neho cela prehybala do luku a vypinala brucho, zrejme z neho mala krce... kupila som aj iny vitamin D od inej firmy, ale opakovalo sa to, tak teraz jej ho davam sporadicky, kvapku sem tam, pretoze ked zacnem pravidelne vidim, ze nieco sa jej deje s bruskom (napriklad spi v noci s pokrcenymi kolenami pod sebou..., co bezne ked jej Dcko nedavam nerobi). .. pediatricka mi na to povedala, iba ze mam davat ten vitamin D... ale kedze nam robi problemy, tak jej ho proste nedavam, iba obcas... a dufam, ze ked vyjde slnko na jar, tak sa to upravi... beha inac stale, od rana do vecera... stale je okrem stravy aj kojena... pokial vidim, ze jej pohyb nerobi problemy, snazim sa to neriesit, ale tiez ma to znepokojuje, bojim sa, aby nemala oslabene kosti/klby v buducnosti... ale to ukaze az cas...

joja101
24. feb 2017

pukanie konsticiek je u babetiek beznym javom.. ak sa ti zda, ze je to az prilis, treba navstivit doktorku, ta vam mozno predpise kvapky na kosti alebo nejake vitaminiky..detickam pukaju kosticky preto, lebo nie su este pevne a rychlo sa natahuju, teda nam dietky rastu.. zbehni si k pediatricke a ta ti poradi😉

petronia
24. feb 2017

@joja101 ja som to pediatricke hovorila, ale povedala mi akurat, ze jej mam davat vitamin D. Ale ten jej nedavam, lebo s nim ma problemy, o com pediatricka vie. takze zamotany kruh... takze pokial vidim, ze dieta je inac v poriadku a nema problem s chodenim, ani nejavi znamky bolesti, tak to neriesim...

viva13
13. dec 2018

Moj syn ma 3.5r a puka mu klbik v oblasti panvy cítim to ked mi sedí na nohách je to normálne v tomto veku?

veronnnika1990
27. jan 2019

@jjanulkaa3 ahoj my máme presne to iste. Malá má 9 a pol mesiaca a kolienko jej vyskakuje presne ako píšeš. Na najbližšej poradni u pediatricky sa na to opýtam ale viacero žien tu píše ze to majú aj ich deti a nič to nebolo. Ale dom z toho nervózna lebo je to hnusný zvuk aj na dotyk je to hnusne...

jjanulkaa3
27. jan 2019

@veronnnika1990 ahoj boli sme vtedy s tým u ortopéda a povedal že to sa u nich ešte formuje atd že je to úplne v poriadku a časom to prešlo samo takze neboj pokial to neboli neni to nič neobvykle.