Je normálne praskanie kostičiek u štvormesačného dieťatka?

Zodpovedané
18. jan 2022

Dobrý deň,

mám štvormesačnú dcérku a posledné dni som viackrát spozorovala jemné praskanie v kĺbikoch, ramienkach a asi aj v chrbtici. A to vtedy, keď som ju dvíhala na ruky a manipulovala s ňou. Snažíme sa s ňou manipulovať jemne, ale praskanie občas cítime.

Je to normálne?

Máme navštíviť lekára?

Ďakujem

Dobrý deň,

niekedy to u detičiek rodičia udávajú. Môže ísť o hypermobilitu kĺbov. Pokiaľ užíva vitamín D a dieťa je spokojné, nie je potrebné vyšetrenie pediatrom. Stav zväčša spontánne pominie.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas