Praskanie v bruchu u bábätka, keď sa viac hýbe

13. jan 2023

Ahojte mam otazku mam to uz dlhsie ale chcrm sa spytat ci ste to mali sj vy .. ked som v klude a babo sa viac mrvy citim akoby praskanie (prirovnam to ako praskanie prstov pripadne ked si popukate prsty na nohach .. toto pocujem z mojho brucha .. a ja fakt netusim co to je ... 🤷‍♀️ prosim pisat len tie ktore si to zazili.. som konciaci 37tt

taktotedanie
13. jan 2023

Je to bezne, su to klbiky a vazy babatka
Je to normalne tiez som to mala a tak mi to bolo vysvetlene doktorkou

autor
13. jan 2023

@taktotedanie a nemoze sa stat ze po narodeni bude mat problemy s klbmi? Pri prvej som to nemala len teraz to zvyknem pocut ked sa maly stale mrvi .. neni to kazdy den slr dnes aj 2x

taktotedanie
13. jan 2023

Mame 11 tyzdnov a zatial som si nevsimla ziadne problemy, nic nespominala doktorka ze vraj to je bezne

taktotedanie
13. jan 2023

A co som sa pytala vela znamych to malo tiez

anicka176
13. jan 2023

Áno, aj ja som to mala, ale neviem čo tie zvuky robí 🤷

autor
13. jan 2023

@anicka176 a babo je ok? Ziadne praskanie pukanir v kostiach?

autor
13. jan 2023

A ako casto ste to mavali pocas tehotenstva?

taktotedanie
13. jan 2023

Jezis nic to nie je,nic jej nepraska, je tu milion tem ohladom toho staci precitat, cim blizsie terminu tym menej miesta v bruchu logicke tak sa tam musia nejako tie babatka poskladat, nerieste
2-3x do dna mozno

anicka176
13. jan 2023

Nie, nič im nie 😊 súvisí to aj podľa mňa s miestom pre bábätko a naťahovaním tých väzov alebo štruktúr v panve.. atď, podľa mňa je to tiež normálne... Ale ak máte obavy opýtajte sa aj na poradni 😊

maribell
13. jan 2023

Aj ja som to počula pri každom tehotenstve. Najstarší už má 10 rokov, všetky deti majú kĺby v poriadku 👍

autor
13. jan 2023

Neviem ale mne to pride divne pocut ako babätku praskaju klbiky.. ako stikutku to citim ale toto ? 🙄 ja len koli tomu ze som citala na nete kde jedna pisala ze to mala tiez a jej mala mala aj po porode problemy s praskanim noziciek,clenkov a klbov

lenusa3
13. jan 2023

Aj ja som to mala. Praskanie keď sa mi hýbala. Nebolo to stále len niekedy a skôr už v tom poslednom trimestri. Podľa doktorov to bolo úplne v poriadku. Malá má 15 mesiacov a nič jej pri pohybe nepraská. Nemá žiadne problémy zatiaľ. Takže buďte v kľude.

ls56
14. jan 2023

Aj mne sa to dialo ked som bola tehotna. Vkuse ako keby si niekto pukal palce. Mala ma 13m skoro a je v poriadku. Aj bedrove klby boli ok, vobec sme nemuseli balit na siroko a nema zdravotne problemy.