Pravidelné zvracanie 6 ročného synčeka

silvikaaa
27. apr 2016

Ahojte vsetky mamicky
Mam 6r. synceka , ktory uz 2 rok my kazde rano pravidelne na prazdny zaludok zvracia alebo ho strasne napina 😒 a nieje to len rano napr. obedujeme a po 2 lyzic ho strasne napne , rychlo sa napije a po dalsiej lyzicke us to wsetko zo seba da von .... kedze uz je skolak tak sa stalo uz viackrat ze to tam vsetko pozvracial a museli sme utekat ponho. Dneska sme snim boli u obvodneho lekara ktory ho vysetril , a hned nas poslal do nemocnice na pediatriu , tam mu zrobili vsetky potrebne vysetrenia ( moc,krw,tlak... ) .
Kedze uz predtym stym lezal 2 dni na infuziach , tak nam lekari povedali ze to asi nieje v poriadku , ze zajtra rano nam zavolaju a daju podrobnejsie vediet.
Som strasne zufala a bojim sa , co to moze byt , preto si idem k vam po radu ci nahodou stym nemate niektora z vas skusenosti a , ci my aspon neviete povedat zcoho to moze byt . Za kazdu radu vopred Dakujem. ☹

silvikaaa
autor
12. máj 2016

@andreablabla ano uz nam to zistili je to reflux ...

elka7
12. máj 2016

Chudatko, no aspoň že zistili čo mu je. Čo mu dali lieky nejaké?

klauduska
19. máj 2016

@silvikaaa ahoj, uz ste zistili co vam je?

Odporucam gastro vysetrenie, moj syn 6 rocny ma nieco podobne,len v lahsej forme asi...tiez ho dlho trapilo brusko, pri jedle ho napinalo, rano tiez ci na lacno, alebo ci nieco zjedol....aj pocas jedla,vobec sme to nevedeli odsledovat....vysledky mal OK, na gastre az zistili helikobaktera, odporucili zaludocnu sondu na zistenie vredov, zapalu. Zo sondy sa nastastie vredy nepotvrdili,ale zistili mu reflux a z toho dostal vlastne zapal pazeraka. Nevyrastol z refluxu ako mnoho deti....takze dostali sme lieky a dietu-ta je teda strasna, strasne vela veci nemoze-najma take co tvoria kyselinu a ta mu vybehuje....

Takze sa pytajte na gastro vysetrenie. drzim palce. 😉

helenanovakova
19. máj 2016

aká je situácia u vás v rodine? medzi manželmi, medzi rodičmi a deťmi, medzi súrodencami, v škole, na krúžkoch...... z čoho mu je tak dlho na grcanie?

katka1981
19. máj 2016

@klauduska, neboj, ked nebude mat helikobaktera, znizi sa mu aj kyselina, bude lepsie

katka1981
19. máj 2016

@silvikaaa, chuda male a co vam poradili?

klauduska
19. máj 2016

@katka1981 fakt?aj ten moze sposobovat kyselinu?helikobaktera zo sondy nepotvrdila zatial,ale vzala vzorky a uvidime co povie na kontrole 30.5.

katka1981
19. máj 2016

@klauduska, viem ze na helikobaktera sa okrem ATB uzivaju antacida, vzdy. Neviem ci jemu sa prave v prekyslenom zaludku dari alebo ju aj vyvolava. Skus pozriet na nete. Ale viem ze ked sa prelieci, uz ludia tak kyselinu nezvyknu mavat.

klauduska
19. máj 2016

aha...no my sme zatial ATB nedostali, cakala na tu sondu ci sa potvrdi tam, takze uvidime az po tej kontrole....Teraz dostal Helicid na kyselinu a zatial OK, rano ho uz nenapina,ani nehovori,ze by ho brusko bolelo....

jema_suri
24. máj 2016

@silvikaaa môžu to byť plesne v žalúdku a v črevách...

pipamaca
26. máj 2016

tak ako písala @borkavan, predsa len by som poradila pre istotu dať skontrolovať hlavu aj CTčkom (alebo magnet.), nechcem malovať čerta na stenu ale my sme v tomto veku (7r.) našli v hlave na mozočku nádor - príznakom môže byť dlhodobo "len" opakované ranné zvracanie (u nás bolo iba občas) a postupné zhoršovanie rovnováhy (aj pekne bicykloval, len občas "naširoko").. nikoho z nás by také niečo nenapadlo ani v zlom sne, ale neskôr keď sa to rozbehlo tak potom to šlo rýchlo a to už bolo zle. Takže pre istotu.

jahodka11
26. máj 2016

Vies co, ja napr ked rano vypijem hned vodu, je mi tazko,alebo ked velmi rychlo začnem jest, aj vtedy...takze to moze mat aj nieco s týmto...ja osobne si myslim, ze keby to bolo nieco vážne...tak za tie 2 roky by sa to velmi zhoršilo a ono to ma v podstate rovnaké......potom napis, ze co ukázali vyšetrenia, ma to zaujíma....a drzim palce, nech mu hlavne pomôžu!!!!