Pravidelné zvracanie 6 ročného synčeka

silvikaaa
27. apr 2016

Ahojte vsetky mamicky
Mam 6r. synceka , ktory uz 2 rok my kazde rano pravidelne na prazdny zaludok zvracia alebo ho strasne napina 😒 a nieje to len rano napr. obedujeme a po 2 lyzic ho strasne napne , rychlo sa napije a po dalsiej lyzicke us to wsetko zo seba da von .... kedze uz je skolak tak sa stalo uz viackrat ze to tam vsetko pozvracial a museli sme utekat ponho. Dneska sme snim boli u obvodneho lekara ktory ho vysetril , a hned nas poslal do nemocnice na pediatriu , tam mu zrobili vsetky potrebne vysetrenia ( moc,krw,tlak... ) .
Kedze uz predtym stym lezal 2 dni na infuziach , tak nam lekari povedali ze to asi nieje v poriadku , ze zajtra rano nam zavolaju a daju podrobnejsie vediet.
Som strasne zufala a bojim sa , co to moze byt , preto si idem k vam po radu ci nahodou stym nemate niektora z vas skusenosti a , ci my aspon neviete povedat zcoho to moze byt . Za kazdu radu vopred Dakujem. ☹

jeennyv
27. apr 2016

@silvikaaa podla mna nejaka zaludocna neuroza, ako zvladal skolku ak do nej chodil, ako zvlada skolu, aki su spoluziaci atd...casto moze takyto stav pramenit aj z psychickej priciny...

evka_evka
28. apr 2016

@silvikaaa 2 roky pravidelne zvracia?a to az teraz ste boli u lekara?ci som to zle pochopila

mummy01
28. apr 2016

@silvikaaa a to si 2roky cakala? Si sa doteraz nebala? No my niesme doktorky,moze to byt od psychiky po cokolvek ine...

puklica123
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
silvikaaa
autor
28. apr 2016

@evka_evka asi si to zle pochopila som tam napisala ze uz davnejsie bol koli tomu 2 dni na infuziach

silvikaaa
autor
28. apr 2016

@mummy01 asi si druha co to nepochopila ... davnejsie sme boli na infuziach

mummy01
28. apr 2016

@silvikaaa no pochopila ale infuzie vyriesia iba problem dehydratacie. Boli ste na vysetreniach kvoli tomu? Lebo 2roky su dlha doba a to ze bol raz na infuziach jeho problrm nevyriesi. Necakala by som veru tak dlho.

adelusha
28. apr 2016

No myslim ze ty si to zle pochopila, oni sa pýtali prečo to tak neskoro riešiš, načo ste čakali dva roky?! To ze syn bol na infúziách len zabránilo dehydratácii, to nebola liečba alebo diagnostika samotného zvracania

maxiva
28. apr 2016

mne keby dieta tyzden zvracalo,tak som sediva.a tebe zvracia 2 roky 😖 to si sa o neho doteraz nebala?to ti nebolo cudne?podla teba to je normalne ci co?ja tomu nechapem

charity
28. apr 2016

@silvikaaa Moze to byt aj potravinova alergia alebo intolerancia.

fajciarkakokotov
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
silvikaaa
autor
29. apr 2016

@mummy01
@adelusha
@maxiva
Ved urcite nenecham svoje dieta sa trapit 2 roky ved trochu rozmyslam ludia ... nezijem na SK a je tu trochu spomaleny system ... na jedno objednanie sa caka cca 6-12 mesiacou ,,, preco hned odcudzujete cloveka ? ved niesom stych matiek , ze necham trapit svoje dieta 2 roky ,,, a po takej dlhej dobe snim asize nepojdem len teraz na vysetrenie .
Slusne som sa spytala na radu a hned mate priblble otazky ako kde sme ? 😒 kedze bol na infuziach , tak si domyslim , ze urcite sa konali aj niejake podrobnejsie vysetrenia , lenze bolo vsetko v poriadku a tie infuzie mu na niejaky cas to zvracanie a napinanie pozastavilo . Ale sa to vratilo spat a zase sme zacali z liecbov len som bola zvedava ci nema niektora z vas podobne skusenosti , zcoho to moze byt ??!!! len som bola zvedava lebo som chcela byt o nieco mudrejsia pokial by nam zavolal lekar ake mal vysledky !!!

adelusha
30. apr 2016

@silvikaaa ale to si nenapísala ze nežijes na SK, v blogu mas bydlisko Košice, takze sme to nemali ako vedieť. No a nikto ti nenapísal svoje skúsenosti s takouto situáciou, lebo zjavne nikto v takej situácii nebol, žeby mu dieťa zvracalo tak dlho a vyšetrenia nič neukázali. Hneď v prvej odpovedi sa ta jeennyv pýtala ako zvláda dieťa školu a ci zvládalo škôlku, pokial tam chodilo, lebo to moze byt žalúdočna neuroza- teda príčinou je psychika, na to si tiez neodpisala. Mojej kolegyni zvracala dcéra takmer každé rano cez týžden- cestou do škôlky, oni teda vedeli ze je to zo stresu- vadilo jej ze tam ine deti placu. Na další rok ju preradili do triedy ku starším deťom ktore uz toľko neplakavali a uz viac nevracala. Inú skúsenosť s dlhodobým vracaním u dieťaťa nemám -ani osobnú, ani sprostredkovanú

katka1981
30. apr 2016

Nechcem byt zla , ani sa dotknut zakladatelky, ale nech sa nadava na SK ako sa tu tazko zije ake je zle zdravotnictvo, ale ked citam tie co zijete vonku, ako sa riesi tehotenstvo a ako funguje zdravotnictvo, za ziadne peniaze sveta by som do takej krajiny zit nesla. Zdravie je najdolezitejsie. Tu ked mam nejaky problem, tak vzdy obvolam vsetkych znamych a riesenie sa najde. Hentak by som nedokazala zit.

magic08
30. apr 2016

Moja dcérka takto zvracavala každé ráno v škôlke, 2 tyzdne trvalo kým sme zistili príčinu. Mala stres z učiteľky. Prestalo to, ked som za učiteľkou zašla a vysvetlila problém. Ak už pred 2 rokmi boli vyšetrenia v poriadku, treba hľadať problém u psychológa. Je v škole, škôlke všetko v poriadku? Čo šikana? Čo u vas doma? Ako vychádzate s manželom/partnerom?

maxiva
30. apr 2016

@silvikaaa z tvojho prispevku na zaciatku to myslim,ze vsetci pochopili tak,ze ti dieta zvracia dva roky a az teraz si bola na vysetreniach.a ze predtym ste dostali len infuzie,ked ste to chceli riesit.podla mna to neni normalne,ze dieta takto zvracia,ani,ze na termin u lekara cakas takto dlho.tak ked sa neda,tak to riesim inde,napr,na slovensku.ved to dietatko bude mat z toho zvracania uplne znicene zuby,vyzraty hltan a neviem co este.urcite si to mala riesit hned a nie az teraz!!mozes sa urazat ako chces,podla mna je toto od teba strasne nezodpovedne 😠 a ked uz tak hovoris,ze by si nenechala dieta trapit,tak co si preto za tie dva roky spravila,aby to prestalo????aby zistili co mu je???bola si raz na infuziach??a AZ TERAZ SI HO DALA VYSETRIT.ci sa mylim??ved takto si to napisala...

katka1981
30. apr 2016

@silvikaaa, odkedy vracia? Nesuvisi to z prestahovanim, resp, zmenou partnera? Nezmenili sa vase rodinne pomery? Moze to byt psychika, ale aj potr. alergia, ale ved som ti to pisla do IP, neodpisala si.

mummy01
30. apr 2016

@silvikaaa mala si to rozpisat lebo takto mi niesme vestice. Neviem kde zijes ale v kazdej krajine v akutnom stave nenechaju dieta cakat 6mesiacov. A existuje aj emergency.

silvikaaa
autor
2. máj 2016

@adelusha Chodi prave do 1 triedy a chodi tam strasne rad takze, stres urcite ziaden nieje .
@katka1981 neurazila si ma tym je to len tvoj nazor , ale ked ta okolnosti donutia , tak ti neostava nic ine.
@maxiva kedze som napisala ze zvracia 2 roky tak to nezname ze kazdu minutu vkuse ma to len rano a ked zje viacej ...
@katka1981 odpisala som na IP a nema to stym wobec nic spolocne zmena priatela nebola , prestahovanie tak isto pretoze sa narodil v Irsku a stale byvame na jednom mieste ...
@mummy01 Neviem ci z Vas bola niektora v Irsku pridte a vyskusajte ist na emergency alebo ku Gp dokt. , pretoze inaksie to nepochopite ... a co sa tyka o tej cakaciej dobe nemusite verit ... napr. v piatok nam volali z pediatrii , ze musime pockat na dalsie vysetrenie , vraj nam dojde papier na ten papier sa caka cca 6 mesiacou a plus datum , ktory tam bude ....

adelusha
2. máj 2016

Tak potom este mozno ma oslabený sval- zvierač žalúdka ktory bráni potrave vracať sa späť, alebo neznáša niektorú zložku v potrave, alebo hocičo ine. Bez známych výsledkov vyšetrení ti nikto nepovie co to je. Ja netvrdím ze neverím tej čakacej dobe, ale tak potom ste mohli skúsiť uz davno prísť na SVK a dat ho vyšetriť tu. Mam kopec známych co žijú kade tade v zahraničí a rôznych odborných lekárov si riešia tu. Hocikedy aj na MK písali zeny otázky, ze ktory lekár berie prednostne pacientov za poplatok, lebo ze su tu len na chvilu a potom zas idu do zahraničia a ze si chcú rýchlo vybaviť vyšetrenia. No ale tusim medzitým aj vláda zmenila zákon a neda sa to uz riešiť takto

katka1981
2. máj 2016

@silvikaaa, tak to asi nebude psychicke, asi iny zdravotny problem

mummy01
2. máj 2016

@silvikaaa mam sestru v britanii takze viem presne ako to chodi. Sestra nikdy v urgentnych pripadoch dlho necakala,treba trocha aj zabojovat alebo si zaplatit konzultaciu sukromne.

veronicka88
2. máj 2016

histaminova intolerancia, intolerancia laktozy, celiakia, raviace problemy mozu byt aj signalom onkoochorenia(mojmu ockovi zistili nador na oblicke po tom co mu rok byvalo zle) az po to, ze ho v skole niekto sikanuje...kazdopadne testy na celiakiu, mlieko, ultrazvuk obliciek, zaludka, TEE zaludka a taktiez skusit psychologicku ci to je ozaj v skole take ako hovori(mozno sa boji), znama tak vzala dcerku z triedy dala do druhej a mala prestala zvracat....ak to nepojde priplatte si vysetrenia inde(na sr, v cz) ved dnes je tolko moznosti....letelea by som s malym aj na kraj sveta...ale viem ze urcite robis maximum pouvazuj nad tym co som hore napisala...drzte sa

alfonzia10
2. máj 2016

Necitala som vsetky prispevky, ale pokial nebola zistena pricina, moze ist o psychicky problem. Mozno vam lekari aj odporucia navstevu psychologa. Ako sa citi v skole? Nesedi na nom ucitelka alebo nerobia mu spoluziaci zle? U vas doma je klud? Nehadate sa? Alebo nie je mladsi surodenec, na ktoreho moze ziarlit? To mi len tak napadlo

silvikaaa
autor
2. máj 2016

@alfonzia10 Nebola pricina este zatial zistena ale psychika to urcite nieje ,, v skole sa citi az velmi dobre ucitelka urcite na nom nesedi tu na taky pristup nieje co som si zatial vypocula a videla ,,, a keby nieco tak syncek by my to urcite hned vyzaloval ,,, a urcite u nas niesu hadky sme pokojna rodinka a ma surodenca mladsiu sestricku a lubia sa ziarlivost 0% zo vsetkym sa podelia ,,,

kbeata
3. máj 2016

@silvikaaa psychologicke chod,ak si nebola,nic zato nedas sa hovori,dieta este v takom veku si nevie vysvetlit mnohe veci pre nas samozrejme,az do cca 12-tich rokov,ked sa jeho pohlad na svet stava realnejsi 😉

veronicka88
5. máj 2016

@silvikaaa ako prejavuje city?postiskal ta?vie sa hnevať,zurit?

silvikaaa
autor
8. máj 2016

@veronicka88 no prave , ze on sa prejavuje kazdy den objima a bozkava nas kazdy den ... vie zurit aj hnevat sa, ale hned sa potom natom zasmeje

andreablabla
8. máj 2016

Nemoze to byt reflux?

borkavan
8. máj 2016

@silvikaaa ahoj a robili mu CT hlavy alebo megneticku rezonanciu?