Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Prechladnutie močových ciest u 3 ročného dieťaťa

milka1978
22. okt 2012

Ahojte maminky. Túto tému som tu buď nenašla alebo som ju zle vyhľadávala a potrebujem pomoc. Mám 3 ročného syna, ktorý už od septembra chodí do škôlky. Od piatku som si všimla, že mu išiel soplík a tiež dosť kýchal, tak sme nasadili morksú vodu v spreji na nádchu, no včera sa mi začal aj pocikávať. Pritom už krásne je naučený chodiť na nočník. Plienku nemá ani v noci a stále na nočník stíhal. No včera mi pocikal troje tepláčky a troje slipky a do rána ešte aj postel. Pričom sa v noci vždy zobudí keď potrebuje cikať. Môžete mi prosím Vás poradiť čo mu môžem dať na prechladnutie močových ciest? Nechcem ísť s ním ešte k lekárke pokiaľ by sa to dalo vyliečiť doma. Ďakujem za každú radu.

xenicka13
22. okt 2012

aj moja 2 rocna to mala, ale stihala nastastie, sedela v piesku a dva tri dni stale cikala, vkuse, nedavala som jej nic, tak aj mna zaujima, s cim pomoct

milka1978
autor
22. okt 2012

@xenicka13 ved toto ..... drobec bol s manželom v sobotu rano na hubách .... bol síce drobec poriadne oblečený no ak tak ked sa vrátili tak sa začal pocikávať ... jasné, že to nemusí mať z toho ale napr. zo škôlky, kto vie kde sa deti hrali no trápi ma to, lebo aj on si uvedomuje, že nestíha a ja zase nestíham prať a sušiť .... dúfam, že niekto poradí 🙂

jasminet
22. okt 2012

@milka1978 na mocove cesty su dobre brusnice - sirup, caj, susene. teraz je aj urinal akut sirup, pre deti od 1 roka, chutovo je vyborny.
nasa mala zapal obliciek, v lete dalsi zapal asi tiez moc. cesty... inak, teraz sa zacala tiez pocikavat, v skolke prvy krat pri spanku, doma tiez v noci postel. popri tom kychala, smrkala a nakoniec to neboli moc. cesty, ale moraxella a cikanie bolo len prvy priznak.

milka1978
autor
22. okt 2012

@jasminet moraxella? čo je to?

jasminet
22. okt 2012

@milka1978 klasicka detska baketria skolkarska. u nas to uz mala asi polka deti v skolke. tym si prejde snad kazde dieta prve mesiace. ak sa nebude zlepsovat ta nadcha, treba spravit vyter z hrdla, nosa... staci jedno neliecene dieta a uz to ide rad radom 🙂

milka1978
autor
22. okt 2012

@jasminet aha? už som sa zľakla, že je to niečo vážne ... ak by sa nos upravil tak to potom budú len tie moč. cesty?

jasminet
22. okt 2012

@milka1978 to ti nepoviem 😀 😀 😀 len lekarka 😉

milka1978
autor
22. okt 2012

@jasminet dakujem ..... ale aj tak dobrá rada tie brusnice .... ak sa aj dnes ešte pociká tak učite kúpim 🙂

natalinkaco
22. okt 2012

@milka1978
@xenicka13 ahojte moja švagriná začala od septembra dávať synčeka do škôlky, týždeň chodil, týždeň doma tiež sa začal pocikávať ako píšeš ty milka1978, začala mu dávať homeopatiká, konkrétne minerálne soli, a veľmi mu to pomohlo 🙂

milka1978
autor
22. okt 2012

@natalinkaco nevieš náhodou názov tých homeopatík? či to mám len pýtať minerálnu sol pre deti?

natalinkaco
22. okt 2012

@milka1978 názov sú minerálne soli, švagriná ich má z Nemecka, lebo v našich lekárňach ich nevedela zohnať, cez modrého koníka sme sa dozvedeli, že jedna pani sa nimi zaoberá, tak ju kontaktovala a ona poradila, ktoré konkrétne sú na tento problém, lebo je ich 12. Ak chceš dám ti na ňu mail.

milka1978
autor
22. okt 2012

@natalinkaco to by bolo super .... no najskôr skúsim kúpiť v lekárni brusnicový sirupp či mu pomôže ak by nezabral tak by som sa ti určite ozvala o mail na tú pani ..... potom by som jej aspoň vedela povedať, že výťažok z brusníc nezabral ..... môžem si ťa dať do priateľov aby som ťa mala po ruke?

natalinkaco
22. okt 2012

@milka1978 samozrejme, budem rada 🙂

natalinkaco
22. okt 2012

@milka1978 ešte som ti zabudla napísať, že keď budeš kupovať ten sirup, nezabudni pozrieť na zloženie.

milka1978
autor
22. okt 2012

@natalinkaco a čo by malo byť so zložením? myslíš žeby tam neboli nejaké "látky"? 😒

natalinkaco
22. okt 2012

@milka1978 áno presne to myslím, pozri si to pre istotu 🙂

baboadel
22. okt 2012

Prečítala som si Vašu diskusiu a tiež vrele odporúčam brusnice a brusnicový sirup URINAL aj mojej 5 ročnej dcérke sa stalo že prechladla na močové cesty a prvé čo bolo že sa pocikala a vždy nám tieto veci na 100% pomohli tak 2-3 dni urinal a výluh z brusníc ako čajík a potom ešte brusnice popapala, nakoniec je to chutná liečba.

Tu začni písať odpoveď...

Odošli