Predkožka 10 mesačného syna

barnica
13. jan 2014

Po kontrolách nám pediatrička odporúčala že ak do roka sa malému prekožka neuvoľní sama tak treba operáciu. Urológ nám povedal že má kónicky zúženú predkožku a vraj sa to dá uvoľniť vlastne tým že by mu to pomaly krúžením nejakým chirurgickým čudom odstránil lebo vraj predkožka je k žaluďu ako keby trošku prilepená. Vraj to sa dá urobiť ambulantne a malý bude mať cca týždeň citlivý pišak ale inak v poriadku potom vraj by sa už mala predkožka sťahovať normálne. Máte s tým niekto skúsenosti a ako reagovali Vaše detičky? Ešte k téme,ja mu predkožku nesťahujem bojím sa takže to robí len pediatrička.

oculik
13. jan 2014

já mám troch chalanov,ale každý to mal inak.najstarší musel podstúpiť plastiku,takže všetko robil urológ a začínal stiahnutím predkožky nasilu,čo bolo bolestivé,ale repíkové kúpele to zahojili,a musela som to vždy!!!pri kúpaní sťahovať,lebo sa to zvykne zalepiť nazad,čo som pri prvom raze nevedela a potom to sťahoval nanovo.pri mladších som si na to dávala pozor a hneď po mesiaci som pri kúpaní pomaličky uvoľňovala,teda sťahovala ako išlo bez bolesti a postupne to povolilo úplne ,tak sme urológa vôbec nepotrebovali.kúpala som ich denne výlučne v repíku,takže sa to vôbec nezapaľovalo.do polroka som mala pokoj.brat to pri synovi neriešili,a nakoniec mu to urológ sťahoval v 6 tich rokoch a chlapec nechcel týždeň cikať pre bolesti.takže moja skúsenosť je takáto.čím skôr ,tým lepšie a doma pomaličky vždy vo vode,tam sa to uvoľňuje najlepšie.

maminag
13. jan 2014

ahoj, môj starší syn mal užšiu a dlhšiu predkožku, takže sa mu ťažko preťahovala, urológ mi poradil, pri každom kúpaní v teplej vode pomaly preťahovať, takisto nám dal aj hormonálnu mastičku, teraz má už takmer 9 rokov, a pri kúpaní si ju preťahuje stále, a môj druhý poklad má 14 mesiacov a tiež mu pri kúpaní pomaličky preťahujem predkožku, vyčistím a ide mu pekne pretiahnúť....

minnie55
14. jan 2014

@sashabb dufam, ze zartujes. Nemienim sa s tebou natahovat, kludne u svojich chlapcov smegmu pestuj, ak je podla teba taka uzasna, moje deti sa bez nej zaobidu. Prepac, ale keby toto mal moj muz, tak sa povraciam....

sashabb
14. jan 2014

@minnie55 niečo si naštuduj a potom píš.
Viac nevyjadrujem ...

aliza
14. jan 2014

@minnie55 ja zijem v zahranici a tu sa ziadne pretahovanie nekona....v zivote lekar nekontroloval predkozku, ani nekazal pretahovat a nemam pocit, ze by tu chlapci mali take problemy, ake opisujes. Nemas o danej problematike ani sajn, ty si len videla smegmu a uz je z teba hned odbornik urolog, ktory rozhodol, ze je to humus a treba pretahovat a cistit 😕. Najprv citaj, studuj a potom davaj zarucene rady....a hlavne si nastuduj, ake nasledky ma nasilne pretahovanie. Vies, v ludskom tele ma vsetko svoj vyznam, aj ten tvoj spominany 'sajrajt', cize smegma.....tak sme boli stvoreni 😉, ale dnes sa do vsetkeho zasahuje nasilu a potom sa ludia cuduju, ze je tolko problemov.... ja mam 3 a pol rocneho syna a nikdy som mu nestahovala (obcasny maly strecing) a nemame problem. Mne sa zda, prepac za vyraz, uchylne od narodenia sa kazdy den babrat s penisom vlastneho syna. V istom veku si ho totiz zacnu natahovat sami a to je podla mna prirodzenejsie, ako ked to robi matka tolke roky pravidelne.

minnie55
14. jan 2014

@aliza bud taka laskava a neurazaj ma. Ja som nikdy nenapisala, ze som odbornik, chcela som len pimoct vlastnou skusenostou. A nikdy som nic nepisala o nasilnom stahovani!! Lutujem, ze som sa zapojila do diskusie a vyprosim si, aby si s do mna obuvala !! Zamysli sa radsej nad tym, co si napisala - zda sa ti uchylne hrat s s penisom maleho syna ?? Je mi ta luto.

maribell
14. jan 2014

baby prosimvas nehadajte sa... tu si chcu len mamy dat nejake rady.. . ked ma mamina zlu skusenost s nepretahovanim tak hadam moze napisat svoj nazor ..tak isto ako neockujuce maminy opovrhuju ockovanim .. ja sama neviem ako sa mam zachovat ci pretahovat alebo nechat tak.. niektore maminy aj lekari tvrdia pretahovat a ine maminy a iny lekari zase nepretahovat.. ja si myslim ze kazdy ma pravo si napisat svoj nazor ..

vamajka
14. jan 2014

Suhlasim s nazorom minnie55 urcite pretahovat od mala pri prvom sme nic nerobili podla rady nasej premudrelej doktorky, ktoru sme uz chvalabohu vymenili a skoncili sme na urologii. Pri druhom sme pretahovali od babetka opatrne nie nasilne a povolilo to samo a nemuseli sme riesit ziadnych urologov. Sorry no ak v tom niekto vidi nieco uchylne, tak to asi nema v hlave celkom v poriadku. Aliza ty mas 3,5 rocneho syna. On si od prveho dna svojho pipika umyva sam? Pytam sa len preto, lebo neviem kto mu ho umyval a natieral pri kazdom prebalovani ked tebe sa to zda uchylne. Jednoznacne a z vlastnych skusenosti od mala opatrne pretahovat.

diskus
19. jan 2014

@barnica ahoj , je to fimoza, ale existuje samozrejme viac druhov. Syn mal okolo roka, ked sme sa rozhodli ist na zakrok."Operacia")))) trvala si 3 sekundy, manzel drzal syna ,urologicka vzala dlhu ihlicu s dajakou gulickou na konci,dala mu to pod predkozku a kruzivym pohybom to uvolnila. Masti sa to framikoinom. Som rada, ze sme sa pre zakrok rozhodli. Viem ze uz s tymto nebude ziadny problem. Keby si mala este otazky kludne napis.....

barnica
autor
19. jan 2014

@diskus tak sme to vyskúšali každý deň po kúpeli popreťahovať a kúpávali sme v repíku ale že abslútne žiaden posun :( nevidno mu ani kúsok žaluďa a vôbec sa mu neodkrýva nič práveže je to také stiahnuté a na konci červená je kožička ideme v piatok na kontrolu k urológovi a poradíme sa

diskus
20. jan 2014

@barnica najhorsie je , ze su 2 moznosti, bud to nechate tak, alebo budete riesit zakrokom. Skus sa lekara opytat na tu ihlu s gulickou. Mna nakoplo , ked som niekde citala, ze to moze este zarastat a ked sme sedeli v cakarni a do ordinacie isli taki 14-16 rocny chalani asi traja, vsetkym povedela , ze to musi rezat. Mam kamosku co s tym caka a aj taku, co ma 3 chalanov a vsetci boli na zakroku. Zelam ti aby si sa rozhodla spravne, hlavne nie si v tom sama...

barnica
autor
20. jan 2014

Fúúú tak v piatok ideme pod narkózu... Máme tam zrast :(

lusche
23. jan 2014

sashabb.. prosim porad mi alebo i vy hocktora moj syncek mal uz 13 mesiacov doktorka tiez by si predstavovala ze uz to mal mat pretiahnute no nejde to :( som z toho nestastna -nam sa robia tie trhlinky -i ona ked to skusala tiez jej to praskalo tak kazala len natierat calc.panthot./ tomu uz vobec nechapem ako to tam moze pomoct/ ale nejde to...otvor ma trosku vacsi-ale ja si myslim ze je to len kvoli tym trhlinkam...neviem som nestatna,i ja by som to najradsej nechala len tak,no ona stale spomina urologa a ze tam budeme musiet ist,tak sa bojim .a pisete tu ze vo vanicke vodicke-no on si to pravdaze neda chytit a vo vode sa mi to smyka,on si sadne a nejde to ...lebo ked to robim napr. na prebal.pultiku tak mu ho aspon chytim,i ked so mnou bojuje a ked sa mu tak trochu vzpriami,zvacsi tak len vtedy mi to ide....na ukor ze to zase mozno praskne :( preto nechapem ako vo vode to robite..teraz lutujem ze som s tym nezacala hned od zaciatku.....poradte prosim.

dadulienka
23. jan 2014

Ahojte baby my chodime k urologičke od narodenia kvoli iným problémom a prvé čo povedala ked ho vyšetrovala...tak mamička teraz Vam ukážem ako sa čistí predkožka... A ja že však všade píšu že to netreba stahovať a ona že by ich najradšej zastrelila kde to píšu, že potom to zarastá a neskoro chodia mamičky... Potom to musia rezať...
Ja sa tiež bojím a robím to tak 1x za 2 týždne...pri kúpaní a veru má tam vždy kopu bieleho sajrajtíku, tak jemne stiahnem a pod tečúcou vodou umyjem...Teraz ked je vačší sa už tak nebojím... Ale fakt je že je jasne že sa to teda lahko môže zlepiť ten biely maz a teda nechcem aby mal zápaly moč. ciest alebo čo ....
Nechápem odkial tento nový trend nesťahovania prišiel...Ale táto Urologička je z Kramárov , kde potom všetci chlapci na tie ,,operácie" chodia...tak predpokladám že hovorí k veci a verím jej....

dajna11
23. jan 2014

@lusche no krémovať asi pre to aby tá pokožka získala väčšiu elasticitu,treba to len fakt skúšať a skúšať ono sa to nezdá ale pokaždé to trošku viacej povolí,určite to netreba zandebávať lebo my sme na to ako každý radil že sa to nerobí do roka určite nie,dobre doplatili.......takže radšej vy doma pekne v klude a jemne ako na silu u lekára ktorý to berie ako na bežiacom páse a nemá také citové vzťahy s vašim dieťatkom a potom aj dieťa má len z toho fóbie

lusche
23. jan 2014

@sashabb .. prosim porad mi alebo i vy hocktora moj syncek mal uz 13 mesiacov doktorka tiez by si predstavovala ze uz to mal mat pretiahnute no nejde to :( som z toho nestastna -nam sa robia tie trhlinky -i ona ked to skusala tiez jej to praskalo tak kazala len natierat calc.panthot./ tomu uz vobec nechapem ako to tam moze pomoct/ ale nejde to...otvor ma trosku vacsi-ale ja si myslim ze je to len kvoli tym trhlinkam...neviem som nestatna,i ja by som to najradsej nechala len tak,no ona stale spomina urologa a ze tam budeme musiet ist,tak sa bojim .a pisete tu ze vo vanicke vodicke-no on si to pravdaze neda chytit a vo vode sa mi to smyka,on si sadne a nejde to ...lebo ked to robim napr. na prebal.pultiku tak mu ho aspon chytim,i ked so mnou bojuje a ked sa mu tak trochu vzpriami,zvacsi tak len vtedy mi to ide....na ukor ze to zase mozno praskne :( preto nechapem ako vo vode to robite..teraz lutujem ze som s tym nezacala hned od zaciatku.....poradte prosim.

sashabb
23. jan 2014

@lusche nuž, mila-krasna pani doktoraka vam to pekne pokašlala a zrejme sa zákroku nevyhnete 🙄 Choď sa jej pekne poďakovať 🙄
Žiaľ týmto jej násilnym sťahovaním, kde predkožka popraskala sa tvoju malému urobia akurat tak zrasty, ktoré sa vyliečiť v podstate nedajú.
Predkožka je prirodzene iba prilepená a časom sa uvolní. Zrastami sa zúži a žiaľ je možné, že si s tým už sama neporadíš 😒

lusche
23. jan 2014

@sashabb cize ked budeme ci vo vode ci mimo nej pomaly stahovat nepodda sa to? myslis si? alebo s tym framykoinom natierat a skusat?
ja sa obavam dalsej poradne-ked bude mat rok a pol a nebudem to mat pretiah.ze nas odosle k urologovi uz atomaticky:(
co presne znamena zakrok? nasilu mu to pretiahne-cize este asi viac natrhne? ci bude rezat nieco? bude to pre maleho v buducnosti znamenat nejaky problem?
ona ked mu to skusala hov.: len natahujte kolko ide kolko ide a 2 x asi jej to puklo a mne doma tiez asi 2x-bojim sa ci som mu tym neublizila....

sashabb
23. jan 2014

@lusche počítam, že zrejme Vás pošle už automaticky, keďže mu to ona sama poškodila natrhnutím. 🙄
Väčšinou to robia takou paličkou (alebo ako by som to nazvala) tym sa obíde celý žaluď a predkožku tak uvolia (ale toto sa robí keď je predkožka IBA prilepená). Pre deti je to velmi bolestivé, potom treba natierať a dobré je aj kúpať v repíku.
Ibaže keďže u vas su už zrasty, urolog môže skonštatovať, že jediné východisko je iba obriezka 😔

lunedi
23. jan 2014

Hm,mojmu malemu 7mesiacov urolog strhol predkozku nasilu. Boli sme na kontrole s vajkami a zmienila som sa dokovi,ze po rozbaleni plienky si skriabe pipulka. Ani mi nepovedal co ide robit!!! Sestricka mu v sekunde chytila nozky,naco som ja zacala hysacit,este aj s dokom som sa pohadala! Maly plackal ,vystrekla mu krv! A ja plakala s nim! Ten pristup urologa bol hrozny,aspon ma mal oboznamit s tym co,a preco to ide robit! Doma sme cikali do lavora s teplou vodou dva dni,plakali sme spolu. Na kontrolu sme ani nesli,sama mu vo vani pri kupani stahujem predkozku. Hrozna skusenost ☹

lusche
23. jan 2014

@lunedi ufff tak toto je uz silna kava teda,...ved my sme rodicia , ich pravni zastupcovia, my o nich mame rozhodovat .... ty ako jeho zakonný zastupca mas dat k hocimu co sa s nim bude robit suhlas resp.nesuhlas, porusil zakon ak si o tom nevedela,ak ta dopredu neinformoval....takto to presne vyzert nema! je to smutne ze sa to deje.

lusche
23. jan 2014

@sashabb fuuuha tak to je presne to co nechcem....dufam ze sa tomu vyhneme ...urobim preto vsetko..ani tu ani nikde sa clovek nedozvie aka je vlastne pravda co je najlepsi sposob....100 ludi, 100 nazorov ..kazdy dr. povie inac kazda mamicka ma inu skusenost...niektore natahuju od narodenia,niektrore po roku ,no vobec nie nasilu mna to teraz mrzi ze som ju slepo posluchla a nasilu to robila tiez ...stale dufam ze to nebude pre neho nejake negativum do buducna ved predsa je to tiez len koža...
no uvidim jak sa to nakoniec skonci... za rady dakujem.... prisla som zase raz len nato ze pre dieta je to najlepsie co si matka mysli ze bude najlepsie

sashabb
23. jan 2014

@lusche
@lunedi
Veď to je to, že doktorom vôbec nejde o dobro vašich/našich detí. Pre nich je to rutina, akoby si posúvali tovar! Nič viac. Ich vôbec netrápi a nezaujíma, že vaše dieťa bude mať potom problem. V podstate by sa dalo povedať, že pre nich je to len velké plus, pretože ony budú mať aspoň ďalšieho pacienta 🙄
Pokiaľ by vám chceli pomôcť, tak prvé čo urobia si s vami sadnú a všetko Vám dopodrobna vysvetlia. A toto žiaľ Dr. nerobia 😔

nivalis
23. jan 2014

Baby aj my mame tento problem ☹ ja som to malemu asi od jedneho roka pri kupani trosku stahovala, nikdy mu to moc neslo, tak ale kolko tolko som mu to stiahla, zalud bolo vidiet... nechcela som nasilu stahovat...
Ked mal maly 2roky, boli sme na kontrole a dr, bez toho aby mi cokolvek povedala mu to nasilu stiahla... maly rucal ja som sa rozrevala a kricala som na doktorku, ze si to neprajem... bolo jej to jedno... vraj naco chcem cakat!? prehlasila, ze mu to uz pojde... maly mal v ten den krv v plienke, asi mesiac nam nedovolil sa ho dotykat... mal normalne chystericky zachvat ked sme sa ho chceli dotknut... teraz ma cez tri roky, nejde mu to absolutne stiahnut, ako by sa mu to este viac zuzilo ☹ teraz mu uz ani zalud nevidno... a na troj rocnej prehliadke ma este dr. zvozila, ze je to moja vina, lebo potom co mu to ona nasilu stiahla, som mu to vraj mala ja este aspon tyzden nasilu stahovat a bolo by to ok.... pricom pred tym mi nic take nekazala... ani nicim natierat nekazala 😠 nemate s tym skusenost??? nechcem aby mi maly skoncil pod skalpelom ☹ ☹ ☹

lusche
23. jan 2014

@nivalis fuuuha tak toto nevyzera vobec dobre, nakolko moj ma len 13 mes. tak ti neviem poradit,lebo sa tiez trapime jak si asi citala... no vyzera to ze nejakemu zakroku sa nevyhnete,skus sa poradit s urologom...hned na zaciatku sa ho opytaj ake su moznosti....nez nieco urobi.
mam jednu znamu...tiez mali ten problem ako my ....ze pri pokusoch o stiahnutie, jej to praskalo,tak urolog to pretiahol nasilu,krvacalo,atd no opatovne to prirastlo a tak sli na obriezku,nevyhli sa tomu zial,
chlapec ma dnes uz 18rokov.

lusche
23. jan 2014

@sashabb ...trochu sa ich musim zastat, nakolko tiez pracujem v zdravotnictve, nie vsetci su taki, ver mi a ked by bol system nastaveny inac,vsetko by sa dalo,no ked ma 1 urolog spadovku povedzme 2 okresy, kvantum ludi, musi si rano obehnut izby-novych pacientov, (pretoze okrem amb. funguje i na odd )urobit male zakroky na operacke, uteka na amb,tam ma objednanych+akutne stavy,vyjde ti ze mas na 1 pac 5 minut...a to mu mas stihnut nieco vysvetlit,napisat spravu a urobit vykon,coz nie je mozne.....
no ja som na klasickej amb nikdy nerobila, preto si stale myslim ze to tam mali lahsie u nas sa tahalo nonstop 24hod. sviatky,piatky,,,,amb o pol 4 skoncila a vsetko posuvali nam, na nasom odd. sme fungovali ako 4 ambulancie, patrili k nam akutne stavy, pac odoslani na prijem, pac od odborniky,pac od obvodaka+ to co si na svojich amb.svojich pacientov nestihli urobit a samozrejme zachranky...
cez sviatky napr. sme tahali za dva okresy,sukromnici pravdaze mali pozatvarane, napor ludi zdvojnasobení sviatkami a tym ze sme turisticka oblast, kto tam nerobil,nepochopi, za akych podmienok sme museli ficat,nechcem sa tymto zastavat doktorov,ani oni mna sa nie vzdy zastali, chcem tym len povedat ze ich netreba hadzat do 1 vreca snazia sa a robia co mozu no su i lekari takí i taki pravdaze, tym ze som sama zdravotnicka som akurat zhnusena kam to cele speje...pacient sa hodnoti podla toho aku ma poistovnu a zo zdravotnictva sa stal biznis! tak je to a o chvilu to bude jak na "zapade" kazdy dostane taku starostlivost a pojde do takej nemocnice na ktoru bude mat.... vsetko je o peniazoch :(

nivalis
24. jan 2014

@lusche tak to si ma nepotesila ☹ ja som mala mrakoty uz ked isli malemu krv brat a nie este toto ☹ ☹ ☹ mozno som na neho az prilis precitlivela, ale ak sa da vyhnut bolesti... a ak chcem ist k urologovi nepotrebujem ten vymenny listok ci odporucanie od dr ci co toje??? lebo ja som sa jej na urologa pytala a povedala, ze je to zbytocne, ze to treba len stiahnut a hotovo... proste laskyplny pristup jak sa patri 😠

sashabb
24. jan 2014

@nivalis skus kúpiť v lekárni slez nebadaný a malého v tom kúpať. Po čase skus jemny strečing. Určite by som urologovi nešla, nakoľko je pravdepodobné, že bude postupovať rovnako ako vaša dr. 🙄

dajna11
24. jan 2014

@lunedi niečo podobné sme zažili aj my,revala som tam ako malá....myslela som si že vydržím všetko....ale veru od vtedy strčím do ambulancie vždy muža ak je niečo vážnejšie lebo so mnou by mali viacej starostí.... 😀 😀 😀 to ako na silu to urobia,stiahnu ešte aJ TAKOU železnou tyčkoou mu do tial dával to biele preč a malý reval a ja som si ho ešte držala sama,teda nožičky aby nekopal.....cítila som sa akoby som mu ublížila ja...hrozné

patusha282
24. jan 2014

súhlasím s tými mamičkami, čo tvrdia že hneď po narodení to treba urobiť. Mne hneď v pôrodnici prizvukovali to, že pri kúpaní v teplej vode mu pomaly treba predkožku sťahovať. Nie je to nič hrozné a je to lepšie, ako by mal neskôr trpieť