Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Predkožka - trojročná kontrola u lekárky

bubula_007
11. jan 2015

Viem, že je tu už veľmi veľa diskusií na túto tému. Ja som začala viac hľadať a študovať, o čo ide, ako sa správne starať o predkožku atď po návšteve detskej dr. pri trojročnej kontrole. Došlo mi, že vlastne od našej detskej dr. som nedostala dostačujúce informácie ohľadne tejto veci, a teraz keď máme novú, aj keď mladšiu dr., tiež sa mi od nej nedostali normálne info, len ma zahriakla, prečo som malému nesťahovala predkožku. Ale to je iná téma... takže dozvedela som sa o strečingu predkožky a po prečítaní tohto článku http://babetko.rodinka.sk/starame-sa/hygiena/pr... si myslím, že ako mama som sa nedopustila žiadnej chyby, ak predkožku začíname riešiť až teraz. Samozrejme musím dodať, že moje dieťa nemá žiadne problémy pri cikaní. Tiež som sa rozhodla, že návštevu urológa odložíme, a verím, že tam nikdy nemusíme ani ísť. Dúfam, že tento článok pomôže mamičkám, ktoré sú v tejto téme bezradné.
P.S. Nedovoľte, aby vašim deťom násilne preťahovali predkožku, ani pediater pri kontrole. Radšej samé ukážte, ako to ide.

margieamatusko
11. jan 2015

Minule som citala vyjadrenie jedneho urologa z jednej sukromnej kliniky, ze do 2,5 roka to jednoducho neriesit. Pokial samozrejme nie su nejake problemy. Potom sa moze zacat jemne vo vani stahovat. Tak sa tym riadim.

terus00
11. jan 2015

Nam doktorka tiez nic nehovorila. Maly bude mat pol roka, tak asi pomaly zacneme skusat pretahovat, aby sa to potom raz nemuselo riesit tak radikalne, ako to dr zvyknu robit. Vdaka za clanok.

bubula_007
autor
11. jan 2015

@margieamatusko
@terus00 jemne, opatrne skúšať a ono sa to časom poddá. 🙂 kedze mne to nebolo dobre vysvetlené, resp. nijako to nebolo vysvetlené, pustila som sa do toho nesprávne a samozrejme to malého bolelo a nedovolil mi ani sa ho tam dotknúť. Teraz mu tak hovorím, ze "ideme s pindurom cvičiť, urobíme mu kuk" 😉 a aj on sám sa zapája do tejto aktivity. 😉

ena70
11. jan 2015

ja som malému od 3 mesiacov pomaličky sťahovala, nešlo to úplne,skočili sme za urológom ten mu to stiahol pekne celé, natrel framykoinom a povedal že ak si mamička myslí že sa to "samo" stiahne, alebo po prvom sexe, tak sa jej synáčik "poďakuje".... že sa tak nestane...proste to treba robiť....tak sme pekne pomaličky sťahovali a trénovali...koža sa poddá pekne 🙂 tak ako sa nám "poddala" keď sme boli tehotné, tak sa poddá aj na pipíkovi 🙂...hlavne nezanedbať....mám kamošky, ktoré sa na to vykašlali a skončili na obriezke...a to ja som takto dopadnúť nechcela...lebo aj v rodine sme to mali, tak viem o čom píšem...

ervenka
11. jan 2015

@ena70 asi kolko doktorov tolko nazovor. Nam napr. povedali (tu je ina dr. v poradni a ina dr.nasa GP) ze staci, ked pri kupani sa s nim drobec trochu sam pohra. Ze nic stahovat nemusime minimalne do 3-4rokov. 😉

ena70
11. jan 2015

@ervenka tak vo vode sa to stiahnut riadne ani nedá.....skúšala som, nešlo to. vzala som ho na podložku a pri utieraní a zabaľovaní do plienky som mu to stiahla fuk-fuk a bolo.... ja mam velmi blizku skusenost ze dospelému chlapovi to neslo stiahnut ani za svet....maminka sa nanho vykaslala...asi sa bála chytiť mu pinďúra.... moj je už teraz veľký a pekne si to preťahuje sám.... detské doktorky sa do tohto moc nepúšťajú...ja som to konzultovala s urológom... 🙂

bubula_007
autor
11. jan 2015

@ervenka presne ako píšeš, koľko doktorov toľko názorov. A teraz nech si jeden (rodič) vyberie. Obe naše pediatričky išli na to dosť necitlivo, mna dobre ze nedotlačili odtiaľ a potom by som sa už aj bála ísť k urologovi, ktovie na akého by som natrafila. A hlavne co som čítala a počula od iných mamičiek. 😒 som rada, ze maly nemá žiadne problémy a ze dovolí cvičiť s pindurom.

talbotko
11. jan 2015

tak ja napíšem moju skúsenosť... od narodenia som malému skúšala sťahovať sem-tam po kúpaní, ale moc mu to nešlo... fakt len trošičku... na ročnej prehliadke mu to doktor pozrel a poslal nás rovno k urologovi... našťastie mali, ale zrovna dovolenku... po návrate domov som si začala čítať o tejto problematike a s mm sme sa zhodli, že k urologovi nepôjdeme a necháme to tak (aj teda hlavne po skúsenosti mojej sestry, ktorá tak išla s prvorodeným synom, kde mu to stiahli nasilu a dodnes si pamätám, ako malý strašne plakal od bolesti, nechcel sa ani vycikať, ešte dlho sa mu to zapalovalo, hnisalo... ďalším dvom synom to už spraviť nedala)... skúšala som nadalej sťahovať sem-tam, ale nemenilo sa to... malý podrástol a odkedy si objavil pipíka, tak sa s ním neustále "hral", ale nebránila som mu, lebo som tajne dúfala, že si to takto sám uvolní... a tak cca pre polrokom, keď si ho vo vani opäť naťahoval všetkými možnými smermi, tak som mu len povedala, čo má vyskúšať ... a čuduj sa svete, úplne bez problémov mu to išlo pekne stiahnúť... to mal 3,5 roka vtedy...

ervenka
11. jan 2015

@bubula_007 no nas poctivo sam "cvici" s pipikom, obcas sa ho spytam, ci ho to neboli, lebo si ho naozaj natahuje, kruti, zmoli... (to vedia len maminy chlapcov co dokazu drobci s pipikom robit...) Ale kedze sa smeje, tak ho to neboli. MM mal ako 6 rocny odriezku, lebo mal zuzenu predkozku a problemy s tym spojene. Pytala som sa dr v poradni aj nasej GP, obe ze dorbec ma pipika oki, netreba nic silit, ze pokial sa sam pohra... 😉

pipik23
8. jan 2020

ahojte všetci mám 16 ročného chlapca ktorý sa sťažuje na svrbenie pipika neviete mi niekto poradiť čo mám robiť lebo mi hovorí že k urologovi sa bojí ísť

Tu začni písať odpoveď...

Odošli