Prehýbanie 6 mesačného dieťaťa do luku

Mám synčeka ktorý bude mat 6 mesiacov. Náš problém je asi takýto: od narodenia je to veľmi nekludné a uplačkané dieťatko. Na začiatku sme to pripisovali kolike a každý nás ubezpečoval , že to prejde okolo troch mesiacov. No napokon sa k tomu pridalo aj prehýbanie v chrbátiku, on vlastne ked leží tak začne mrnčať, vydáva zvuky ako keby tlačil, prehýba sa a vypína hrudník a potom začne plačka A neviem či existuje niečo iné čo by sme mohli vyskúšat alebo nie alebo nejaké vyšetrenie ze by sa zistilo čo mu vlastne je... mne to niekedy pripadá ze ho bolí bruško aj si poprdká ale vobec nie je lepsie.. na začiatku sme skusali infacol a gripe water atd ale nic nepomahalo skor niekedy zhoršovalo.. on sa aj stále hádze dozadu, napriklad ked si ho posadím na koleno tak sa mi stále hádze dozadu a hned začne mrnčat a plakat lebo sa mu tak asi nepáči alebo neviem.. ked ho nosím, tak je kludný ale to tiez nie vzdy, to zase sa odtahuje alebo hádze hlavu o moje rameno. často si akoby pretiera oči, ale nie preto ze je unavený, to viem rozpoznat.. často si ich pretiera aj vtedy ked je vyspatý.. so spánkom máme tiez problémy, ale uz je to trosku lepsie..A pretača sa z chrbatika na bruško len do jednej strany.
nevedeli by ste mi poradit ohladom tychto problemov, čo by to mohlo byt? ked ma lepsiu naladu a vyzera ze ho nic tak velmi netrapi tak je viacejhravy aj sa da skorej otocit ale inak je to bieda zabavim ho iba na chvilku a potom zase plače.
misha1986
20. okt 2013
@zuzi0110 ako ju mam znivu dostat.do spanku pekne nech buvva cez den
jul11
20. okt 2013
@babulka82 ano,rehabilitaci bez neurologa vacsinou nie je,ale u nas sme sa napriklad najskor dostali na rehabilitaciu od ortopeda a az potom na neurologiu a skor to bolo tak,ze neurolog akceptoval rehabilitacnu spravu,co bolo super,takze sme si v klude cvicili
zuzi0110
20. okt 2013
@misha1986 finta je v tom že musíš napodobniť prostredie maternice. Najdokonalejšie sa tomu podobá nosenie v šatke. Ale dá sa to docieliť aj tak že ju zabalíš do ulitky http://www.modrykonik.sk/blog/zuzi0110/album/ak... tým sa bude cítiť ako keď bola v brušku. Daj ju na bok lebo na chrbte sa detom spúšťa reflex ze maju pocit ze padajú dozadu. Hojdať ju v krátkych intervaloch - na to je dobrý pomocník fit lopta. A hovor nahlas -šššš- to je zvuk aký počula v brušku. Musí to byť hlasnejšie ako jej plač aby ťa počula. Ak máš cumlík tak ho môžeš použiť tiež ale keďže kojíš tak sa mu skús vyhnúť. Všetko to sprav naraz a dieťatko by malo do pár sekúnd sa utíšiť a maximálne do pár minút zaspať. Ak sa chceš dozvedieť viac o utišovaní detí a o tom prečo plačú tak ti odporúčam knihu od Harvey Karpa- Nejstastnejší miminko v okolí.
babulka82autor
20. okt 2013
@misha1986
@katulka1141 no unas to prebieha asi takto.Maly je velmi uplačkane babo a začalo to asi ked mal mesiac,velmi zle spinka a ked aj zaspi vačšinou na prsniku a to sa vždy takmer vždy po pol hodine prebudi ,plače, a nevie zaspat dalej.Snažim sa ho uspat ale nejde to a začina kolotoč krmenia ,tišenia atd. Pribera pekne ,negrcka mi ale niekedy ako keby niečo prežuval vidim že ma niečo v ustach ,čiže vygrckane ale nejak prudom nikdy nevygrcol.Mali sme aj koliky ale teraz už nemame a naberame na obratkach,lebo začal sa prehybat a šponovat ,hadže mi tu hlavu dozadu a jeduje sa 😞 Odtahuje sa od prsnika ako kedy,gastrotuss som mu davala ale nejaku velku zmenu som si nevšimla bohužial .Už som z nervami v kybli ,lebo nespi ani v noci poriadne ani v noci.Detska doktorka mi povedala že su to koliky,ale mne sa ot nezda.On je velmi nespokojny,nervozny,na chrbte nevydrži vobec ,spi len na boku.Vo vaničke už niesme lebo to bolo hrozne,v športiaku sa ako tak vypsi.Inak katastrrofa 😞
misha1986
20. okt 2013
@babulka82 ked mal tie kolily tak ako ste ho uspali,moja ns prdniku podrieme potom sa zacne vypinat a kolotoc sa zacina od znova a to celx den tskto js uz nevladzem,nosim ju vsetlo a nic na nu nepomahs stale place a nespo
babulka82autor
21. okt 2013
@misha1986 no snim to je hrozne od narodenia je nespokojny,ale ked bol menši aspon v noci spal a budil sa na jedenie cca 2-3x ale teraz zle spi aj v noci je aj 3 hodiny hore.Stale mi doktroka aj všetci že to su koliky a prejde to okolo 3 mesiaca a prd makovy mame 6 mesiacov a stale je to horšie ,nevydrži 5 minut sam ,stale plače ked je hore.Nič ho nezaujma.Ked bol maličky tak ani v kočiku moc nechcel byt furt som ho vyberala lebo sa nechcel utišit,vonku som kojla aby zaspal.No ja neviem.Asi som ta nepotešila ale nam na koliky nepomohlo nič.
misha1986
21. okt 2013
@babulka82 mojs ani na rukach uz nechce byt a na ci ke by aj zaspala ale nieco ju vyrusi a zacne sa vypinat a krcit.to su tie koliky a place mi furt niekedy simyslim ze ma skusa.kolko hodin ste spaliza celych 24hodin mi ak 6 tak to jeveladosprelyclovek spiviac jauz vobec.aprdkal a kakalti asponmoja ani toneda sa jej neda ja uzneviem codalejnevlaxzem
babulka82autor
21. okt 2013
@misha1986 ani naš nechce byt niekedy už ani na rukach a plače a plače.Nechapem to čo mu može byt.Doktorka tvdri že su to koliky.On sa zobudi a dalšieho spanku sa preplače doslova a do pisemna.Ja už unavena lebo ani v noci nespi poriadne ,nervozny sme obaja v jednom koloči.Viešo čo by som dala za spokojne babatko ktore sa pekne zabavi :-S čo ti povedala na to detska dr.?
katulka1141
21. okt 2013
@babulka82 presne to pises ako my sme mali.vo vanicke ani za svet,len vo vo vajicku a teraz uz v sportiaku odtahovanie pri kojeni,koliky nevedela zaspat a ked zaspala tak do pol hodinky bola hore.ani ona mi negrckala tak,ze som to videla,lwn stale nieco prehltala v puse a dusila sa.vrchol nastal okol 5 mesiaca ked vypila 150 ml mlieka tak to uz bolo evidentne.ten gastrotuss nam na zaciatku pomohol,ale teraz nam dali gaviscon infant co neviem ci je na sk?mala je uplne vymenene dieta.keby som to vedela na zaciatku tak som ju ani kojit prestat nemusela 😞 na pedinu sa vykasli a trvaj na sone bruska.kup vankusik na vyvysenie hlavicky a nos dieta aspon 30 minut po papani.a este pred kojenim mozes dat lyzicku nutriton nie nutrilon.to by malo zatvorit tu zatku po kojeni alebo sa to riedi do flase s mliekom.vyskusaj a uvidis urcite to nie je neurologicke.tak ako misha1986.trvajte na sone bruska alebo aspon za gastrologom sa vypytajte.
babulka82autor
21. okt 2013
@katulka1141 a čo bolo evidentne okolo toho 5 mesiaca ? to som nepochopila sorry. No u nas to tiež vrcholi ,neviem sice čo mu je ale toto nerobil.Bol nespokojny ale toto už je extrem.Je mi ho važne luto.Nevie byt 5 minut ticho.A ten gastrotuss vam zabral hned?
katulka1141
21. okt 2013
@babulka82 to ,ze ma reflux to uz mlieko vracala prudom a aj sa dusila.ten gastrotuss som davala 5 minut po papani a negrckala ,ale ked som jej dala caj tak ten grckala.skus radsej ten nutriton.to zahustovadlo.das mu to na lyzicku pred kojenim a uvidis.ja by som tomu dala 48h,aby si videla zmenu
misha1986
21. okt 2013
@katulka1141 zsjtra idem k dr budem pytat sono to nie je normalne sko furt place a vypina sa.chuda aj by zaspalana cicke sale noeco ju zobudi ako aj po dvadsiatich minutach od buvkanis
babulka82autor
21. okt 2013
@katulka1141 a to ako mu mam podavat ked kojim? nemam odsavačku a ten nutriton sa zaraba do mlieka. :-o
babulka82autor
21. okt 2013
@misha1986 bože jak keby si u nas pisala,som rada že mame aspon kus za sebou.Nezavidim ti aj malinkej je to strašne. A ako ti spinka v noci?
katulka1141
21. okt 2013
@babulka82 Rozpustíme 2 zarovnané odměrky Nutritonu v 25 ml převařené vody určené pro kojence ochlazené na tělesnou teplotu. Důkladně zamícháme a necháme 3-4 minuty odstát, aby mohl Nutriton zhoustnout. Zamíchejte znovu a podávejte okamžitě. Podáváme v malých množstvích lžičkou před a v průběhu kojení. Nepoužitý Nutriton gel okamžitě zlikvidujte.
ak ti vezme lyzicku tak mozes skusit toto.
@misha1986 chod chod najlepsie ked pojdes a nedaj sa odradit,ze su to koliky
misha1986
21. okt 2013
@babulka82 spinkavala celkom dobre posledne dve noci iba dve mozno tri hodinky,ja uz neviem ako ju uspat a ako jej pomoct s tymi prdikmi ked jej to nejde.
misha1986
21. okt 2013
@katulka1141 a co myslis ze to moze byt ked mi nechce buvkat pekne stale ss mrvi,spina place je nekludna......furt len placka,mlieka mam dost len ci jej robi dobre lebo ona ds napapa a pocujemako jej to do brudks pada ,skvrka a kruti v brusku,aj vzduchu sa nahlta apreto ma asi tie krce ked sa napina,neda sa jej vyprdkat skusali sme vsetko ja uz neviem co robit
vevesh
21. okt 2013
@misha1986 neviem teda ako stare mas babetko, ale nemusi to byt ani mliekom, ani zubkami ani kolikami. ja ked som bola s mojou uplakanou slecnou u lekara, prezrel ju a povedal ze je ok, ze niektore babetka placu viac. pokial si to odkonzultovala s lekarom a povedal ti, ze vsetko je okej, treba tym jednoducho prejst a vydrzat, ono sa to zlepsi...napr. znamej dievca bud spala, a ked nespala plakala...ona nevedela byt ticho a neplakat, cize 6 hodin spala a 18 preplakala, preslo to v 7mich mesiacoch..a teraz je z nej krasne tichucke dievcatko.. 😉
misha1986
21. okt 2013
@vevesh neviem nieco jej urcite je to nie je normalne,ma sedem tyzdnov.mozno robim chybu niekde ja,nemame ziadny rezim asi treba nejaky zaviest a vycvicit ju
katulka1141
21. okt 2013
@misha1986 mas pumpu???kup antikolikovu flasku a odstrekni do nej mlieko a uvidis ci je kludnejsia po flaske alebo nie alebo skus ten nutriton pred kojenim na lyzicku a uvidis ci to nieco urobi.
libertine
21. okt 2013
a
vevesh
21. okt 2013
@misha1986 rezimom to nie je, take male babetka este nemaju rezim...a nemusis robit chybu ty...skus jemne pritlacit na brusko, ci ho nema tvrde, resp. ci nezacne velmi plakat..ak ano, moze to byt, ze sa nemoze vykakat alebo ma koliku (mne napr. v tomto opmohol rascovy caj, je lepsi ako feniklovy), ak si stale pyta mliecko, je hladna (treba prikladat a prikladat), mozu to byt aj uska(ked jej pritlacis jemne palcekom na uska a cukne sa, moze mat zapalene), to je to co mozes ty doma skusit..ak nic z toho nie je, objednaj sa k detskej, nech ju skontroluje, a pokial bude vsetko okej, mas jednoducho princeznicku, ktora rada placka...
babulka82autor
21. okt 2013
@misha1986
@katulka1141 no baby dnes som mu davala cely den ten gastrotuss a je to o poznanie lepšie .Aj lepšie spinkal aj je kludnejši.Neviem či sa mam tešit alebo čo =-) že by to bol naozaj ten reflux? Ale davala som mu aj rurku do zadku a asi aj to pomohlo.
katulka1141
21. okt 2013
@babulka82 som rada,ze pomohol gastrotuss.daj vediet ako zajtra bude,ale rurku uz zajtra nepouzi netreba kazdy den 🙂
misha1986
22. okt 2013
@katulka1141 doktorka ms tyzden volno tak musim tyzden cakat,ja fakt neviem co jej je furt mi placka,davam jej infacol aspon trosku poprdka ale nemusi kakat kazdy denvsak,lebo ja jej fuet pomaham rurkou a aj tak place...a nema ho ani tvrde placka aj ked si chce prdkat neviemci jej to nejde a preto sahneva ale ked sa napapa tak je nekludna a place vypina sa aj od ciccky sa odtrha kope a skriabe a odsuva sa odo mna co to mozebyt,zeby ten reflux.....
misha1986
22. okt 2013
@vevesh moja brusko ma mekke a nic z toho jej nie je tak neviem preco plavka,doktorka ma dovolenku musim tyzden cakat a vydrzat.jedna.dpktorka.mi hovorila.co som pojedla aj na stravu si davam pozor aj tak place.potom ze mam. Narocne dieta a uplakane ze proste take.byvaju hlavne akysom mala.tazky.porod vyvolavany 4dni a aj tak nakoniev cisarsky zeto je odraz toho
vevesh
22. okt 2013
@misha1986 tak so stravou to nema nic spolocne, v nemecku vyskumami dokazali, ze do mlieka idu iba vyitaminy a vyzivne latky, ziaden lekar sa ta tu nebude pytat na to, co si TY zjedla 😉 s tym cisarskym to moze byt, i ked na druhej strane napr. znamej syn po tazkom cisarskom spal jak dudek, a spi doteraz- ma 4r.. moja bola uplakana preto, ze sa prejedavala a nepomohlo nic, len to prejst. skus eeste konzultovat so svojou lekarkou, pre tvoju istotu, ze to je v poriadku, a ked bude tak len pevne nervy. drzim palceky a jednoducho vydrzat. 😉
misha1986
22. okt 2013
@vevesh ved dnes som sa chystala a nic musim tyzden cakat.mozno sa aj moja moc prejeda ona hltavo papa tak si myslim ze ten vzduch ju taam tlaci a robi krce v brusku.von mi spiaku dudok
katulka1141
22. okt 2013
@misha1986 no moze to byt aj ten reflux aj ked ti nevracka.ved zbehni do lekarne a daj jej ten gastrotuss a uvidis ci nejaka zmena bude ci nie.je z morskych rias takze jej neublizi.🙂
misha1986
22. okt 2013
@vevesh ako si vedela ze preti je uplakana ze sa prejedava

Začni písať odpoveď...

Odošli