Preťahovanie predkožky

zuzkababy
17. nov 2015

Dr.vcera malemu pretahovala a asi aj moc,alebo sa ro tak ma fakt neviem.len ho ma na jednej strane riadne cerveny akoby k ☹ rv ked mu dam predkozku dole.ale krv to asi nieje neslo mi to utriet.dala.mi Framykoin,dnes som mu do vane uvarila repik,aj som mu ho v repiku namacala.
Co by este pomohlo lebo ani chytit mu ho nemozem.
Dakujem

andrejta
19. nov 2015

@anik128 ahoj, nechcem robit reklamu, ale pocula som dobre ohlasy na Slezovy krem od znacky Just. Tiez sa ho chystam vyskusat. Skus poguglit

anik128
19. nov 2015

@gabusiki...suhlasim so @seahorse27... nam tiez pediatricka kazala jemne pri kupani stahovat, ale len pokym pojde...nasilu ani nahodou. To iste povedal aj urolog..vraj keby sme stahovali viac, ako nam predkozka "dovoli", vznikli by zapaly a potom by to bolo este horsie a zrastenejsie. Cize tak...niektore deti sa proste narodia s tym, ze inak ako operacne sa im predkozka stiahnut neda. Ale preco by clovek najskor neskusal alternativne metody a az potom, keby tie nefungovali, siel pod noz? A naozaj mam co-to postudovane a pocitane na tuto temu a v rozvinutych krajinach sa nieco taketo neriesi...aspon nie v tak utlom detstve!

anik128
19. nov 2015

@andrejta dakujem za info...urcite postudujem a skusim... 🙂

cartridge
19. nov 2015

@anik128 My sme mali takisto takýto problém, urológ nám predpisoval tú kortikoidovú mastičku Triamcinolom, natierali sme, naozaj sa to trošku "roztiahlo", ale po určitom čase sa to znovu akoby zrástlo, malý mal už z preťahovania traumu, pretože sme ho do toh neustále nútili. Podotýkam, že nemal nikdy žiadne zápaly ani problémy s pipíkom. Ja som sa chcela vyhnúť operačnému zákroku, ale nakoniec urológ rozhodol, že to bude potrebné, malý toto absolvoval, keď mal už 6 rokov. Veľmi som sa bála, ale nakoniec sme to podstúpili a teraz spokojnosť, malý je "na Žida", nemáme žiadne problémy, dúfam, že keď bude veľký chalan, tak mi nevynadá, že čo sme mu to urobili ...
Ale v Tvojom prípade by som určite ešte počkala, malý je ešte veľmi malý na chirurgický zákrok a ešte k tomu nosí plienky, to by bolo celé zle pri hojení ... Určite počkaj, skús s tou mastičkou /aj keď ja som to malému dávala veľmi nerada, keďže je to kortikoidová masť/ a potom uvidíš, ak nemá nijaké zápaly, zbytočne sa neznepokojuj, má to ešte čas.

anik128
19. nov 2015

@cartridge dakujem...urcite pockam a budeme skusat masticky...i ked mam tusenie, ze operacii sa nevyhneme. Ale po odpovediach, ktore som od vas vsetkych dostala, som sa aspon utvrdila v tom, ze je hlupost, rezat ho uz teraz...este raz vdaka! 🙂

jasminka82
19. nov 2015

Skuste natierat kokosovym olejom /BIO kokosovy olej lisovany za studena/ par krat denne. Priatela som tym zachranila od chirurgickeho zakroku

ajca123
19. nov 2015

@gabusiki na Kramároch neverím ani jednému lekárovi..... Nemusia byt 100rokov za opicami,ale každú hlúposť robia pod narkozou ☹....

ajca123
19. nov 2015

@anik128 my kde sme boli u lekára v Malackách nie je urológ,ale chirurg.... Ma ozaj zlate ruky....

gabikkas
19. nov 2015

@anik128 k akemu chodite? my sme tiez zo ziliny...

anik128
19. nov 2015

@gabikkas boli sme v zilinskej nemocnici...meno nepoviem, lebo som si ho nezapamatala..a som aj rada, lebo to je total pako!!! Teraz sa chystame do PB k dr. Lalinskemu...

domeli
19. nov 2015

@anik128 rovnako nechcem robiť reklamu, ale z viacerých strán (vrátane doktorov) je odporúčaný slezový krém od Justu, ako písala @andrejta. Určite by som ho vyskúšala - nie je to žiadna chémia a nemáš čo stratiť (stojí do 20 euro). Naviac, riešiť to v dvoch rokoch oper. zákrokom - počkala by som ešte.
Škoda, že si neviem ani za svet spomenúť na babu, ktorá má k tomu ozaj množstvo informácií a rád. Tuším tu má aj článok na MK o tom, lebo ona so synom si svoje prežili... A teda nenatrafili zrovna na najlepšie rady, hoci odborné, doktorské. Preto bola nútená pátrať sama a preto vie v tom poradiť. Skúsim sa dopátrať k jej nicku a dám vedieť.
Inak, čo sa týka preťahovania pri kúpaní - nie. Zásadne len pri sprchovaní (čistota vody).

anik128
19. nov 2015

@domeli no za skusku nic nedam...naozaj som ochotna poskusat vsetko mozne...aby som neskor nelutovala. Dakujem za info 🙂 a budem rada, ak ten nick vypatras... 😉

domeli
19. nov 2015

@anik128 mám to - hajanka, syringa
https://www.modrykonik.sk/forum/ma-1-az-3-roky/stahovanie-predkozky-kedy-zacat-2/
hajanka o 2 strany dozadu podáva celý článok
Skús pozrieť celú tému, ja som hľadala iba podľa približne pamätajúceho mena a fotky 🙂
držím palce

anik128
19. nov 2015

@domeli supeeer, vdaka 🙂

zuzik311
19. nov 2015

ahojte kočky nám veľmi pomohol - pomáha slezový krém od JUST. v prípade záujmu ma kontaktujte o bližšie info, viem ho prípadne aj objednať.

andreanova
19. nov 2015

@ahojte, neda mi nereagovat....mna obvodna len tak, poslala k urologovi s malym, ked mal asi 3roky, bo mu to neslo pretiahnut....urolog, bez toho, aby mi povedali, co budu robit, chytil maleho za nohy, mne kazali ya ruky a sestricka mu nasilu stiahla kozu tak, az malz od bolesti prestal dychat a sla mu z pipikakrv.....maly vrieskal este asi hodinu, az mu dych vypadaval, a potom od revania doslava upadol do bezvedomia....doma ma maly k nemu nepustil blizsie ako na meter a asi dalsie 2 roky sa mu nikto pipika ani nesmel dotknut...pri pokusoch o vicikanie doma mu od bolesti vypadaval dych a modrel...nikdy viac....to uz neurobim. ked som sa ohradila, ze v Anglicku mi povedali, ze to sa samo uvolni do punerty, ked sa s nim bude ,,hrat,, tak ma tuu na Sk Dr iba vysmiali....ye v UK su za opicami

kejtie21
19. nov 2015

@zuzik311 môžem sa opýtať, k čomu presne pomáha ten krém? lebo ako to čítam, tak je viac druhov problémov, náš má dierku pekné, ide mu stiahnuť ale niekedyt to nejde až úplne do konca, na kúskoch to má ako keby "prilepené"... viac krát mu to urológ nasilu pretiahol, tomu by som sa už rada vyhla... nechápem ako to je možné, že sa mu to stále prilepuje, pravidelne preťahujeme a sprchujeme... myslíš že by bol dobrý na to ten krém? ďakujem 🙂

anik128
19. nov 2015

@andreanova fuu, dufam, ze ten urolog nebol dr. Lalinsky...lebo k nemu ideme 😒

gabikkas
19. nov 2015

@anik128 nie nahodou Čabrak?

anik128
19. nov 2015

@gabikkas ten nie...je tam este jeden...prave vcera som bola u pediatricky a ta spominala (po mojej staznosti na toho dotycneho urologa), ze v nemocnici je este aj iny - Cabrak 🙂

anik128
19. nov 2015

@anik128 uz viem...🙂 hladala som na nete...p. Olexa je ten super urolog...🙂

anik128
19. nov 2015

@gabikkas odpovedala som sama sebe 🙂 vid odpoved predtym...

zuzik311
19. nov 2015

@kejtie21 ahoj na fimozu my sme mali malinku dierku a teraz ne to oveľa lepsie. Aj na prilepenu proste celkovo na tento problem 🙂

gabikkas
19. nov 2015

@anik128 lebo my chodime k cabrakovi, ale nie koli predkozke....no na prvej navsteve sme boli v dvoch mesaicoch a povedal, ze treba to pomalicky stahovat....pritom aj v porodnici v MT aj nasa pediatricka neporucala...po dvoch dievcatach mame chlapca, tak mam tiez z toho riadne obavy...

ovaaa
19. nov 2015

Prvy krat synovi stahovali predkozku, ked mal necele dva roky, Dovodom bolo, ze sa mu pod predkozkou urobila mala hrcka usadenin. Doktor sa ma spytal, ci mu to stiahne alebo si poradim sama. Kedze som sa venovala stahovaniu kazdy den a predkozka nepovolila tak som suhlasila. Mame sikovneho urologa za par sekund bolo po vsetkom. Jasne, ze hukal, strach aj bolest dokopy ale dalo sa to v pohode vydrzat, kedze to bol len okamich.......pekne mu to natrel mastickou a dostal aj odmenu od p. doktora. Prve dni boli tazke kedze to mal ubolene, ale potom pohoda.
Stahovala som kazdy den tak ako lekar kazal , ale aj napriek tomu sa mu predkozka postupne cca po 1,5 roku znovu priebezne zrastla o par cm, co nechapem. Niektore maminy stahuju par krat za tyzden, ja kazdy den......Navstivila som teda lekara a znovu mu to za par sekund stiahol. Tentoraz to nebolo strasne ,kedze spicka nebola citliva a o par dni to mal zahojene. V sucasnosti ma syn 5r. a badam, ze sa to zase pomaly posuva.....tak neviem...

anik128
19. nov 2015

@gabikkas kazdy povie inak... 🙂

kejtie21
19. nov 2015

@ovaaa presne aj my to máme takto... začali sme to riešiť v 3.rokoch, teraz bude mať syn 5.rokov a sťahovali mu to už asi 4 alebo 5x.... nechápem prečo... sťahujeme a čistíme pravidelne... jeden večer sa sprchuje a má to v poriadku a na druhý večer bum a je to zasa tam... asi skúsim ten slezový krém...

lenka19791
19. nov 2015

Mne sa malý nedovolí pipíka ani dotknúť, nie to aby som mu stiahla predkožku. Je na to veľmi citlivý (ako by aj nie)... má 4 roky, a také utrpenie ako sťahovanie predkožky mu určite nespôsobím ani ja, ani žiadny lekár kým budem žiť. Všade na internete o tom kopa polemiky a diskusií aj odborných aj z rodinnej praxe a všade doslova alarmujú aby sa deťom predkožka nesťahovala, urobí sa to samo kým dorastie do puberty. A keby nie, bude väčší, vydrží viac bolesť ako teraz. Keď čítam, že detičky vám až upadávajú do bezvedomia od bolesti tak sa mi rozum zastavuje, prečo to nenecháte na prírodu. Iné je, ak je to akútne a pipík sa zapaľuje alebo sa tam nahromadí nejaký bordel a človek si s tým sám neporadí... ale pre nič za nič spôsobiť bolesť vlastnému dieťaťu????

gabusiki
20. nov 2015

@seahorse27 asi sme sa nepochopili ale ty si napisala ze do 5-6 rokov sa to neriesi, som to pochopila ze sa nema cistit, pretahovat dovtedy. Totiz aj take nazory som sa V INEJ podobnej teme dozvedela. A teda pri malom som nevedela co. Pytala somsa vtedy urologicky a ta ze to tiez cita aj v casopisoch a zeby autorov bila, doslova. ZE PRAVE kvoli tomu ze taketo clanky matky citaju potom pravidelne hned od narodenia chlapcom nestahuju a necistia aj denne ak je tam vela mazu, a potom maju mnozstvo operacii takto zrastenych .
TAK vidim ze si doplnila ze treba jemne a pravidelne stiahnut a umyvat s tym suhlas.

seahorse27
20. nov 2015

@andreanova strašne nieco😟 Ako toto môžu zdravotníci spôsobovať malým deťom? Az sa mi rozum zastavuje...