Pretrvávajúce teploty už 4 dni

lucia006
14. máj 2017

Ahojte.mam synčeka (4r.) Ktory ma beznu nadchu kasel hlienovitý sem tam boli sme u Dr.dala nam sinupret pamycon kv.a na teploty paralen.no teploty pretrvävajú už 4 dni crp mal dobré .stale mu poparalene klesne nachvíĺķu a potom o5 také do 38 zvýšené trvá to štvrtý deň.ant.vraj netreba.ale bojím sa s horúčkami nemáme skúsenosti max.1-2dni.bojím sa prečo tak slho trvajú nemáte skúsenosť?:vďaka

soldi
14. máj 2017

Teplotou telo bojuje proti chorobe. Tym, ze zrazas mierne zvysenu teplotu (horucka je az od 38,5 vyssie) tak doslova branis uzdraveniu a zbytocne chorobu predlzujes

zenazaba
14. máj 2017

4 dni vobec nie su dlho a teplotu do 38 netreba zrazat. Viroza moze trvat tyzden aj viac. Setriaci rezim, vitaminy.

lucia006
autor
14. máj 2017

@soldi vážne to som nevedela pretože keď som mala teploty sem tam ja som si dala paralen už pri zvýsenej teplote .tak ho mám nechať takto ?

lucia006
autor
14. máj 2017

@zenazaba
Ja som si len na nete prečítala že by nemala trvat viac ako 3-4dni.chudáčik nechutí mu vobec jest a ma neskutočné hlieny.snaď mu čoskoro ustúpia teploty

maciatkolulu
14. máj 2017

@lucia006 boli ste u dr, ta maleho vysetrila, skonstatovala, dala vam aj atb.... pamycon su lokalne atb, takze treba vydrzat, na Vianoce nas maly mal 7 dni teploty a bola to viroza... Styri dni nie su take zvlastne a znizovat teplota sa ma az okolo 38,5.

lucia006
autor
14. máj 2017

@maciatkolulu boli sme ano svajrat u Dr. Viem ze pamycon su lokálne tak snád nieco z toho zaberia a dostane sa z toho už 🙁on nebyva chorý preto som z toho taká nijaká

maciatkolulu
14. máj 2017

@lucia006 nas bol 1x takto chory a na vianoce, je to neprijemne, treba vydrzat. My sme mali 2xrobene crp a vzdy dobre. takze to bola nechutna viroza na ktoru by atb nezabralo... Treba pit a spat a klud mat, teda ak sa da dieta udrzat v klude😉

lucia006
autor
14. máj 2017

@maciatkolulu no my sme len doma v izbičke celé dni .ideme iba na wc a umyť papat mu nechutí ale aspoň pije veĺa čajíkov.sme z toho neštastný ale musime prekonať!snaď nič važnejšie to nebude.čakala som bežné prechladnutie a 😢max 2 dni zvýšene teploty.no co už u detí človek nikdy nevie ako sa to nakoniec zvráti👶

soldi
14. máj 2017

@lucia006 keby si teplotu nezrazala uz by to mal pravdepodobne za sebou 🙂 nevadi, nabuduce budes vediet. Teplota do 38,5 je pre telo lieciva. Nic vazne sa mu nedeje, na noc mu mozes pustit zvlhcovac, to pomaha 🙂 a vela cerstveho vzduchu, v kociku povozit, na slniecku sa vyhrievat, to je vsetko vhodne pri nadche

lucia006
autor
14. máj 2017

@soldi no mne Dr.povedala paralen tak som dávala.roila som to podla seba ked som mala zvyšenú teplotu dala som si paralen a bolo mi lepšie a do 2 dni.som bola fit vačsinou tak som myslela ze to pomože aj malému.a leo má 4.5 roka takže už v kocíku niesme dävno👍😉

maciatkolulu
14. máj 2017

@soldi my sme zrazali az nad 38,5 a aj tak pretrvavala teplota tyzden.... A je fakt, ze niekedy ked je vidiet, ze dietatu nie je dobre, tak sa nic nedeje, ked sa da aj pri nizsej teplote, som zastanca vsetkeho zdraveho a som proti atb a vsetkej chemii, ale ked sa da ked je vidiet, ze nie je dobre, sa podla mna nic take nedeje....

lucia006
autor
14. máj 2017

@maciatkolulu preto som dala parslen lebo aspoň chudák ponom sa citil trochu lepšie pohral sa a popozeral rozprávky. Lebo ked uz mal nad 37.5 bol urevaný a len ležkal.a zase Dr.mi povedala aby som dávala a vedela ze ma najviac 38.4 .tak uvidíme

soldi
14. máj 2017

@maciatkolulu keby si bola proti chemii tak nepchas dietatu paralen pri mierne zvysenej teplote, paralen je zataz pre pecen ako slak, to radsej nech sa dieta par hodin potrapi. Ale vsak Ty si matka svojho dietata, rob ako uznas za vhodne, isto mu zle nechces 🙂

maciatkolulu
14. máj 2017

@soldi ked ho boli hlava, hrdlo alebo zub, tak nemusi mat ani zvysenu teplotu, dam ten nurofen, mam tri deti, z toho jedna ma skoro 20, druha 17 a treti bude mat styri, ver tomu, ze moje dve prve, su zdrave, maju zdravu pecen a je vsetko v norme a presli sme si vselicim moznom a aj nemoznym, zase netreba byt "fanatik".... vsetko s mierou. 😉 Napriklad maly mal nurofen 1x v zivote na Vianoce a bral ho tyzden, kedze teploty vyskakovali na 40.v noci a to realne 7.dni. Pri dievcatach ked uz boli schopne pomenovat co im je, tak ked mali bolesti a vedeli teda co a ako, tak som im liek proti bolesti dala, nepozerala som sa ako sa trapia, podla mna dost normalne, nenormalne je cpat dietatu nurofen len tak, ale ked ma bolesti a neciti sa dobre a je to raz cas, tak nevidim v tom take peeeklo

soldi
14. máj 2017

@maciatkolulu ak ma bolesti, tak ok, to je na Tvojom vlastnom uvazeni a znalosti vlastneho dietata 🙂 . ale autorka tu pise o obycajnej nadche a teplote 37,5 a podavani paralenu niekolko krat denne niekolko dni po sebe, co mi pride viac ako zbytocne

nankab
14. máj 2017

@lucia006 určite do 38 stupňov nezrážať. až keď je teplota viac ako 38. a čo zlepšuje tieto teploty? potrebuje teplo, potí sa alebo potrebuje chlad, studený vzduch? môžem poradiť homeopatikum, ak ste naklonená tejto liečbe