Prievan na očku u malej. Čo mám robiť?

mersedesa
15. mar 2008

maminy,malinka mi má jedno očko červene a trošku napuchnute,ma ho trošku privreté...a cely den strašne prská...vodové soplíky.teplotu nema,ale ide jej prvy zubok a dost ju trapi...rozmyšlam či nie z toho
...alebo alergia ale len tak z ničoho nič a len jedno očko ma take,je velmi mrzuta a cely den na rukach ☹ neviem ako jej pomoct a už vobec netuším kde by mohla dostat prievan.
...ale myslim,že to bude to,mam doma nejake kvapky pre male baba,su širokospektralne,možem jej kvapnuť?...alebo ist na pohotovost,dost sa trapi chudatko
...svokra mi povedala,že mam kvapnut MM,ale ešte som o tom nepočula (ale ona tvrdí aj to že na tvorbu mlieka je najlepšie pivo 😝 😀 )
dakujem

ajuskamimi
15. mar 2008

ja osobne by som isla asi radsej najprv na pohotovost, take ocko nie je sranda a pokial ho ma cervene a opuchnute, nemusi to byt iba prievan 😉

inac, keby to nemala cervene ale napuchnute a iba by jej slzilo, naozaj je dobrym liekom nakvapkat materske mliecko do ocka a popri tom uvarit obycajny repikovy caj a ked uz je taky vlazny, namocit nejaky tampon a utierat jej ho, ale po kazdom utreti treba tampon prelozit, aby si tym istym neutrela dvakrat 😉 alebo kvapky Septonex su fajn, no ale ako hovorim, radsej by som zbehla na pohotovost, za to nic nedas a aspon budes mat istotu, ze to nie je nic vazne 😉

junovka
15. mar 2008

podla mna je to alergia, nakolko aj ja tak mavam, jedno oko opuchnute, lebo si ho sucham a cervene.A popritom soplim

danuska24
15. mar 2008

mersedesa - kvapni mliecko. aj nasa ma prievan, nedavala som jej kvapky ale kvapkala mliecko a uz to je dobre. este ma trosku opuchnute ale uz jej tak neslzi.

janinah
15. mar 2008

môj 2.r. syn mal zápal spojoviek infekčný,aj dcéra školáčka,ona to priniesla zo školy, na očnej pohotovosti povedali,že teraz je to rozšírené,na tvojom mieste by som šla na očnú pohotovosť

mersedesa
autor
15. mar 2008

dakujem kočky skusim to mliečko a večer uvidim

funilieta
15. mar 2008

aj ja som dala mliecko a este aj harmancek som uvarila a namocila som votu a kvapla som jej do kutika ocka, a potrela som jej . Do rana bolo vsetko ok.

uhlikova09
15. mar 2008

no neviem my mavame dost casto zapalene ocka,kvapnem opthalmo septonex a do rana su ocka oki 😉

murinka
24. júl 2010

ahojte zienky,potrebujem poradit.dcerka si vcera dost suchala prave ocko a dnes ked sme rano vstali tak vrchne viecko mala opuchnute a cervene ☹ co to moze byt?prievan?do ocka jej asi nic nespadlo lebo som este vcera pozerala a mala ho ciste no pre istotu som jej ho vyplachla vodou.mam ist na pohotovostalebo jej to same ,,prejde,,?na ocka nemame doma nic pretoze nastastie sme takyto problem este nemali 😒 poradte

ivkaivka
25. júl 2010

murinka, my sme mali takyto problem asi pred 3 mesiacmi, volala som sestricke, tak studene obklady a framykoin. Na druhy den bolo vsetko o.k.,ale framykoin (je dobre ho mat v lekarnicke,davam aj na zacervenane uska od naušníc) je potrebne davat este aspon 2 dni, predsa je to ATB

mimikuku
25. júl 2010

opthalmoseptonex...moja rada

vercik1987
1. jún 2018

zienky mam otazku moja 3m dcera ma kus cervene ocko a vicko kus ale len kus npuchnute ale nedavno tam mala potnicku a dnes ako keby ospalka vytrela sam ho borovou vodickou co sme dostali na oci a tvar kus to pomohlo ale nevim ist na pohotovost ci pockat do rana je kludna a ani si ho nesucha dakujem