Čo pomôže na zaslzené a červené očko 6 mesačnej dcérky?

namarie
6. aug 2012

Ahojte, prosím všetky o rady a skúsenosti, malá si dnes ako sme šli na prechádzku začala strašne šúchať očko, má ho červené a zaslzené, skúšala som jej kvapnúť materské mlieko do očka a dúfam, že sa to vylepší, ale rada by som nejaké skúsenosti nech nepanikárim. Našla som tu aj dve podobné témy, ale v jednej je 14 strán a v druhej asi 3 a nestíham...

evabb35
6. aug 2012

Ophtalmo-Septonex do oka kvapnúť a choďte na očné./Nám nepomohlo materské mlieko do oka./

lenka.s
6. aug 2012

lekar ...

glowix
6. aug 2012

Ocuflash kvapky

lypka
6. aug 2012

harmančekový alebo repíkový obklad

beruska1311
6. aug 2012

Ophthalmo - Septonex kvapky, nam preslo po prvych dvoch kvapnutiach, ani sme neboli u lekara.

poly1
7. aug 2012

Skús v lekárni očianku roztokovú.......Je to prírodné 😉

vefi89
7. aug 2012

harmančekovým čajom pretierať, a vždy od vnútorného kútika k vonkajšiemu, aby sa zápal nepreniesol aj na druhé očko

marenkovo
7. aug 2012

nám lekár predpísal mastičku Opthalmo-Framykoin,možno máte doma🙂)

wewe22
7. aug 2012

ocuflash je to prirodne dava sa aj novorodencom ak neprejde tak ocnemu

katherine82
7. aug 2012

Ak kojis tak mlieckom.pretriet alebo...harmancekom a kvapky ocuflash

stanislavao
7. aug 2012

ophtalmo framyokin je antibiotikum a nemala by sa pouzivat bez porady s lekarom. mali by ste ist k doktorke, aby ste vedeli, ze co jej vlastne je. ci len prievan, alebo zapal.

cillikat
7. aug 2012

skus harmancekom umyvat a to materske mliecko je fajn, nie vzdy ale pomoze, skus jeden-dva dni vydrzat, ak sa to nezlepsi, urcite chod k lekarovi, drzim palce

hamca
7. aug 2012

ja som malickej potrela ocko s harmancekovym cajom a zabralo to takmer okamzite

diusik
7. aug 2012

podla mna s tym chod k lekarovi,my sme s tym mali problemy a dal nam specialne kvapky ktore su dobre na tie kanaliky co sa mozno neotvorili a preto ´to slzi.Vraj ak sa tieto problemy nevyríesia do pol roka,moze sa stat ze ten kanalik ostane zalepeny a dokonca to moze slzit cely zivot.Nam to takto povedal lekar.na nejaky harmancek by som sa nespoliehala,aj ked ´verim ze niekomu mozno pomohol...

sabiatko
7. aug 2012

ophtalmo septonex kvapky. porad sa aj s lekarnickou, ona nam dobre poradila a za dva dni bolo ocko ok.

nicky182
7. aug 2012

zbehni s malou k Dr. - co mozno najskor ...neodporucam ziadne "babske recepty" ako vymyvanie harmancekom a podobne ....harmancek je alergen !!! moje dieta mam momentalne zapal spojiviek a zacalo to tak isto ako u tvojej dcerky ...zelam skore vyzdravenie 🙂

ludka140281
7. aug 2012

nam detska lekarka dala očny framikoin a len prevarenou vodou pretierat očko viackrat denne---malinka vteda mala 3 tyždne

vevarik
7. aug 2012

určite k očnej... my sme mali tiež s tým problém a stále sa nám to vracalo a nič nepomáhalo, ani to, čo nám poradila a predpísala pediatrička... tak nás poslala k očnej, predpísala nám kvapky a kázala nám masírovať kanáliky pri očku v kútiku a bolo dobre, od vtedy máme pokoj 🙂)) tfuj tfuj, našťastie 🙂))

zigzag
7. aug 2012

@namarie ahoj, my sme chytili prievan u dr,ked sme boli na kontrole s klbikmi, mali to tam pootvarane hore dole, ked kojis,tak mateskym mlieckom vymyvaj ocko pri kazdom dojceni,,neposkodi, nam pomohlo to, na zapal ocka je to nejlepsie..... 😉 a bez chemie

janinah
9. aug 2012

mm je mlieko a teda kysne a v dnešnej dobe do oka ho dávať nevidím dôvod,/nie som laik,čo sa očí týka/odporúčam v takom prípade kvapnúť Ophtalmo-septonx kv. a ak nepomôže,tak k lekárovi očnému

meusicka
9. aug 2012

nam sa osvedcilo kvapkat mm, ale aj repik lekarsky je dobry. inac pediatricka nam dala aj Borovu vodu na ocko. ale najlepsie mi aj tak zaberalo mm.

suelop
9. aug 2012

My sme aj kvapkali kvapky aj vyplachovali a nakoniec pomohlo striekat do ocka materske mlieko.