Priveľká citlivosť na zvuky. Je to v poriadku?

moni1412
16. feb 2009

Nenasla som podobnu temu, ak uz je, tak prepacte....
ide o to ze nas takmer 10-mesacny syncek sa strhava ked nieco buchne a nemusi to byt ani nahlas. staci ked utieram riad a davam ho na miesto. kazdy zvuk mu vadi, chyta si hned usko, zlakne sa, zacne plakat....... neviem ci je to ok alebo by sme mali ist navstivit nasu pani dr. 😒 dakujem za vsetky odpovede

facovka
16. feb 2009

ahoj Moni,aj nas sa laka, ja neviem co to ma za obdobie 😒 ale ratam ze to prejde, ze je taky vnimavejsi teraz, potom to zacne mozno brat ako "normalne" tie vsetky zvuky...a o strhavani zo spanku aj ked vrzne parketa ani nevravim 😉

lalupa
16. feb 2009

drzim palce,aby to nebolo nic vazne, iba uzkost 8mesacnych (plus minus zopar mesiacov)...vtedy su deticky nachylnejsie na plackanie v dosledku novych veci, objavovania identity, osamostatnovania sa od mamicky a pod
napisala som to ako blazon, snad sa to da pochopit,ale uz som dlho na materskej a hlupnem 🙂

moni1412
autor
16. feb 2009

facovka tiez si myslim ze to bude asi tym, ale manzel sa ma stale pyta ci je to ok a netreba ist k dr. 😒 tak sa chcem uistit.

lalupa pochopila som, neboj 😉 🙂

moni1412
autor
22. feb 2009

hmm, nikto dalsi nema skusenosti? 🙂

junovka
22. feb 2009

moni, a od narodenia nevyrastal v tichom prostredi??Mam bna mysli, ze ked spinkala, tak si vysyvala pri nom, alebo mali ste pustenu telku, ci hudbu???Moje deticky od kedy sme priesli z porodky, tak hned som im pustila radio, kludny ton-hlas, mali sme pustenu telku na hlas normalny, ja som dokazala pri nej aj mixovat, vysavat..... 😉

moni1412
autor
24. feb 2009

junovka pred nejakym casom mu to zacalo vadit, dovtedy ako pises - radio, telka bezali, nesnazili sme sa aby bol v tichom prostredi.....

kingstonka
24. feb 2009

ahoj moni.... moja mala tiez pred casom zacala byt akosi precitlivena na zvuky- ak niekto kychne ak sa dokonca rozplace... donedavna jej to nevadilo- tiez sme okolo nej od narodenia nechodili po spickach... ja to pripisujem tzv."uzkosti osemesacnych" ... ale usko si pri tom nechyta...

bibistec
13. okt 2012

ja by som sa opytala lekarky na tvojom mieste, su zvyknuti na vselijake otazky, v pohode sa opytaj. podla mna bude mat aj jemnejsi spanok, su take deti co sa hned na vsetko budia, im mozno pomoze vlastna izba, treba skusit.