Probiotiká a prebiotiká

7macka7
8. feb 2015

Pekny den...mam dcerku ma rok a 4 mesiace....opakovane trpime na brusko...mame bolesti bruska...plyny...problemy so stolicou....ma alergiu na bkm + intoleranciu laktozy....
Skusala som viacere probiotika no po 2-3 dnoch som jej ich prestavala davat...pretoze bolesti bruska sa okamzite zostupnili....mam pocit,ze jej ziadne nesedia :-/
Sme sledovany alergologom + gastro....ale poznate lekarov...treba vydrzat zmenit stravu a hotovo....
Mate nejake skusenosti s takymto problemom??? Po pripade ake probiotika ci prebiotika zabrali??? Vopred dakujem.

lucy125
8. feb 2015

Ahoj,nam na koliku zabrali probiotika Infant Dophilus,su vhodne od narodenia

7macka7
autor
8. feb 2015

Brali sme ich....no tiez mi pripadalo,ze ju z nich boli brusko :-/

lucy125
8. feb 2015

@7macka7 tak potom kvapky od koliky espumisan,Sab simplex...ste neskušali??? Rektálnu rurku k tomu.

bamb27
8. feb 2015

@7macka7 je na absolutnej bezmliecnej diete a brusko aj tak boli? ...mnoo,, dost mozne ze crevnu floru ma v zalostnom stave,, odporucam ti skusit to s tym infant dophilus (alebo biogaia ta je slabsia a obsahuje ine kmene bakterii) ale zacat uuplne malinkymi davkami a tie postupne zvysovat, moze to pre tie crievka byt zrazu sok,, to je pravda,, aby mali probiotika lepsi ucinok su vhodne zaroven s nimi uzivat prebiotika, alebo mozno by som prave nimi zacala,,, fajn je napriklad prebioticka vlaknina, dostat v lekarni 😉

salome123
8. feb 2015

@7macka7 si si 100% ista ze tie bolesti su z probiotik? ked jej nedas ziadne, tak bolesti nema?

mamulienka30
8. feb 2015

@7macka7 niektore (vela z nich) ma v sebe laktozu. Detom s laktozovou intoleranciou to koliky este len zhorsi. Chodte k lekarke a poziadajte, nech malu otestuje. Pohladaj probiotika BEZ LAKTOZY.

7macka7
autor
8. feb 2015

@bamb27 to je viac ako iste,ze ma znicene cruevja....prave preto som jej chcela pomoct probiotikami alebo prebuotikami no uz fakt neviem ako....a je aj vlaknina bez obsahu bkm a laktozy?

7macka7
autor
8. feb 2015

@salome123 pokial jej ich nasadim vyrazne sa jej pohorsi a ma ovela väcsie bolesti... :(

bamb27
9. feb 2015

@7macka7 pravdaze je bez laktozy a bkm,, tiez sme s tym mali problem, preto aj z probiotik odporucam infant dophilus alebo biogaiu, mam odsledovane ze maju najcistejsie zlozenie a isto laktozu ci bkm neobsahuju,, vlaknina je tiez bez bkm, nakolko su to ciste oligofruktosacharidy plus inulin,co je vytazok z cakanky,,

salome123
9. feb 2015

@7macka7 vravis, ze bolesti brucha ma aj bez probiotik... myslim,ze treba najskor zistit co este jej robi problemy (vylucila by som lepok zo stravy aspon na 3tyzdne). treba jej preliecit creva, ja napr. davam malej velmi casto vyvar z kosti (je to taky "balzam" na creva) a vyuzila by som prirodne probiotika, napr. kvasena kapusta...

bamb27
9. feb 2015

@7macka7 teda probioticku vlakninu tuto som myslela aby nevznikli nejake nedorozumenia http://www.magister.sk/produkt/detail/produkty-... ..ale neodpovedala si mi aj na prvu otazku,, ci si si ista, ze bezmliecnu dietu dodrziavate na 100% ...ci tam nie je nejaka dieteticka chyba,, pripadne ako pise @salome123 vyssie, mozno je problem aj s nejakou inou potravinou pridruzeny a vynechat lepok v tychto pripadoch vobec nie je zle,,

tenty
9. feb 2015

@bamb27 prosim ta, su tieto veci z čakanky uplne bezlepkove? nejako sa to neviem dopatrat, asi ma stale mätie spojitost s Caro napojom a inymi akoze kavami, dikes 😉

bamb27
9. feb 2015

@tenty inulin je bud z cakanky alebo z topinambura,,aaa je to oligosacharid, a lepok je bielkovina 🙂 ..ten topinamburovy sa casto vyuziva aj pri bezlepkovom peceni 😉 ...ale odporucam potom cisty inulin, nie v zmesi ako vyssie som uviedla ..ten cisty je isto iste bez lepku, cukru, mliecnych bielkovin 😉 😉

lubika39
9. feb 2015

moja mala intoleranciu laktozy, tiez problemy s travenim, nechcela jest. Pouzivame tieto bulharske probiotika a musim povedat, ze nic lepsie som doteraz nemala. Dcerka uz intoleranciu nema, prospieva velmi dobre. Su drahsie, ale ak pomozu, tak to nebude problem. Skus tej pani zavolat, pripadne si pocita o bulharskych probiotikach, aj tu su nejake diskusie o tom.

http://www.daflorn.com/biomilk-colon.html
@7macka7

anna6
9. feb 2015

Ahoj, aj my sme s tym kedysi mali tazkosti, a doteraz sme na mliecnej ciastocnej diete. Nahradzam ho kozim. A pouzivam totohttp://www.justnahrin.sk/podla-pouzitia/doplnky... su to prebiotika aj probiotika v jednom a obsahuju aj fenikel dobry na brusko.

7macka7
autor
9. feb 2015

@bamb27 ospravedlnujem sa....ano sme na bezmliecnej diete...neocate advance co sa tyka jedla...snazim sa jej varit doma....alergologicka nam robila krvne testy ale celiakia jej nevysla...no ma nabeh po mne tak vyskusam este nasadit aj bez lepku??? Aj ked testy nemala pozitivne???
Vlakninu urcite co najskor kupim...a mam jej zo zaciatku davat len tu vlakninu ci aj probiotika?
Ale co jej dast jest ked jej dam bezmliecno celiaticku dietu? :(((
Dakujem moc za rady...

7macka7
autor
9. feb 2015

@bamb27 co sa tyka tej vlakniny mozem jej ten prasok zamiesat aj do mliecka????

bamb27
9. feb 2015

@7macka7 myslela som skor, ze ten lepok vysadit aspon docasne, vyrazne to napomaha zlepseniu crevnej flory,,, rob jej huste masovo-zeleninove vyvary, daj nejake bezlepkove pecivo, ci bezlepkove cestovinky papat,, aspon na par dni,, do toho po malinkych davkach postupne probio + prebio
ano,, zamiesaj do cohokolvek,, je to bez chuti a farby a dobre sa to rozpusta

7macka7
autor
9. feb 2015

Velmi moc dakujem....dnes hned vybehnem kupit tu vlakninu....a z probiotik ktore najviac odporucas ...mali sme infant a bio gayu ...no ako som.spominala pripadalo mi ze je to este horsie vsetko...

7macka7
autor
9. feb 2015

@bamb27 myslela som v kombinacii s tou vlakninou... 🙂

bamb27
9. feb 2015

@7macka7 mne sa osvedcili oboje,, ked sme boli vo faze hnackujucej, tak lepsie spravila biogaia a ked bol zapeceny tak lepsie spravil infant ...ale ak si zo dna na den zacala s klasickym davkovanim, tak to mohla byt pre brusko velka zataz,, zacni ozaj aj s 1/5mnozstvom,, alebo prve dni len po troske prebiotik a potom pridaj probiotika ,,a ano mozes vlakninu aj probiotika naraz do mliecka alebo cajiku alebo hoci do polievky ...oni su radi spolu 😀

7macka7
autor
9. feb 2015

Dakujem velmi moc 🙂
Snad uz bude lepsie.... Hned si to dnes zaobstaram 🙂

7macka7
autor
9. feb 2015

@bamb27 pozeram ze firma valosun co ma tu vlakninu ma aj probiotika biopron....to by spolu mohlo sediet nie? 🙂

bamb27
9. feb 2015

@7macka7 urcite ale ono to bude sediet s hocakymi 😉 ..to sa fakt nemoze spolu bit,, len podporovat,, prebiotika su vlastne potrava pre probiotika,, aj probiotika nemaju v creve z coho zit, tak ako prisli tak aj bez efektu odidu,, a este aj mozu sposobit bolest,, a este jedna vec, treba davat kazdy jeden den,, ak sa nedavaju kazdy den, davaju sa zbytocne ...a nie su az take lacne

7macka7
autor
9. feb 2015

@bamb27 Zdravie dietata je pre mna prvorade...cize budem sa snazit tvoje rady dodrzat....
Mozes sa prosit ta pozriet na tieto probiotika? Obsahuju v jednom aj probio a prebio 🙂VALOSUN - Unikátna prírodná lekáreň - Biopron JUNIOR - 15 sáčků - http://www.valosun.com/sk/produkty/biopron-juni...

7macka7
autor
9. feb 2015

@bamb27 ked som dobre pochopila obsahuju vlakninu a bacilky hm ??? 🙂

bamb27
9. feb 2015

@7macka7 ano, toto uz je komplet,, je kopec takych pripravkov,,ale zlozenie citaj vzdy,, vyzeraju inak aj fajn aj co do zlozenia probiotickych kmenov bakterii aj co do mnozstva,, a sem tam je vhodne aj prestriedat, neviem ci toto aj my nevyskusame 😀

7macka7
autor
9. feb 2015

@bamb27 supeeeeer 🙂 tak ich hned dnes kupim 🙂 este raz moc moc dakujem 🙂

bamb27
9. feb 2015

@7macka7 len teda,, to len take moje postrehy, nevravim ze to na sto tuti zaberie, treba skusat, ale takto mozes zacat a verit, ze sa to zlepsi,, inak potom rovno naspat na gastro 😉 ..drzim palcek