Problém s bruškom 2 mesačnej dcérky

Ahojte,mam 2-mesacnu dcerku Emmu,posledne dva dni mame problem z bruskom.Emma uz druhy den stale place aj ked jej dam papat kruti sa place odtahuje sa nohy napina ulne rovno do toho vsetkeho sa puci.masirujeme pupikom cvicime nozickami no place este viac. nekojim a malu krmim z nutrilom 1 zelenym to je ten riedsi.rozmyslala som skusit to francuzske mlieko mate niekto skusenosti?mohla sa stat ze jej urobilo zle ze som jej mliecko urobila prevarenou pitnou vodou z vodovodu?dakujem

potvorka88
1. feb 2013

Ahoj @veronikabirosikova, umele mlieko zapeka. My ked sme boli na nutrilone, davala som aj probiotika dophilus infans a nemali sme problem s bruskom. Pokial si vodu prevarila, tak jej urcite neuskodi.

mirinecka
1. feb 2013

@veronikabirosikova skús je dať kvapky Espumisan Baby to sú pre bábätka, alebo potom sú silnejšie SAB Simplex tie sú od 3-týždňov, nám síce pomohly len niekedy, ale až teraz keď vyrástol som zistila že to u neho nebolo bruškom ale povahou, aj keď my gastroentrologička tvrdila že tie je celodenné plače sú neni spôsobené bruškom ale nervovou sústavou. Alebo jej skús zmeniť mliečko, niektorým deťom totiž nesedí každé ale aj to uvidíš až časom a nie hneď po prvom krmení. Nutrilon má aj nejaké mlieka protikolikové, alebo potom vyskúšať inú značku napr. Bebu. Niekedy býva aj podozrenie na zle spracovávanie laktózy ale to sú aj iné príznaky. Prevarená voda určite neškodí, Aspoň do pol roka by sa mala dojčenská voda prevárať.

veronikabirosikova
autor
1. feb 2013

kvapky sab simplex uzivame ale mam pocit ze to nepomaha som s toho uz zufala skusili sme uz skor zmenu mlieka na hami ale vobec ho nechcela nechcem s nou velmi experimentovat zmenami mliek z jedneho na druhe aby som jej este viac neublizila

mirka1611
1. feb 2013

@veronikabirosikova Skus aspon 5x denne Babycalm a zmeniť mlieko, my sme mali tento isty problem, prešli sme na Babylove mliečko a krasne kaka kazdy den sám, nema bolesti. A treba raz za čas počas dňa aj čajík, najlepšie harmančekový - má super učinok na trávenie.

mirinecka
1. feb 2013

@veronikabirosikova mne na gastre doktorka kázala pri zmene dať napr. dve odmerky pôvodného mlieka a do toho 1 odmerku nového mlieka aby si dieťa zvyklo na inú chuť po časte dáš 1odmerku starého a 2 odmerky nového až nakoniec prejdeš len na nové, skú sa popýtať pediatričky, čo by ti odporučila ale aj to ona povie vo všeobecnosti lebo každé dieťa je iné a plače i iného dôvodu

lovela1
1. feb 2013

aj my sme boli na nutrilone,aj som jej dávala Espumisan,nakoniec som trošku sa mi z toho mliečka zapiekla,musela som použit rektalnu rúrku,aby sa jej prdíky uvolnili,pomohlo.....

veronikabirosikova
autor
1. feb 2013

pediatricka trva na tom nemenit mlieko vraj deti placu a pucia sa ale vidim na emme ze ten plac nie je len z nudy je ocividne ze to je z bruska nohy napina ako strunu.neustale tlaci na kakanie no nejde jej no ked z nej aj nieco vyjde je to riedke neviem uz co s tym

bebe02
1. feb 2013

@veronikabirosikova Takto male babatka mavaju casto koliky a bolenie bruska, ich traviaci system musi dozriet. Zvycajne tieto problemy ustupuju do tretieho, niekedy stvrteho mesiaca dietatka. Dovtedy to bohuzial treba vydrzat. Na nafuknute brusko pomahaju simethiconove pripravky (Espumisan, Sab Simplex a pod...) a probiotika (Bio Gaia, Infants Dophilus,...) a masaze.
Este chcem spomenut, ze tieto problemy mavaju deti aj kojene, nielen tie na umelom mlieku, takze netreba hned podozrievat UM a menit mlieko. Traviaci system proste musi dozriet a bude lepsie. 🙂

veronikabirosikova
autor
1. feb 2013

@bebe02 ja viem ze to treba vydrzat viem ze sa to dete skoro u vsetkych deti no chcem aspon zmiernit emmkine bolesti bruska
🙂

xlucia
1. feb 2013

@veronikabirosikova hned bezte kupit infandophilus do lekarne. ulavi sa malej

veronikabirosikova
autor
1. feb 2013

@xlucia co je to vlastne

stellamax
1. feb 2013

@veronikabirosikova Malá měla na Nutrilon takovou reakci, že jsme skončili na pohotovosti. Strašně nafouklé bříško, že jsem jí ani nezapla overal. Nutrilon anti-colik byl trošku lepší, ale bříško jí pořád bolelo. Zkusila jsem Hipp bio combiotic a vše bez problému.

xlucia
1. feb 2013

@veronikabirosikova probiotika, ktore daju do poriadku crevka a prestane babo boliet brusko

veronikabirosikova
autor
1. feb 2013

@xlucia uz som si to nasla takto..na probiotika nepotrebujem recept od lekarky?nemoze to malej uskodit?a ako zvolit tie sptavne probiotika

drobcek26l
1. feb 2013

@veronikabirosikova Náš malý mal to isté. veľmi nám pomohli kvapky Bio gaia. sú to probiotiká a dajú sa kúpiť bez predpisu. A ak budeš meniť mliečko skús Sunar nutradefense. Odporúča sa hlavne na boľavé brušká a nám úplne zabrala až toto. Malý ho pije dodnes. Držím palce

sempro
1. feb 2013

my sme mali tiež takýto problém. Zabrali probiotické kvapky Bio gaia tie sú ozaj super, no používala som aj na uvoľnenie rektálnu trubičku. To mi poradil dr. na chirurgii taký starší doktor a veru som mu za to vďačná. Po trubičke sa jej vždy uľavilo. A dávala som jej harmančekový čaj, sypaný. Ale to len tak 5-10 ml. Iba som dala zovrieť vodu zaliala trošku sypaného čaju a len tak aby chytila voda farbu a hneď som ho precedila. Ochladila a dala vypiť. Uľavilo sa jej.

althejka
1. feb 2013

Po tom,co maly chytil koliky a reval ako divy na Nutrilone HA 1 sme s doktorkou zmenili toto mlieko na Nutrilon antikolikovy. pocas toho sme fenovali brusko / to ho vzdy ukludnilo, masirovali, cvicili nozickami. Potom ho neskutocne zapekalo, nemohol sa vobec vykakat,brudko nafucane, plakal. po tyzdni neskutocneho trapenia s vykakanim aspon niecoho som sa nastvala a zmenila mlieko na Hami 1, kupila BioGaiu a odvtedy mam vymenene dieta. Ziadne postupne riedenie stareho mlieka a novej znacky, rovno davku Hami. Odvtedy pravidelne kazdy den 1x stolica, brusko makke, prdiky hlasne a vzdy aj v noci,ze sa na ne ani nezobudi. doktorke som to hned na poradni povedala,nemala absolutne ziadny problem, hovorila,ze si to zapise aj do karty a ze ked dietatu nesedi mlieko, kludne treba zmenit. len nie kazdy den inu znacku 🙂 tot moja skusenost