4-mesačnej dcérke sa vrátila kolika

simonetka67
30. aug 2020

Ahojte, prosím o radu. Dcérka má 4 mesiace. Trpela kolikami ale cca mesiac sme mali pokoj. Posledný týždeň sa opäť vrátili a ešte horšie. Mlieko som nemenila, režim rovnaký. Skúšam všetko: nasadila som espumisan, biogaiu berie dlhodobo, masírujem bruško aj kríže pupíkom, cvičíme, polohujem na brucho, prikladám teplé plienky. Skúšala som aj Coliprev ale bez zmeny.Ak je veľmi zle tak použijem rektálnu rúrku.. Nechápem čím to môže byť spôsobené. Máte niektorá podobnú skúsenosť? Ďakujem

zuzana_ilkova
30. aug 2020

@simonetka67 ahoj moj mal mal koliky prve 4 mesiace takmer stale na UM od narodenia, striedala som espumisan l a sab simplex niekedy je fajn zmenit ...nas s tym detska poslala na gastro ale tam nic nezistili,gastro lekarka mi poradila,aby som zacala prikrmovat a koliky sme sa uplne zbavili az ked som nasadila prikrm to mal 4meisace a 2 tyzden...

simonetka67
autor
30. aug 2020

@zuzana_ilkova Aj naša malá je skoro od narodenia na UM. Akú značku mlieka ste používali ? Skúsim ešte ten sab simplex. Myslela som si že keď bolo mesiac dobre že sa to už nevráti.. a predsa a ešte horšie ako predtým 😔

lyci
31. aug 2020

@simonetka67 skuste kozie dojcenske UM. my odvtedy nemame absolutne ziadne problemy. davame cesku znacku. vychadza najlacnejsie

simonetka67
autor
31. aug 2020

@lyci ďakujem za radu. A dá sa niekde kúpiť alebo objednávate cez net?

lyci
31. aug 2020

@simonetka67 cez internet. v obchodoch nie je. da sa aj priamo z ciech, ale je tam dost drahe postovne. kupujeme Naše mléko od Goldim. z 1 balenia sa da spravit cca 4l mlieka. su aj rozne rakuske, nemecke... tie su len 400g na cca 3l mlieka. ale tie sme neskusali

simonetka67
autor
31. aug 2020

@lyci Budem musieť niečo skúsiť lebo sa to každým dňom horší. Ešte pôjdem pediatričke a uvidím či dá ona nejakú radu.

zuzana_ilkova
31. aug 2020

@simonetka67 ja som mala maleho na Nutrilon omneo comfort (vyskusala som3mlieka a stale vracal na tomto bol v pohode ani brusko ho tak nebolelo) a teraz od pol roka je na nutrilon 2 obycajnom a v pohode... skuste zaradit prikrm aspon zeleninku na obed alebo ovocie mixovane na desiatu, upravi travenie aj stolicu( alurat sa vyvarujte zemiaku a bananu ten upchava) deti na UM mozete prikrmovat uz od 4 mesiacov....nam prikrm velmi pomohol...a tiez som davala malemu odvar zo susenej slivky uz pd 4mesiacov( susenu slivku som zaliala prevarenou vodou nechala 20minut luhovat a odvar som davala malemu pit je to super na stolicu, ked som videla ze uz maly nema bolesti brusk presla som na cistu vodu)

lyci
31. aug 2020

@simonetka67 my sme si presli takmer vsetkymi nutrilonmi vratane specialneho na alergiu. ked som si k tomu nieco nacitala, tak by som uz UM z kravskeho mlieka dalsiemu dietatu vobec nedavala. skuste jednu skatulu. maly sa zmenil na nepoznanie hned na druhy den. prestali hnacky, grcanie, spevnel. aj ked viem, ze sa babatkam neodporuca moc striedat mlieka

lyci
31. aug 2020

@simonetka67 nasa pediatricka ani nevedela, ze kozie dojcenske mlieko existuje. musela som jej doniest skatulu, ktoru teraz ukazuje dalsim mamam, lebo si o tom nieco nacitala a povedala, ze vyborne mlieko 🙂 na gastre nam povedali, za mame vyskusat az ked som sa priamo pytala. tiez o tom nemala vela vedomosti. z kravskych UM mi vychadza najlepsie beba optipro HA podla zlozenia

simonetka67
autor
31. aug 2020

Žienky veľmi pekne Vám ďakujem za všetky Vaše rady 🙂Verím že niečo z toho zaberie 🙂