Problém s kakaním 6,5 mesačného dieťaťa

julka22225
23. júl 2016

Mala má šesť a pol mesiaca a problém s kakanim nastal po zavedení prikrmoch na začiatku šiesteho mesiaca Začala som mrkvou ked nekakala ani treti deň tak som ju vysadila a prešla zas len na dojčenie plus UM vylákala sa mi v šiesty deň a stolica bola husta a to s takým plačom že ledva lapala po dychu spomenula som to doktorovi keď bola na preventívne vravel že v šiestom mesiaci sa jej proste mení trávenie že je to normálne a povedal že nech skúsim začať kašou kakala po treťom dni a zas s takým strašným plačom momentálne jej dávam na raňajky kašu ale tu mi začala odmietať alebo polievku tu raz vypije raz ju nechce raz len trochu potom zas radšej kašu zje ....a zas mi nekakala šesť dní dala som jej slivkový výživu a neskôr menej ako štvrtku glycerinoveho čipku vylákala sa po dvoch hodinách s mravcanim ...a v lekár i mi dali probiotiká kvapky zevraj sa to všetko časom úpravy.....neviem teda ako ju prikrmovat aby kakala častejšie ako raz za týždeň

kale13
23. júl 2016

varena mrkva total zapeka.. tam treba hned potom dat jablko.. ja odporucam zamiesat do ryzovej kase jednu slivkovu vyzivu (najlepsie taku bez cukru).. ja som tak vzdy davala malemu na veceru ..na obed prikrm a na veceru slivkovu kasu..ta kasa urobi aj objem

julka22225
autor
23. júl 2016

@kale13 vidis a vsade píšu že sa má začať s mrkvou 😤 takže aký naj prikrmovat odporúčas na obed ? Dala som jej aj piskotku na podnet sestričky u doktora ale našla som v jej stolici také malé kúsky dacoho nesprávneho asi to bude ono

zuska2001
23. júl 2016

pridaj do každého jedla za hrsť ovsených vločiek varených vo vode - rozmixuj, prípadne zarob umelé mlieko do vody, v ktorej si chvilku povarila ovsené vločky.

papricka33
23. júl 2016

@julka22225 vôbec nemusíš začínať s mrkvou. To sú také staré babské rady. Pozri aj tu na MK prikrmy, ale dôležité je aj množstvo. Zo začiatku treba začať naozaj len ochutnávať. Od malinkej lyžičky. Aj keby chcela viac a postupne pridávať.

bosoriak
23. júl 2016

Ked mrkva zapeka, treba skusit inu zeleninu - zemiak, brokolicu, cukinu, tekvicu, karfiol a podobne. Vela tekutin a skus tie probiotika. A je pravda, ze sa detom musi prisposobit travenie na novu potravu. Skusaj to dalej, mozes jej pripadne podat aj tu slivku do kazdeho jedla. Ale ja by som to neodporucala, slivky su sladke a moze ti potom odmietat normalne jedlo.

julka22225
autor
23. júl 2016

@zuska2001 zajtra kupujem vločky určite skúsim skúsim čokoľvek len nech nemusím pozerať ako vrabcek môj sa trápi

kale13
23. júl 2016

ja by som zacala ryzovou kasou, davat po lyzickach, aby sa naucila prehltat, urcite nie do flase.. tam jej nema co nechutit, ak je to spravene s oblubenym mliekom, ale tiez moze zapekat, tak je dobre tam zamiesavat ovocie, aj take co sa zda kysle, v tej kasi sa to strati..ovocie pomaha velmi na vypraznovanie, lebo je v nom fruktoza...potom take, ze zemiak a ina zelenina, ja som striedala zeleninu a ovocie a v pohode mal rad obe.. piskoty by som nedavala, lebo su sladke a to ju bude zapekat..

julka22225
autor
23. júl 2016

@papricka33 ja jej robím tie prikrmi redšie do fľašky aby to mohla vypiť a to niekedy nechce vôbec a niekedy "trikrát" potiahne a je to prázdne

kinkas
23. júl 2016

Nám pomáhalo pár kvapiek olivového oleja do každého zeleninového príkrmu. Tuk dieťa potrebuje, veď aj v mlieku ho dostáva. Vďaka tuku sa ľahšie vykaká. Treba len skúšať a nevzdávať sa 🙂

jul17
23. júl 2016

Aj my sme boli takisto a potom som začala jaj naše mami s ovocím a prešlo posledne čo som dala bola mrkva banán a takéto čo zapecu potom neskoršie som do prikrmov začala dávať ľanový olej ale len málo a do takých hlavne čo zapecu. A ako aj písali predomnou začať s malým množstvom raz za deň malé množstvo aj mi teraz zavádzame prikrmidruhykrat a po mesiac a pol som jej začala dávať olovrant a ostatné zatiaľ mlieko. Netreba na to ísť rýchlo.

papricka33
23. júl 2016

@julka22225 to robíš ale chybu. Je dôležité, aby to jedlo spoznávala aj v novej konzistencii, forme, čiže na lyžičke. Onedlho budeš chcieť aby prechádzala na tuhšie veci, a bude ti to odmietať. Ja som začínala už v 4 mes. Po malinkej lyžičke, druhý deň 2... pomaličky p, odsledujes reakcie, stolicu a ideš na iný druh ovocia (zeleniny)... Ono to na začiatku nie je príkrm v pravom zmysle, je to skôr zvykanie si na nové chute. Organizmus sa musí pomaly prispôsobiť

katche
23. júl 2016

Mam ten isty problem, no mala ma 10,5 m a mrkva, banan, ryza a cokolvek ryzove, najnovsie aj ovsene vlocky, robia uplnu sarapatu. Par dni dobre a zas daco, chuda moje, uz mam pocit, ze varim dookola to iste. No najradsej ma zemiak s brokolicou, to je tutovka kakacia..u nas su problemy aj po niektorych kasiach, hlavne ryzova, z tej sa nevedela vykakat tri dni
Ovocie, slivky, hrusky, jablka, neskor uz aj so supkou pomixovane, velmi dobre to posobi na creva a ja som pridala probiotika a biely jogurt...prave kvoli zapche som jej ho zacala davat skor, alo sa odporuca, trosku to pomohlo...
Určite ale nedavaj mrkvu, ryzovu kasu ani banany...to su najviac zapekajuce potraviny....led bude babo starsie pozor aj ma obycajne cestoviny, take tie klasicke z bielej muky, tie tiez vedia znejprijemnit vyprazdnovanie.
Prikrmy lyzickou, urcite nie do flase, nahlta sa vzduchu a zas len brusko boli

julka22225
autor
23. júl 2016

@papricka33 jaaaaj to mi všetky tetky mama a svokra tak poradili 🤕

julka22225
autor
23. júl 2016

Babenky ďakujem za rady sice každá z vás t rdi daco iné ale zhodli ste sa že mrkvu nie a fľašu nie 😊

cathy26
23. júl 2016

@julka22225 ahoj...aj my sme tým prešli, a z vlastnej skúsenosti odporúčam ovsené vločky..ja som urobila odvar a v tom som varila príkrmy, občas som mu dala pár lyžičiek vypiť; takmer do každého príkrmu som pridávala vločky a zo začiatku mixovala všetko dokopy, postupne sa nám to upravilo..kolegyňa odvarom zarábala malému UM...a ešte mi jeden lekár poradil, že keď nezaberá nič, vraj mám skúsiť tekutú vlákninu z lekárne..

julka22225
autor
23. júl 2016

@cathy26 skúsim určite aj sa mi to pozdáva celkom

cathy26
23. júl 2016

@julka22225 ..ja som vločky jedla aj po pôrode aby som nemala presne tento problém, tak ked začal mať syn problémy padla ako prvé volba na ne...držím palce nech sa to u vás rýchlo upraví, pozerať sa na tie naše poklady ako sa trápia je hroznééé ☹

zuzka276
23. júl 2016

Naša bude mať rok a problémy s bruškom má už 11 mesiacov. Mali sme probiotiká biogaia, Espumisan, BabyCalm, zapekalo ju po zavedení prikrmovania. Pomohli až teraz probiotiká pre deti od narodenia od firmy Monsea. Užíva ich asi 4 dni. Mrkva, zemiak to nie je vhodné ako prvý prikrm. Ja som výlučne kojila do 7 mesiaca. Keby som sa nenechala ukevat kojím plno ďalej. Malej prikrmy neprospelo, už predtým mala s bruškom problémy ale zápcha začala od prikrmovania. Vyskúšaj, verím že pomôžu.

zuzka276
23. júl 2016

@papricka33 v dvoch knihách som sa dočítala, že dieťa do jedného roka by vôbec nemalo prijímať tuhú stravu. Tak kde je potom pravda? Každý rodič by sa mal asi riadiť svojim dieťaťom, lebo ako zisťujem každý odborník tvrdí niečo iné.

kittykat22
23. júl 2016

@julka22225 na zaciatok skus cuketu, spenat a potom zemiak, cervenu tekvicu. Cuketa ma velky obsah vody, spenat je lahko stravitelny a zemiak je dobry na creva.

ukulela
23. júl 2016

@julka22225 zatia staci 1 prikrm denne,a ozaj par lyziciek, necakaj, zezblajzne celu porciu. cukina/maslova tekvica/zemiak - skus ine,ako mrkvu. a skus so zeleninou povarituz spomianne vlocky, a tak zmixovat. a kvapnutkvapku olivoveho oleja. a hlavne ziadny prikrm vo flasi, lyzickou - aj ked riedky,ale lzickou,a staci na zaciatok 2-3 lyzicky, na druhyden 4-5. ked sa maly rozjedol, taksom mala ako odmerkuna porciu ten maly polovicny vyzivovy poharik z detskych prikrmov. pre predstavu.

monikaparson
24. júl 2016

My sme začínali ovsenou kašou, ryžovou a neviem už čo potom, ale zelenina bola až po tomto, ovocie úplne posledné. Hlavne by som prestala stresovaťa a miešať to 5cez9, to by ani tebe nespravilo dobre. Ako tu písali, sú to príkrmy, dieťa ti nemá zjesť celú misku. Dávaš ochutnávať, koľko zje toľko zje. Nemusí jej to ani všetko šmakovať, absolútne neodporúčam nič kupované a žiadne dochucovanie. Ak ju dojčíš, to jej stále bohato stačí, aj keby jedla po lyžičkách. Ja si to už nepamätám, ale kadila oveľa menej ako sme začali prikrmovať, takže to by som neriešila.

rhiannon
24. júl 2016

@julka22225 ta sestricka musi byt sibnuta :( piskotu 6-mesacnemu? Cukor urcite na travenie nepomoze. Radsej tie slivky, odvar z ovsenych vliciek a dodrziavat pitny rezim - cistu vodu pri prikrmoch.

papricka33
24. júl 2016

@zuzka276 je na každom, ako sa zariadi. Ja mám prvú dcérku alergickú, ja sama som alergik, takže mňa oslovili novšie alergologicke štúdie. V období medzi 4-6 mes. (Nie skôr ani neskor) hovoria o tzv. imunologickom okne, kedy by sa dieťa malo stretnúť s rôznymi alergénmi, aby na nej v budúcnosti reagovalo "normálne". Ako som spomenula vyššie, prvé príkrmy, sú len o takom olizovani, ochutnávani, spoznávaní. Dieťa má energetický príjem pokrytý mlieckom (podotýkam, že obe deti som dojčila, vlastne jedno ešte dojčím 🙂 Prvé do 2 rokov, druhý má 28.mes.)... Malý nemal problém s prechodom na tuhú stravu, tzv. fingerfoods (kúsky do rúčky) si žiadal už po 6 mesiaci, od 7. papá sám (ruckami , a o mesiac aj lyžičkou) Oboznamovanie sa s tuhou stravou je dôležité aj pre jemnú motoriku, sebaobsluhu... Ale samozrejme je na každej mamine, ako sa zariadi. Teórii je veľa. Ja sa skôr riadim pocitmi, tým, ako na nové veci reagujú moje decká...

sorciera24
24. júl 2016

@julka22225 moj mal pri zavadzani prikrmov, tiez trosku problem....zrazu huste a neslo....poleziacky sa mi nevykakal, preto od 6.mes kaka na nocniku, ejdine tak mu to slo......skuste aj vy a do prikrmu skus dat ovsene vlocky mixnute a nam pomahaju kompoty - slivkovy, ribezlovy....

lacogordan
16. dec 2018

@julka22225 porat mi mam 5mesacneho sina a nevie kakat nabis mi du