Problém s vyprázdnením u 4-ročnej dcérky

22. júl 2023

Zdravím milé žienky idem si k vám pre radu.Mám skoro 4ročnú dcérku a teda máme blok v kakaní. Resp. Vždy sme mali, že sa vykakala až doma v škôlke absolut. A to keď na ňu prišlo nepokakala sa a trpela kým neprišla domov. Doma sa vykakala je veľký papoš čiže kakame aj každý deň. No teraz má už iný blok raz sa jej stalo, že jej ostalo trčať trošku v dupke3a videla si to no a teda je to riadny mazec čo robí keď to na ňu príde boji5sa toho chce hneď utrieť. Dr povedala že chce to čas. No jej sa to teraz zhoršilo už tým že vôbec sa bojí a strašne plače a bude sa trápiť. Skúsim aj psychológa no či to pomôže. Máte mali ste s tým niekto problém čo zabralo už som zúfalá. Ďakujem za rady vopred

veroonr
22. júl 2023

Prejavit pochopenie ale dosledne vysvetlit ze nemoze zadrziavat, lebo potom ju to bude boliet. Ze ty jej s tym nevies nijako pomoct, je to tak ako to je. Proste dat zodpovednost na nu, v 4 rokoch to pochopi urcite. My sme toto riesili v 3r a pochopila velmi rychlo

nikpa
22. júl 2023

Trpezlivosť a dokola ubezpečovat, že sa nemá čoho báť. Syn mal takýto blok keď nemal ani 3 roky, veľa vecí vtedy ešte nechápal a bol problém mu vôbec dohovárat. 4 ročná je už určite rozumnejšia ale chce to čas. Hlavne daj pozor aby sa nestalo, že ju bude bolieť riťka, že bude mať ešte aj tvrdé 💩 lebo to sa len zhorší. Dbaj na stravu, nech ma mäkkú stolicu. U nás to trvalo asi pol roka, každý deň sme sa s ním trápili na wc až potom to volako postupne pochopil. Ale dodnes sa nevykaka inde ako doma, v škôlke zdržiava tiež a občas sa ešte stane, že mu to potom doma ide ťažko a na pár dní zas robí cirkus kým mu to vyjde 🙄 No ja sama som taká, že to nevypustim tiež inde ako doma 😬 takže ich aj trochu chapem tie deti, no je to veľmi zlý návyk

autor
22. júl 2023

@veroonr no poznám deti ze aj v 5tich mali problém dokonca aj staršie. Ona je veľmi rozumná a veľa vecí si nechá rozumne dohovoriť. No toto nie a nie navyše teraz je problém to utretie. Stále jej dohovarame je to boj

autor
22. júl 2023

@nikpa je to boj

zuzikak
22. júl 2023

len tak na rychlo mi napadlo a co tak byt pri nej ako pri malom dietati, ked je na nocniku. Rozpravat sa s nou, citat kym nedokaka a utriete potom. Mozno by sa skludnila mat niekoho pri sebe. Ci ?

marcellka32
22. júl 2023

Laktulozu...nie je to prehanadlo a pôjde to hladko keď sadne na serbel... pod nohy dať stupienok nech sú nohy skrcene, to je prirodzena poloha človeka pri vyprázdňovani

autor
22. júl 2023

@zuzikak stále som pri nej

autor
22. júl 2023
kristina82
22. júl 2023

Syn mal taky problem.poslali nas k psychologicke,ktora tvrdila ze to kvoli tomu ze ziarli na sestru novorodeniatko,ze sa mu malo venujem.to nebola pravda,nepomohla nam.treba na to cas,rozpravat sa s dietatom,prejde to neboj.

autor
4. aug 2023

@kristina82 ďakujem, dúfam verím aj náš poslala, ale s tým ze ona na to musí prísť sama.Myslim si že to chce čas a trpezlivosť. Psychológ jej v tom podľa mňa nepomôže teraz tam potrebuje mňa a čas ukáže. Áno verím určite to nebolo že synček žiaril.