Problém so sťahovaním predkožky

umatko
8. mar 2007

Ahojte všetky mamičky, ja mám taký obrovský problém a súrne potrebujem poradit. Dnes sme boli s našim malým u pediatričky a hned nás odporučila na urologiu s pipíkom. Nejde mu stiahnút úplne predkožka. Má niečo cez dva roky a velmi sa toho bojím, viem aký je moj viktorko citlivý na bolest a este mu to budem musiet stahovat po zákroku. Poradte co mám robit?

bubula_007
6. jan 2017

@veronica2013 tak tomu verim, ze maly dostal riadny sok a teraz ma z toho traumu. Hlavne ho nekarhajte, ked sa pokakava, tak ho umyte, jemne!! a nerieste, co sa stalo. Keby mu zacnete este aj zadok umyvat tak, aby mal z toho zly pocit.. no dakujem pekne!!! Po case ho to prejde, a bude zase kakat normalne. Moj syn sa zlakol toho, ze som s nim utekala na nocnik, ked chcel kakat, vydesil sa vlastneho hovienka a tyzden zapcha. Potom sa skryval a pokakaval. A neriesila som, a po nejakom case sam isiel na nocnik.
Podla mojich vedomosti balonikovanie pri cikani znamena, ze sa predkozka odliepa. To nie je ziadna chyba..

gin124
6. jan 2017

@veronica2013 Teď bude nutné malého nechat v klidu a jeho pindíka si vúbec nevšímat. Není to první urolog, o kterém se dovídám, že se dopustil takového mantáctví a způsobil vašemu synovi těžké trauma nesmyslným a velmi bolestivým zákrokem. Až trauma odezní, tak se můžete zajímat co dál. Balónkování je u tříletého normální stav a vůbec žádné ošetření to nevyžaduje. Teď je váš syn skrze trauma zablokovaný.

veronica2013
7. jan 2017

@gin124 jaj strašne som oľutovala že som u toho doktora bola....😕

veronica2013
7. jan 2017

@bubula_007 jemine to vážne nevadí že sa mu robil balónik? Strašne ľutujem že som sem skôr nešla....Pýtala som sa kamarátok čo majú chlapcov a každému išla predkozku sťahovať dokonca aj mladším a nechcela som synovi ublížiť tým že by neskôr musel ísť na obriesku...Myslela som si že to tak ma byť ako lekári kazu....V takom veku...

zuzulamimi
8. jan 2017

Dobry vecer vsetkym. Naozaj nemam sancu si precitat 150 stran tu, preto sa opytam...moj syn ma skoro 4 roky, ma diagnostikovanu fimozu (asi ako 99% chlapcov, mam taky pocit😠) ...ale teda on ju ma asi aj realnu. Predkozka uz pravdepodobne odlepena je, robi sa mi uplny balonik ked cika, uz vyse roka kazdy vecer mastime slezovym kremom, na zaciatku som aj slezove kupele robila. Vsetko bez akejkolvek zmeny. Pekne vidno, ze ma taky pevny malinky akoby kruzok, ktory sa vobec nezvacsuje. Chodime pravidelne na chirurgiu s nim, nonstop opakuju, ze nepomoze nic iba obriezka. Ked bol cca v 2 rokoch operovany na pruh, mali mu stiahnut pod jednym uz aj predkozku a teda napisali, ze nestihli lebo fimoza. Uz druhykrat sa mu to zapalilo, teraz uz aj tak, ze hnis vytekal. Doktorka na chirurgii dala daky roztok na vyplachovanie (a to pritom mu to kazdy vecer po kupani este vystriekame ale aj tak sa mu to zapalilo) a opat odporucala co najskor obriezku. Naozaj nie je ziadna ina sanca? Je mozne, aby aj realna fimoza povolila neskor? Hormonmi, dospenim alebo tak? Alebo pomohla by ta kortikoidova mast? Doktorka povedala ze to vobec neodporuca, ze ona je za obriezku. Ja by som sa jej chcela vyhnut ale ak je potrebna tak ok, len nechcem mu dat obriezku a potom zistit ze som mala este pockat alebo ze boli aj dalsie moznosti. Ma s tym niekto skusenosti? Opakujem, predkozka odlepena je ale nejde ju ani o kusok stiahnut, ma len naozaj malu dierku na cikanie. Dakujem za odpovede.

vonava007
8. jan 2017

@zuzulamimi pri pouzivani kortikoidnej masticky sa nam podarilo pekne zvacsit dierku. A pekne sa dala pretiahnut predkozka. Lenze sme potom uz polavili a opat sa dierka zmensila. Tak sme mastili znova. Pekne to na nas funguje. Momentalne sme vsak opat na zaciatku. Urcite vyskusaj masticku. Naš urolog je kapacita- Sokol v Trencine a obriezku by ti neofporucil urcite ak neskusis aj mast

gin124
9. jan 2017

@veronica2013

Více zde: http://www.obrizka-chlapcu-cz0.cz/news/balonkov...

Váš syn se teď musí nejdříve vzpamatovat z toho traumatu, které mu ten doktor způsobil.

gin124
9. jan 2017

@zuzulamimi Oni totiž doktoři někteří doktoři vůbec nevědí, že obřízka může někomu do budoucna poničit jeho sexuální život (10% obřezaných), ale že to může mít i negativní vliv na jeho sexuální partnerku (bolestivý sex) což je vysvětleno:

Více zde: http://www.obrizka-chlapcu-cz0.cz/news/ucinky-o...

proto doporučuju, řešení obřízkou se pokud možno vyhnout. Já bych také nic nevěděl, kdybych nedělat už téměř 20 roků v Německu a nenapadlo by mne se podívat do německých zdrojů. Napsal bych toho více, ale radši vám pošlu do schránky jeden typ, kde se zeptat.

bubula_007
9. jan 2017

@zuzulamimi ak mate moznost ist za inym urologom, skuste aj tam. Preco chce dr za kazdu cenu obriezku, ak masticku ste este neskusili??? Mozem sa spytat, ci je ta dr starsia? @veronica2013 tiez som sa chcela opytat na vek lekara, co to syncekovi urobil.. Mozem len poradit, aby ste k nemu citlivo a bez vycitiek pristupovali. Ja som si uz vela citala o tejto problematike, tak skusam pri synoch kadeco mozne.

althejka
9. jan 2017

@bubula_007
@zuzulamimi jednoznacnou indikáciou zo zdravotneho dovodu k obriezke je opakovany zapal. To vam povie ktorykolvek urolog doktor, aj ked je to pre vas neprijemne pocut,ci teda citat . Ak by moj syn mal opakovane zapaly,ktore by ho trapili, ja by som nevahala, a to kludne prehlasujem ako sestricka a mama na detskej urologii. Skor ako ho trapit preplachmi, navstevami a bolestivym zapalom, vyriesila by som to raz a navzdy. Vidim tu tie deti skoro kazdy den, ani my neoperujeme kazdu zuzenu predkozku, od tohto trendu sa uz upusta, iba ak sme vyskusali uz vsetko vratane liecbu krtikoidovou mastou,ale ak ide o opakovany zapal, vacsinou rodicia sami vidia, ze to je nekonecny pribeh.

gin124
9. jan 2017

@althejka Chápu, kdyby těch opakovaných zápalů bylo více. Ale ne pouze dvakrát. Mimoto, obřízka je předpotopní metoda, která nepatří do 21. století. Dnes existují operační metody se zachováním předkožky.

althejka
9. jan 2017

@gin124 ano, vyjadrila som sa vyslovene vramci môjho syna. 🙂 pokial sa maminka rozhodne ten stav nechat ako je, je to jej pravo, moze to nechat az na dieta, ked vyrastie - ako sa same raz rozhodne a ci sa rozhodne. pisem,ako je to tu, na slovensku, v tomto case a s týmito moznostami. 🙂

gin124
9. jan 2017

@althejka Mám na to jiný názor. Až budete číst příspěvky mladých mužů, kteří mají kvůli snížené citlivisti penisu zničený svůj sexuální život a kteří kvůli takovému rozhodnutí nenávidí své rodiče, tak budete přemýšlet jinak. Jeden z nich, 18-ti letý nešťastný mladý Němec s nickem TheShine, si dal do profilu takovouto ikonku:

https://www.beschneidungsforum.de/wcf/images/av...

Ta ikonka, na kterou jsem tu dal svůj link, opravdu mluví sama za sebe.

Já jsem o této problematice nevěděl ještě před třemi roky dočista nic a kdyby mi někdo před třemi roky někdo řekl, že se tímto budu takto zabývat, tak bych mu řekl, že spadl z višně na hlavu.

V březnu (marec) 2014, tehdy jsem dělal v Hamburku, jsme v práci celý týden neměli vůbec co dělat, ale museli jsme tam být, jsem tam z nudy surfoval na internetu, mimo to, jsem mimo jiné klikl i na téma obřízka, a byl tam zrovna příspěvek o tom, že obřízka někomu zničila sexuální život. To mne zaujalo. Tak jsem na to téma surfoval dále. Na www.netdoktor.at jsem narazil na dva roky staré příspěvky mladého tehdy 23 - letého Alexandra Bachla z Kasselu, který tam též psal, že má kvůli obřízce v 5 letech z toho důvodu,, že jeho otec byl muslim (jeho matka je katolička) též zničený sexuální život. Alex tam nechal odkaz na speciální webové stránky, které se tím zabývají. Bez toho bych nevěděl o celé věci vůbec nic.

Okopíruju tu závěr Alexova článku (on o tom dokonce mluvil v krátkém dokumentárním pořadu na druhém programu německé televize ZDF), který mám v češtině na svých osvětových webových stránkách:

Teprve teď ve svých 23 letech, jsem se začal zabývat obřízkou. Teprve nyní ve svých 23 letech jsem četl o možných následcích na sexualitu. Četl jsem o ztrátě citlivosti. Nikdy jsem neviděl neobřezaný penis při erekci a byl jsem velmi překvapen když jsem se dověděl, že žalud je pak měkký, vlhký a hebký. Četl jsem o keratinizaci, o stimulaci vnitřní předkožky, uzdičky a dorzálních nervů. Četl jsem, že obřezaní muži mají na stimulaci pouze jizvu, což je pouhý zbyteček jejich vnitřní předkožky. Přemýšlel jsem o tom, že bych mohl sex prožívat úplně jinak, kdybych ty části měl. Jenže tomu tak není.

Je sice pravda, že vydržím déle. Ale to je vše. Pouze vydržím déle. Ale někdy se vůbec neudělám. Je mi 23 let. Také spím se ženami zhruba tak starými. Do 20 minut nic neprožívám. Někdy mi to trvá přes hodinu a jsem unavený. Sex není pěkný, když při něm musíte myslet jen na to, jestli vůbec dosáhnete orgasmu.

Moje obřízka je to nejhorší, co mě kdo mohl udělat. Ona ovlivnila celý můj život. Ona mě vždy jenom naplňovala studem. Mé matce je to velmi líto. Říká, že kdyby to věděla, tak by k tomu nikdy nedala souhlas. To sice pomáhá mé psychice, ale fyzicky mi to pomoci nedokáže.

Moje předkožka je provždy pryč a už mi ji nikdo nikdy nevrátí.

Více zde: http://www.obrizka-chlapcu-cz0.cz/news/alexuv-p...

Půl roku na to, v septembri 2014, když jsem poznal mnoho příběhů takto nešťastných mladých mužů, jsem se rozhodl, že se tomu budu jako osvětář naplno věnovat. Proto jsem vytvořil ty své osvětové webové stránky (to bych v životě neřekl, kolik to stojí práce a námahy, překládat takové články a publikovat to na internetu) a tak jsem vytvořil na koleně uvedené webové stránky a jsem aktivní na více internetových fórech, jako je toto.

V ČR už znám dětského chirurga, který toto řeší operací se zachováním předkožky, bez obřízky. Jezdí za ním z celé ČR, žel zatím neznám žádného takového dětského chirurga na Slovensku.

S pozdravem Antonín Vlas

bubula_007
9. jan 2017

@althejka presne ako pises: tu na Slovensku, v tomto case a s tymito moznostami... Asi preto velmi vela mamiciek hlada inu cestu, ako je obriezka.

alexanotbad
9. jan 2017

@gin124 mozete napisat o ktoreho konkretneho lekara v CR ide. Dakujem.

gin124
9. jan 2017

@alexanotbad Nechci to dávat otevřeně na žádné fórum, aby tam pan doktor neměl takový nával, že už to nebude zvládat. Jak jsem slíbil účastnici zuzulumini, tak jsem ji brzo po ránu poslal zprávu s adresou jeho webových stránek. Pan doktor má u nich také poradnu, tak jsem ji doporučil, že by bylo nejlepší, kdyby ten dotaz napsala k němu do poradny. Co znám jeho odpovědí, tak jeho nejpraděpodobnější odpověď bude: "obřízku rozhodně NE!"

alexanotbad
9. jan 2017

@gin124 trochu sa v tom stracam.... Mgr. titul nie je MUDr. a adresa emailova je gin@... co mi pripomina Vas nick. Ja nemam cas citat vsetky prispevky v tejto teme, ale ak je problem ma uviest do obrazu, tak ok. Mimochodom kontakt sa da poslat aj IP. Prajem pekny den.

althejka
9. jan 2017

@gin124 Dakujem za info, vidite, ja necitam na nete pribehy jednotlivcov, riadim sa hlavne tym co vidim priamo na ambulancii a ako sa deti, postupne mladi muzi vyvijaju a problemy nemaju. Problem s erekciou ma velke percento muzov aj bez obriezky, ale zelam vam vela úspechov vo vasej praci osvety. Samozrejme si zelam,aby vyvoj a lekarske metody v tomto smere vyvijali v prospech pacientov,tak ako vo vsetkom. Bolo by fajn,keby sa aj obvodni lekari naucili lepsie diagnostikovat a urcit stav a vaznost problemu s predkozkou, pretoze vznikla obrovska panika des a strasiak menom urolog, pritom by ste neverili,kolko navstev posielame domov bez nutnosti chirurgického riesenia iba s poucenim. Alebo kolko rodicov je "lenivých" s predkozkou dietata trenovat a pridu rovno so ziadostou dekonglutinacie. Pretoze ten proces odliepania trva roky a nie dni,ako by si predstavovali. Myslim, ze nam v podstate ide o to iste, predchadzat unahlenym chirurgickym rieseniam. pekny den🙂

gin124
9. jan 2017

@althejka : Tu se nejedná o problémy s erekcí, ale o problémy s citlivostí po obřízce, čímž trpí na 10% obřezaných mužů. To má dvě příčiny. U té první, mnohem častější, se tomu dá pravidelným krémováním trvale odkrytého žaludu (tak třikrát denně) se speciálním hydratačním krémem úplně předejít, nebo, když se to zanedbá, tak se to dá, i když svízelně léčit, že se ta citlivost zpět vrátí. U té druhé příčiny, což jsou naštěstí případy velice vzácné, žel tomu nešťastníkovi nepomůže ani svěcená voda, jak se říká. Žel z internetu, ze specifického německého fóra takto postižených, znám pár konkrétních takových případů.

bubula_007
9. jan 2017

@althejka skoda, ze u nas sa taketo veci riesia prave takym strasiakovanim. Aj mna dr vystrasila pri prvom synovi, a veru som hned neutekala k urologovi. Aj vdaka takym prispevkom, ake sa tu mozu precitat. Jednak o tom, ze bez varovania predkozku stiahnu, a potom sa aj tak vyskytnu komplikacie..alebo napr mne dr len tak zbezne povedala: toto tu mozete obcad takto stianut a umyt.. Dovidenia, dopocutia! Je to tazke, a pokial moji chlapci nemaju zatial problemy, zapaly, venujeme sa tomu kazdy vecer a dufam, ze to povoli pekne pomalicky. Vdaka za tvoje prispevky, aspon vieme, ako to vyzera aj z ineho hladiska.

adka31
9. jan 2017

Teda neviem, ale zeby si napr. americania 3x denne museli kremovat zalud aby nestratili citlivost?? Tam maju chlapi obriezku bezne, alebo to nemaju s cim porovnat? Nie som zastanca obriezky, len mi to tak napadlo, ze ved je vela krajin na svete, kde sa obriezka bezne robi.

gin124
9. jan 2017

@adka31

K tomu vám tu něco okopíruju:

1979: Maskovaný pár

V roce 1970 mladý pár, Brother K( Keneth David Hopkins) a Carole Anne pochopí, že obřízka je problém v jejich sexuálním životě

Jak ubíhaly roky, bylo jim stále více a více zřejmé, že obřízka je v podstatě špatná věc. Nechápou však, že vůbec nikdo není proti tomu. (V té době intaktivistické hnutí ještě neexistovalo).

Rozhodli se, že začnou jednat a v roce 1979 zahájili kampaň. Aby upoutali více pozornosti, tak se rozhodli nosit masky. a k tomu link na obrázek z těmi dvěmi.

http://www.droitaucorps.com/wp-content/uploads/...

Více zde: http://www.obrizka-chlapcu-cz0.cz/news/intaktiv...

Ono bylo těžké rozeznat ve společnosti, kde jsou všichni obřezaní, že za ty problémy může zrovna obřízka. Navíc značná část chamtivého amerického lékařského establishmentu nejnovější vědecké objevy vehementně popírá. Tamní zvrácený obřízkový průmysl totiž vynáší na dvě miliardy ročně.

Zrovna teď pracuju na článcích o historii, z jakého nehorázného počátečního lékařského bludu to v USA v roce 1870 vzniklo.

althejka
9. jan 2017

viete, obriezkovy priemysel, pravo na vlastne telo atd atd, ako vy tomu hovorite, to uz mi pripomina ani tak nie osvetu,ale skor istu formu radikalnej antikampane, Diskusne fora obcas byvaju presne to,comu sa hovori dobry sluha a zly pan. diagnostika cez pismenka a monitor... to si ani ja netrufnem, niekomu napisat,aby si svoj zdravotny stav nedal skonzultovat odbornikom /nehovoriac o detoch/, pretoze podla niektorych vasich vyjadreni to znie, ze obriezka je platena poistovnou taak dobre, ze urologovia chodia do prace vlastnym lietadlom. 😂😉 mohli by ste to podlozit aspon faktami z poistovne,pre info.
Spolupracujete s lekarom, ktoreho vsak nezverejnite. Mna by to zaujimalo, ked k nemu chodi cela Ceska Republika. Je to atestovany urolog?
🙂
pekny den

gin124
9. jan 2017

@althejka Situace v USA je od nás naprosto odlišná, to by však bylo na jiný rozbor. Tam se dějí věci, které jsou v EU nepřípustné. Mimoto USA neratifikovaly jako jediná vyspělá země Úmluvu o právech dítěte, takže Úmluva o právech dítěte v USA vlastně neplatí. Navíc tam není rutinní obřízka vůbec záležitostí urologů ale je to tam záležitostí porodníků. Sklizené dětské předkožky jsou tam draze prodávány například pro výrobu krémů proti vráskám, v USA je to legální kdežto v Evropě je něco takového naprosto nepřípustné. Jenže to už se dostáváme nimo téma tohoto vlákna. I tak je u nás na 95% obřízek ze "zdravotních důvodů" naprosto zbytečných.

Tu na tomto fóru a obdobných fórech je to pohodové, já jsem však navyklý na denodenní tvrdé internetové hádky například na www.netdoktor.at.

Já s tím lékařem nespolupracuju, o jeho existenci jsem se dověděl teprve nedávno, pouze ho na základě velmi dobrých referencí doporučuju. Na tyto věci mají buď atestaci urologové, ne každý urolog má atestaci i na dětskou urologii, nebo na toto mají atestaci někteří dětští chirurgové. On je ten druhý případ, je dětským chirurgem.

Větší chalany, kteří už jsou v pubertě a mají tyto problémy a objeví se s nějakým dotazem na internetu posílám úplně už tak rok a půl úplně k jinému lékaři, též s atestací, který má pro ně poradnu.

zuzulamimi
9. jan 2017

@gin124 Dakujem velmi velmi pekne za kontakt na toho pana doktora, uz som mu pisala. Uvidim co odpise.

A tento pan nerobi ziadnu antikampan na obriezku, iba informuje o tom, o com nas ani pediatri, ani urologovia a ani chirurgovia neinformuju (lebo o tom ani netusia castokrat). Ja chodim s malym na Kramare k detskej chirurgicke. Ta pani je velmi zlata, pride mi ako uzasne mily clovek, s detmi to vie, verim tomu ze nikomu nikdy nestiahla nasilu predkozku alebo podobne zverstva ale napriek tomu musim skonstatovat, ze sa neposuva vo vedomostiach dalej (chuda asi by to nestihala ani keby chcela) ale proste aspon ze v CR uz dakto vie aj o novsich metodach a pod. Tento pan len informuje! Velka vdaka este raz za to, co robite!!!!!!

althejka
9. jan 2017

@zuzulamimi
@gin124 dakujem za diskusiu, vzdavam sa a zelam pekny vecer🙂

gin124
9. jan 2017

@zuzulamimi Mně bude za pár dní 56 roků a to jsou věci, o kterých jsem ještě před třemi roky neměl sebemenší tušení. Dostal jsem se k tomu pouze shodou okolností. Dokonce jsem měl před třemi roky na tu obřízku zcela opačný názor, než teď.

gin124
10. jan 2017

@zuzulamimi Zmínila jste se mi, že byste klidně jela i do Německa, což asi nedude nutné, podle všeho tento doktor dělá jinou záchovnou operaci než ten trojitý řez.

Ona možná nebude muset být provedena žádná operace, záleží na tom, jestli tam má váš syn zjizvený prstenec nebo ne. To však pozná pouze lékař - odborník.

Já tu okopíruju pár pasáží a dám potom jeden německý link.

Někdy je potřeba rozšířit předkožku chirurgicky ( Plastika předkožky, Trojitý řez, Fördlova plastika, Welshova plastika). Po takové operaci zůstává předkožka se všemi jejími funkcemi nedotčena. To může být například proto, že máte bolesti, masti používáte už více týdnů a nezabírají nebo máte parafimózu.

( U nás se používá hodně Burianova plastika, tu bych však nedoporučil, poněvadž je při ní amputována pruhovaná tkáň, což je vnitřek špičky, což je podle nejnovějších výzkumů bezkonkurenčně nejcitlivější část penisu. Redakce PNVT)

A jak je to " s úplným zachováním předkožky":

V celkové anestezii nebo v místním znecitlivění udělá chirurg třeba tři malé řezy ( Triple Inzision - Trojitý řez) do předkožky. Je to jedna z nejmodernějších operací.

( Nevím, jestli u nás vůbec existuje nějaké pracoviště, které tento druh operace provádí. Dle mých referencí ji v Německu provádějí Fakultní nemocnice v Mannheimu a Kolíně nad Rýnem a Dětská urologická klinika v Norimberku. Obávám se, že to žádný chirurg z Horní Dolní umět nebude. Redaktor PNVT)

Chirurg stáhne předkožku dozadu, udělá tři malé řezy, které rozšíří že vypadají jako malé káry na kartách.

Řezy jsou při stahování předkožky opatrně rozšiřovány natolik, aby mohla předkožka volně klouzat přes žalud. Pak jsou řezy příčně sešity. Při tom zůstane zachována nutná délka předkožky, takže může předkožka dobře zklouznout dopředu na žalud.

Zůstanou tam tři malé jizvy, které jsou však po roce sotva znatelné, nebo si jich všimne pouze ten, kdo ví, že byl kluk takto operován.

Vzhledem k tomu, že Vyvýšený pás, tj. vnitřek špičky nebyl vůbec porušen, zavře se špička předkožky před žaludem jako u každého neobřezaného penisu.

Nejblíže od nás je ta dětská urologická klinika v Norimberku (to dávám i pro ostatní, i když je mi jasné, že málokdo na to finačně má a ze západního Slovenska je to přes 6 hodin jízdy autem), vedená profesorem Maxmilianem Stehrem.

http://www.leading-medicine-guide.de/Experte-Ki...

U profesora Stehra je ta operace prý standardním řešením a obřízku provádí pouze v případech opravdu nezbytně nutných.

Redaktor oddobných stránek, jaké vytvářím, pan Edwin Manfred Reichhardt ze Štýrského Hradce v jedné diskuzi napsal, že pan profesor Stehr byl sám jako dítě takto nesmyslně obřezaný, takže moc dobře ví, zač je toho loket.

viktoriaboris
10. jan 2017

@althejka Dobry den, chcem sa optytat na 6 a 3 rocneho syna, da sa im stiahnut predkozka, akurat po bokoch je kozka u oboch zalepena, čo s tym, doniesla som aj mast framykoin ale neviem ci mi pomoze. 6 rocny velmi vyvadza pri stahovani, nechce sa ho ani dotknut, sam v ziadnom pripade. U 3 rocneho syna bola stahovana predkozka urologom lebo mal smegmu. napriek tomu sme teraz zistili ze ma boky zalepene a v poslednych dnoch sa stazuje na bolest pipika. Vopred Dakujem za radu.

gin124
11. jan 2017

Nejhorší je, že vám na tom konkrétní radu dát neumím, jenom vidím, že minimálně u toho druhého zase jeden mantácký urolog napáchal škodu.

Že velmi vyvadza pri stahovani sa nečudujem, protože ho to přirom hodně bolí. Tu bylo něco nesprávnými postupy pokaženo, a to se pak velice těžce napravuje( to píšu i pro jiné, které to budou číst, aby se určitých věcí vyvarovali)

Dám tu jeden odkaz na článek:

  Ethanovi rodiče mají všechny důvody k tomu být rozzuření a ustaraní. Předčasné násilné stažení Ethanovy předkožky bylo riskováno nebo to zapříčinilo jeden nebo více následků, kterým se dalo zcela vyhnout a některé se mohou projevit až po letech. Nastane starost: předčasné stažení předkožky je v každém případě velmi bolestivé, poněvadž předkožka je struktura, která je v mužském těle nejvíce protkána citlivými nervy. Výzkum ukazuje, že tyto bolesti mohou mít později psychické důsledky.
  * S největší pravděpodobností má nyní dítě iatrogenní (lékařem způsobenou infekci), která byla způsobena zbytečným stažením. Většinou se tyto pokusy dělají bez chirurgických rukavic a vhodného antisepčního prostředku a otevřená rána je pak přímým vstupem pro infekci.
  * Jeho infekce může zhoršit urelaci urerty (močové trubice) nebo může dojít dokonce ke stenóze urerty (zúžení močové trubice), septické napadení pohlavních orgánů je důvodem pro pravděpodobnou infekci močových cest, která je pak využívána jako záminka pro obřízku v dětství.
  * Bolestivé, krvácející povrchy, které byly dříve slepené přírodní membránou, takzvanou synechií nebo též balanoprepuciální membránou, mohou společně srůstat, což  má za následek nepřirozené adheze a kožní mosty, které se mohou vyřešit časem - nebo také ne.
  * Jeho infekce může zanechat jizvu, která dělá předkožku nepružnou, což brání osobní péči v dospělosti a normální sexuální funkci.
* Tato nepružnost může vést k patologické fimóze, tedy k nepřirozenému zúžení otevření předkožky, které se časem nemusí zlepšit a pak je ironicky lékařský zásah nutný.
  * Dítě s nepružnou předkožkou může trpět parafimózou, kdy předkožka už nejde vrátit, pokud je stažena. Pak může být přiškrcen původ krve do žaludu, což způsobuje otoky - což někdy musí být vyřešeno v nemocnici.
* Dítě může trpět bolestivými nočními erekcemi kvůli své poškozené předkožce (čtyři nebo pět nočních erekcí je normálních v každém věku. To by mohlo zasahovat do základní REM spánkové fáze a dokonce vést k sexuální disfunkci v dospělosti.
  * U dítěte se může pochopitelně vyvinout velký odpor k tomu, aby se dospělí dotýkali jeho genitálií a také ke koupání.

Více zde: http://www.obrizka-chlapcu-cz0.cz/news/cisti-je...

On je tu někde na modrém koníku obdobný článek i ve slovenčině, ten právník, Dr Geisheker je jeho autorem také, ale druhým autorem je lékař, Dr George Denninston ze Seatle v USA, vzpomínám si že ta pasáž o malém Ethanovi je v něm také. Já jsem vždy v ten moment nazlobený, když vidím, že doktoři něco takto mantácky zbabrali. Žel je toto v ČR i na Slovensku velice časté. V ČR vím, proč tomu tak je a myslím si, že na Slovensku to bude obdobné.