Sťahovanie predkožky 7 mesačnému dieťaťu

christy1234
22. okt 2021

Ahojte
Dnes sme boli s malým (má 7mesiacov) na poradni a doktorka nám povedala že vôbec mu nejde ani náznak stiahnuť predkožku
Hovorila že bude možno nutné neskôr chirurgický zákrok..
Sú tu nejaké mamičky ktoré mali tiež taky problém a nakoniec nebol nutný zákrok?
Poprípadne aké máte skúsenosti s PINDA MASTOU..
Kľudne budem rada za akú pomoc/radu
Ďakujem

jeliz59
22. okt 2021

Mala som tento problem zo synom dali sme to cca za rok výrazne zlepsenie aj skôr asi....
Pinda masť ok kúp aj tú ale hlavne slezova mast !ja som používala od ceta pomohla nám nenormálne ceta slezova mast smiešne peniaze 2 kusy hádam aj skoro rok nám vydržala
Tiež som robila zo začiatku kupele zo slezu nebadaneho alemuz neviem či list či kvet bylynky to už ti poradia lekárni postupovať opatrne nenasilne s tou ceta slezova mast to pôjde uvidíš...a tiež je dobré dať predpísať baneocin antibioticka masť potierať pipík môže sa stať pri sťahovaní mikro trhlinka atď toto je tiež výborná vec aby sa to nezapalilo nejaká tá ranka atď držím palce a napíš mi ako vám to ide po čase

pininka1
22. okt 2021

My sme to mali tiez, kupali sme v sleze nebadanom a pomohlo, nemuseli sme ist na operaciu

janka1011
22. okt 2021

@christy1234 hlavne mu s tým nič nerob. Je ešte malinký, ešte sa mu ani nemusí dať stiahnuť. Skôr ako po 3 rokoch by som to ani neriešila. My sme tak boli s 3 ročným na urológii a dr len obriezku.No nedala som. A dobre som spravila, časom sa mu to samé uvoľnilo. Párkrát som ho okúpala v sleze, či to pomohlo neviem. Ale určite toto do 3 rokov neriešiť. Potom len jemne pri kúpaní skúšať. Má to čas.

lenka1993
22. okt 2021

Môj má 2 a pol roka aj teraz sa mu to začalo uvoľňovať. Pekne stiahneme teraz tak do Poľky žaluďa. Mne dr hovorila od narodenia maleho že do pipika nesupat nasťahovať že to pôjde samo. A tak aj bolo. Známa v Prahe má 7 ročného a jednu sa stiahol pipik keď mal 6 🙂

misickaa4
22. okt 2021

@jeliz59 a mozem sa spytat, ako rychlo, za aku dobu vam to pomocou tej slezovej masticky islo? Tiez ju pouzivam. Dakujem

kiki68
22. okt 2021

@christy1234 je to blbost, mojmu to neslo do 12 mes vobec a teraz v 15 mes to krasne ide. Bez masti, bez nejakeho stahovania pravidelneho. Do min 10 mes to Ma byt fyziologicky uzavrete, ze sa to neda stiahnut ako ochrana pred vobkajsim prostredim. Do 3 rokov sa to ma dat stiahnut, niekde az do 6 uvadzaju. V zahranici sa to vobec nerobi, ani neviem co by tam lekar povedal. Moj muz v Rakusku bol zhrozeny z tychto praktik na Slovensku. Tu by to bolo vnimane ako sexualne nasilie na dietati.

durianka1973
22. okt 2021

V 7 mesiacoch mi to pride strasne skoro toto riesit. Nie som lekarka, ale nasa pediatricka u syna v tomto veku stahovanie predkozky vobec neriesila, absolutne toto nebola tema. Aj ti pediatri maju na stahovanie predkozky evidentne rozne nazory, ale v tomto veku toto riesit mi pride ako extrem.

maria898
22. okt 2021

@christy1234 ahoj aj moj maly to mal takto velmi dlho az do dvoch rokov a potom mi kazali to skusat stahovat. Moj mal len dierku ma cikanie. A postupom casu s pinda mastou sa to zlepsilo ale stale to nebolo ono ale doktorka nam potom predpisala mast afloderm co predpisuju aj urologovia a vsetko pekne povolilo. Teraz ma 3 a stahuje si sam. Neboj to sa mu povoli

nikpa
22. okt 2021

@christy1234 7 mesačnému sťahovať predkožku?! 🤦 To je extrémne skoro aby niečo také riešila. Daj si na to pozor, sleduj mu to ale podľa mňa je ešte veľmi skoro robiť paniku, zbytočne ta vystresovala.

beata_k
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
dominika_sk
22. okt 2021

Bože daj mi na seba nejaky messenger naposielam ti članky. Do troch rokov je uplne bežny a FYZIOLOGICKY jav že predkožka nejde stiahnuť, nerob to s nesťahuj nasilu lebo koža sa zjazvi trhlinami a naozaj tu operaciu bude potrebovať !!!

maminkadeticiek
22. okt 2021

Ja som to robila od narodenia ale ziadne "pretiahnutie"len citlive napnutie koze na maximum naozaj bez akejkolvek bolesti.Takto som to urobila pri kazdom prebaleni.V roku sa mu kozicka natiahla na vyse 1 cm.Dalej uz pohnut takto nesla.Kedze som nechcela ziadne drasticke metody,ale urolog aj pediater to odporucili vyriesit do 3 rokov tak som skusila horm.masticku na 10 dni od urologa a na 9.den to pekne povolilo a bolo po teme predkozkam.

lenulik88
22. okt 2021

@kiki68 uplne suhlasim, nesupat, neparat... dieta na to ma prist samo.. ona povoli ked da telo signal.. dievcatkam tiez pisulu neroztahuju, ale nechavaju na prirodu.. nase zdrwvotnictvo je v tomto extremne stredoveke... Skandinavia, zapadne staty si klepu po hlave, ze v EU su este taketo nezmysli zauzivane.... moj ma 3 roky a zacalo sa mu to uvolnovat teraz nedavno a pri kupani na to mrknem, oplachnem a vzdy viac povoli.. hotovo.

jeliz59
22. okt 2021

@misickaa4 no cca minimálne 3 mesiace ale také badateľné veľmi polroka?asi tak a tak za rok a pol trištvrte pipíka von keď sme stahovali a to mal mini dierku len na začiatku

jeliz59
22. okt 2021

A tiež v lekárni kúpiť olivový olej na telo namočiť vatovu ticinku a jemne vytierat smegmu to je prirodzený proces pri odliepani predkozky

misickaa4
22. okt 2021

@jeliz59 super, dakujem

ckatka
22. okt 2021

Muž je urológ. Vraví že tiež názory sa rôznia, ale našim synom to pomaly opatrne vždy naťahuje pri kúpaní. Starší to v pohode pretiahne asi od 2r, mladší ma ešte len 10m, takže ešte to len tak naťahuje. Do roka určite nerobiť žiadnu paniku okolo toho.
Ak do 3r nepretiahne, skočiť k urologovi.
V prípade, že je zápal, bolesť...skočiť k urologovi.
Nerieste to hlavne so starymi pediatrickami, ktoré o penisoch vedia veľký prd...🤷‍♀️

123andy123
22. okt 2021

my nič take nerobime.

christy1234
autor
22. okt 2021

Ďakujem Vám.. Zbytočne ma len doktorka vystresovala 🙂

via88
26. okt 2021

My sme boli u urologicky zakladajucej v pidstate odbor detskej urologie v sr, na operacii nezostupeneho semennika, mal rok a pol syn a ze mu rovno predkozku poriesi, vzala taky hacik, za dve sekundy mu to oddelila, trosku mozno surovejsie to bolo, ale dovtedy neslo vobec, tak sme natierali framykoinom ani tyzden a doteraz krasne ide bez problemov.. ona sa nejak velmi nevyjadrovala k tomu, ze co a kedy treba, ale skor v duchu, ze to treba urobit. A som rada, mame pokoj.

althejka
26. okt 2021

pani doktorka by mala vediet ze v tak malom veku je predkozka anatomicky zuzena,aby chranila zalud. po roku sa zacina jemnym treningom a v troch rokoch ak jej to neda a nemate s tym ziadny problem, vas posle na kontrolu urologovi. ten rozhodne ci ide o konglutinaciu,cize prilepenu predkozku,alebo fimozu,co je zuzena predkozka. pripadne zi nema, uzdicku. potom vas odporuci na dalsie riesenie. bud iba cvicit, alebo napise kortikoid, alebo pri problemoch a fimoze obriezku, co tiez nemusi byt hned.

333denaa
6. jan 2022

@durianka1973 Ahojte, mne moja pediatrička kázala sťahovať predkožku keď bude mať syn 2 mesiace, keby som to vtedy vedela čo viem teraz tak to nerobím 😥. Od vtedy máme s pipikom problémy v kuse má zapálenú predkožku a teraz už 3 mesiac má zúženu a opuchnutú predkožku, niečo hrozné. Máme už 7m a každý deň o 3 m riešim predkožku máme aj framycion a tuším fungycidin masť, aby prešiel zápal. Idem teraz skúsiť pindu masť a objednala som aj tu slezovu aby sa mu uvoľnila predkozka, pretože od tých častich zápalov ju má úplne zúženu s opuchom. A čo ešte ☹️od vtedy mi malý v noci necika úplne čistá plienka, 6 až 7 hodín nič už sa stálo, že aj 10 hodín nič a doktorka,vraj to je v poriadku keď moči cez deň ☹️, ale mne sa nezdá žeby to bolo v poriadku. Stalo sa to aj vám v súvislosti s tou predkožkou? Ďakujem

althejka
6. jan 2022

smer detsky urolog , nie je to v poriadku. Opakovane balanitidy a opuch treba riesit.
@333denaa