Ako vyriešiť problém so sťahovaním predkožky u 9-ročného?

Zodpovedané
5. jan 2023

Dobrý deň,

chcem sa poradiť ohľadom problému s predkožkou môjho 9-ročného syna. Keď mal 8 rokov a predkožku som mu sťahovala ja, tak išla stiahnuť úplne bez problémov a bez bolesti. Potom si začal predkožku sťahovať sám. No skoro po roku ako sa o to "staral" sám mu predkožka znova nejde stiahnuť celá. Ide mu stiahnuť len štvrtina - tretina. Pediater povedal, že máme sťahovať ďalej a ak chceme, môžeme podstúpiť obriezku.

Posledný mesiac praktizujeme aj kúpeľ v sleze a vždy po kúpaní alebo sprche dohliadam na to, aby si predkožku naozaj sťahoval. Stále je to rovnaké. Zdá sa mi, že by mal skúsiť trocha silnejšie stiahnuť, no on vraví, že to stačí. Raz som mu ju skúsila stiahnuť ja, išla skoro do polovice, aj keď s miernou bolesťou. Povedala som mu, že ak si ju nebude sťahovať pravidelne, bude musieť ísť na operáciu. Obriezke sa chceme vyhnúť, pokiaľ to bude možné.

Nemala by sa predkožka sťahovať, až kým nieje cítiť miernu bolesť?

Ako často treba v takomto prípade sťahovať?

Ako celkovo tento problém vyriešiť?

Ďakujem

Dobrý deň,

sťahovať treba jemne do bolesti, denne. Predkožka sa bude postupne uvoľnovať sama - napomôžu tomu hormóny.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas