Problém so sťahovaním predkožky

umatko
8. mar 2007

Ahojte všetky mamičky, ja mám taký obrovský problém a súrne potrebujem poradit. Dnes sme boli s našim malým u pediatričky a hned nás odporučila na urologiu s pipíkom. Nejde mu stiahnút úplne predkožka. Má niečo cez dva roky a velmi sa toho bojím, viem aký je moj viktorko citlivý na bolest a este mu to budem musiet stahovat po zákroku. Poradte co mám robit?

gin124
19. júl 2019

Mast není problém ale pokusy o předčasné přetahování mohou způsobit problémy opravdu velké a závažné.

makiavella
5. aug 2019
Používateľ makiavella je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od makiavella.

A viete kazda, co je to vlastne torzia semennika? Lebo ak nie, tu je krasne spisane vsetko, hlavne rychla liecba /pomocou drobneho rezu na miesku/ -- https://vimax.sk/torzia-semennikov/

deedol
15. okt 2019

ahojte, necitala som celu temu, nie je to v mojich silach🙂 nieco som si uz o fimoze precitala, ale mam otazky, tak hadam niekto poradi🙂

maly ma rok a pol, dnes sme mali poradnu a podla pediatricky ma "velmi zuzenu predkozku", ale nastastie je z tych, co volia este cakanie do tych 3 rokov. predsa vsak by som s tym chcela zatial nieco urobit, ak sa da. maly nema predkozku prilepenu, ale skratka ma tu "dierku" prilis malu. v podstate od narodenia sa zvacsila len nepatrne, cize zalud vobec nevidiet.

skusala som par mesiacov pred touto poradnou slezovy krem od justu - zlepsenie ziadne. citala som o sleze nebadanom, ale neviem, ci ide o listy alebo kvet a ci je lepsie skusit macerat alebo "caj". ani neviem, ako potom tu "tinkturu" aplikovat. neviem si predstavit, ako riesit "sedaci kupel" - to kolko toho slezu by som musela nakupit, keby som mu to potom mala nalievat do vane? ako ste to robili vy?

dakujem za rady a sorry, ze pisem tak nezrozumitelne, ale nemam s tymto skusenost.

barra2
15. okt 2019

Dobry nam do teraz isla dobre ale cca meaiac dozadu zrazu mu to nejak prirastlo. Bola som sa za doktorkou spytat ze co, maleho aom sa bala zobrat zo sebou lebo som si precitala nejake clanky, ze to robia na silu a podobne. Domtorka mi povedala ze je to ok a nevadi to do isteho veku. Ak by bol problem aj neskor tak sa dava nejaka masticka na uvolnenie.

deedol
15. okt 2019

dakujem za reakciu. no on to ma od zaciatku uzke, ale nevyzera to prilepene. este nejako nestresujem, hovorim si, ze mam este rok aj nieco cas, ale rada by som s tym aspon trocha pohla s tym slezom, len neviem ako.

bubula_007
15. okt 2019

@deedol ja som robievala macerat z kvetov slezu do 1litrovej fľaše, asi za dve hrste kvetov. A potom naliala do vane, keď sa išiel kúpať. Bolo cítiť, keď som si dala ruky do vody, že je voda taká "mazlava", neviem ako to inak opísať. Tak myslím, že to bolo tak v pohode. Akurát synovi to nepomohlo. Neviem, ako dlho to treba opakovať, teraz má pomaly 8 rokov a predložka tak isto-dierka maličká.

deedol
15. okt 2019

@bubula_007 a co budete robit dalej?

gin124
15. okt 2019

@makiavella Na českých fórech vystupuje pod nickem makiavelli, to ale nebyla fóra pro matky. Tu se prekabátil do ženského rodu.

bubula_007
16. okt 2019

@deedol úprimne..?? Neviem. Na jednej strane, zdravý rozum mi vraví nechať to tak. Ale na druhej strane navštíviť urológa aspoň kvôli konzultácii..?? To ale by som musela vedieť, že mu fakt neublíži nečakane jedným pohybom.
Každopádne učím oboch synov stiahnuť, pokiaľ to ide a umyť.

nycanka
16. okt 2019

Ahojte, citam vas ozaj len prilezitostne, moj 7rocny syn ma problem s predkozkou, ktora mu nejde dole. Navstivili sme urológiu, dostal mast (nazov nemam po ruke, je to ta kortikoidna) a stahujeme, ako namazame po kupani a skusame davat dolu kozicku ide to, ak mu to skusam v sprche ci vo vani tak to ide ovela menej.... po dominani mame ist opat na kontrolu, ked by mu to poriadne neslo, tak mu to stiahnu, no ja som proti nasilnemu stahovaniu, ved ho to bude boliet potom.... Ma niektora z vas takto stare dieta a riesila tento problem v 7 rokoch ? dakujem

bubula_007
16. okt 2019

@nycanka môj má v decembri 8, a ešte som sa neodvážila ísť s ním k urologovi.

stulrajterova
16. okt 2019

@bubula_007 a na co cakate zeny? my sme zacali od 7 dni...postupne....mladsi mal nabeh na fimozu....pravidelne kazdy den slezovy z justu a mame to ok...u oboch....

katariinka
16. okt 2019

@stulrajterova uz som tu taz tu otazku davala, ale nikto mi na nu neodpovedal: islo sa vam zbavit potom tej masti? .. moja skusenost s nou je taka, ze malemu prekozka povoli, ale len do casu, ked ho nou mazem.. akonahle prestaneme, problem sa vrati a zas to nejde.. aka je vasa skusenost.. dakujem

stulrajterova
16. okt 2019

@katariinka ako casto a ako dlho ste skusali? ife o pravidelnost...
nasi uz teraz bez masticky...ale kazdy vecer cvicia...povinne...ritual

nycanka
16. okt 2019

@katariinka ano toto aj ja momentalne riesim, ked dam kortikoidnu mast od doktorky, tak to dame dolu skoro cele.... ale ked ju nedam, ze len v sprche tak to ide malicko....

nycanka
16. okt 2019

@stulrajterova my tiez kazdy vecer, ale s mastou to davam skoro cele, bez masti uz pisti, ked co i len viac stiahnem, ale pri tej masticke, to ide skoro cele....

deedol
16. okt 2019

@stulrajterova no moj ma rok a pol, ako som pisala, a skusam to od narodenia a proste to nejde, ak mu to nechcem roztrhnut, co nechcem. takze asi je to individualne. len na margo toho, "na co cakam".

stulrajterova
16. okt 2019

@deedol urolog

jajka.20
16. okt 2019

žienky nas dr.strašila že skončime na urologii a zachránil nas krem DERMAZULEN. mastiť pri každom prebalovani,pretiahnut kolko ide a potom natrieť na pretiahnuteho. maly bude mať 3 roky a mame ho pekne pretiahnuteho. určite odporučam. mastili sme dlhšie,tuším niečo cez mesiac a odrazu vo vani pozriem a ide pekne pretiahnut bez plaču a stresu. bola som milo prekvapena.

stulrajterova
16. okt 2019

@bubula_007 ja som bola uz s polrocnym

deedol
16. okt 2019

@stulrajterova nasa pediatricka tvrdi, ze az po poradni v 3r, ked tak. preco myslis, ze treba uz teraz?

stulrajterova
16. okt 2019

@deedol nasa je opatrna...ak vidi, ze to nejde pomaly .tak sledovanie ba urologii

deedol
16. okt 2019

@stulrajterova dakujem za radu. budem to teda sledovat a hladat nejakeho citliveho urologa🙂

bruneta8
16. okt 2019

@jajka.20 ahoj, prosím ťa, ako si sa dostala k tomu krému? Asi nie je primárne na toto určený? O tomto som ešte nepočula. Môj má 2 a pol a len malú dierku, na urologii mi dala tu masť kortikoidnu, už nás chcela na operáciu objednať.. Ďakujem

jajka.20
16. okt 2019

@bruneta8
mne ho odporučila kamaratka ktora ma dvoch synov a obaja s tým mali velky problem a tu masť im odporučal dr. je to ta modra mastička na popáleniny a ona akoby uvolnuje/zmäkčuje tu pokožku a ona nakoniec povolí pekne sama. neverila som tomu,no dala som tomu šancu, lebo som nemala co stratiť a mohlo to len pomoct a chceli sme sa vyhnuť operacií a trápeniu syna, mal 1 rok ked sme začali mastiť(dovtedy pekne poctivo pri kupani pretahovali) a cca za mesiac sa to začalo pekne uvolnovať a šlo ho lahko pretiahnut coraz viac a viac.

makiavella
18. okt 2019
Používateľ makiavella je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od makiavella.

@gin124 Jste vynikajici detektiv, ale zbytecne. makiavelli je zde jiz obsazeno, proto jsem pouzil makiavella. obrazek roztomile holcicky zde system prirazuje automaticky, pokud uzivatel nenahraje vlastni fotku, Sherlocku :D

gin124
19. okt 2019

@makiavella To je úplně jedno, velice dobře činí admin jednoho českého serveru, který vaše příspěvky maže. Část příspěvku s odkazem vymaže a místo toho tam napíše tučným písmem: "nepovolená reklama". Má vás totiž za šmejdy. V tom s ním souhlasím. Oni totiž nejsou pouze šmejdi, kteří likvidují důchodce na předváděcích akcích ale objevili se šmejdi v této oblasti. V českém tisku se píše, že si toho všiml už i ministr zdravotnictví. Já mám speciálně na ty servery na které odkazujete pifku, protože je v nich jetá cirkumfetišistická propaganda.

Mimoto, i redakce tohoto fóra jak vidno, má podezření, že to s vámi nebude košer, proto sem dala to upozornění. Šmejdi, kteří zneužívají zdravotních potíží lidí si zaslouží pádné odsouzení.

bejkovnicka
19. okt 2019

Baby, sme čerstvo po návšteve urológie na Kramároch s 3 ročným synom. Podotýkam, že Dr je naozaj odborník. Nešli sme tam s tým, že mu nejde sťahovať, ale preto, že ho pipik svrbel a mal ho zacervenany. Synovi predkozka sťahovať nejde, nevidno mu ani celý žaluď, dá sa stiahnuť max do 1 cm. Aj to asi píšem veľa. Moja prvá otázka, alebo teda oznam bol že si nezelam aby sa mu to stahovalo, na čo mi odpovedal, že to v žiadnom prípade robiť nebudú, že to sa už nerobí a ze nestahujuca predkozka sa rieši až v 8 ROKOCH!!!. A tiež nie sťahovaním nasilu, ale ide sa na to postupne mastami. Ze dieťatku sa nemá predkozka sťahovať ani doma, že snažiť sa ju nejako dávať dole. Ze práve v tomto veku 3,4,5 rokov si chalani už stále niečo s pipikom robia a takto sa im ta predkozka postupne uvoľňuje.

gin124
19. okt 2019

@bejkovnicka Ve skutečnosti dánský lékař Jacob Øster , který vyšetřil tisíce školních chlapců, zjistil, že průměrný věk, kdy ta předkožka jde stáhnout je až 10,4 roky. Rostahovací cvičení, které je popsáno v odkazu, který tu dám, lze dle autora provádět už dříve. Právě ve věku, který jste uvedla mají chlapci o pindíka enormní zájem, který později opadne a vrátí se až v pubertě tak je vhodné toho využít. Má to ale dvě úskalí, musí se to dělat pomalu postupně, aby si nezpůsobil trhlinky a nevznikly jizvičky a druhým úskalím ke konci je, že by mohlo dojít k parafimóze. Vše je v tom článku podrobně popsáno

https://www.strankyprokluky.cz/jak-o-sebe-pecov...

deedol
19. okt 2019

@bejkovnicka ahoj, prosim ta, u koho ste boli? nech viem do buducnosti, kto ma takyto pokrokovy pristup. dakujem🙂