Problém so sťahovaním predkožky

umatko
8. mar 2007

Ahojte všetky mamičky, ja mám taký obrovský problém a súrne potrebujem poradit. Dnes sme boli s našim malým u pediatričky a hned nás odporučila na urologiu s pipíkom. Nejde mu stiahnút úplne predkožka. Má niečo cez dva roky a velmi sa toho bojím, viem aký je moj viktorko citlivý na bolest a este mu to budem musiet stahovat po zákroku. Poradte co mám robit?

mata222
23. nov 2010

dakujem za radu..tak vyskusam ten repik a dam vediet, ci sa to zlepsilo 😉

katecameron
23. nov 2010

@mata222 to mu urcite pomoze

monic22
24. nov 2010

@katecameron, @mata222, súhlasím s uvedeným názorom. Ak sa nehneváte rada sa pridám, aj keď si to už pamätám len matne. Múdre knihy a MUdr. zakazujú sťahovať predkožku od narodenia, no my sme to postupne sťahovali pod tečúcou vodou každý deň ( už si celkom nepamätám či od začiatku alebo od 2.mesiaca, bolo to v mužových rukách ) a v pohode. Nechcem sa teraz robiť múdra, ale švagriná sa držala MUdr. rád a nesťahovala a synovec musel ísť na zákrok. Držím palce všetkým mamičkám a hlavne synčekom-bojovníkom s chúlostivými problémami.

kata2882
25. nov 2010

http://www.mamaaja.sk/print.cfm?Module=ActiveWe...

my nestahujeme.ani to neskusam,nebudem trapit dieta

mata222
25. nov 2010

@kata2882 ved to, ze kazdy lekar iny nazor...do roku sme nestahovali a teraz to skusame...sestra ma 2.5 rocneho chlapca a maju riadne problemy, chudatko male, ani sam si nechce umyvat pipika..takze to radsej riesim, ako keby ma mala dr.poslat k urologovi..v poradni vzdy pozre malemu pipik, a teraz sa jej zda, ze 1 stranu ma trosku prilepenu, tak mam taky stres z toho...skontroluje to, ked bude mat 2 roky a uvidime, ci nas neposle k urologovi... ale som uz dopredu rozhodnuta, ze to odmietnem... inak nechapem, ked ide veda dopredu, preco sa tie nazory uz nezjednotia, co sa tyka stahovania..clovek chce svojmu dietatu,len to najlepsie, no a teraz si vyber..ked nevies, ktory nazor je spravny..

katecameron
25. nov 2010

asi sa to neda pausalizovat pre kazde dieta plati nieco ine

kata2882
25. nov 2010

@mata222 my chodime k urologovi, lebo nemame zidene vajicko, a vsetko je v poriadku.mame dva roky

krtica11
26. nov 2010

mata222 kata2882 ja sa pripajam k tejto teme nam doktorka od prvej navštevy kazala sťahovať pokial ide vždy po kupani.Malý neprotestuje a doktorka mu to kontroluje pri poradni

mata222
30. nov 2010

ahojte, takze dnes sme skoncili na urgente na kramaroch. maly zle spal v noci a chytal si stale plienku, rano mal pipika opuchnuteho, ale nie predkozku ale iba jednu stranu pri koreni penisu, tak som nevedela co s tym..potom sme si vsimli,ze zacal chodit na siroko..tak sme zacali riesit, najprv obvodna, ze sa este s tymto nestretla,ze vacsinou maju opuchnutu predkozku,takze na kramare..na urol.nas uz nevzali, ze je vela hodin, tak na chirurg.urgent..ja som bola v takom strese,ze som tam hovorila z cesty,predtym som si doma riadne poplakala a do toho priatela vcera vecer seklo v krizoch,ze nevladal ani chodit.takze mam na starosti 2 deti...malemu robili len nejaky obstrek,nejaku dezinfikaciu,diagnoza zapal predkozky a zajtra doobeda musime ist na urologiu..boze,tak sa bojim,co nas este caka..chudatko jakubko,chodil len na siroko,ked cural tak dupotal nozickami,musela som ho stale nosit na rukach,aj dudu som mu dopustila na cely den..len keby mu nic hrozne nerobili...baby drzte palce.ja zajtra napisem,co bolo...inak na urgente vyslovene prizvukovali do 2 rokoch nestahovat...to urcite poviem obvodnej..nech uz urobia poriadnu osvetu..

mata222
1. dec 2010

opat mu robili obstrek a dali mi to aj na doma na zajtra, 3x denne kupel v repiku, ja mu davam aj nurofen, hadam s tym nic nepokazim, zlepsuje sa mu to, pipik uz nie je taky opuchnuty, len drzi v sebe moc, ale do vane v pohode cika..neplace ako ked ma plienku, tak hadam sa mu to uz uzdravi a v kazdej plienke ma trosku hnisu, chudatko male...som 2 dni nic poriadne nejedla ani mi nechuti, ani malemu...a to cakanie na kramaroch minim.2 hodky...

bambusko
1. dec 2010

@mata222 chudatenko male ☹ drzte sa, repikove kupele su velmi ucinne a zaberaju celkom rychlo. drzim palce, nech sa rychlo zahoji. mne sa este osvedcilo pri zacervenanom konceku potriet nechtikovou mastou. obstrek, to asi myslis vyplach predkozkoveho vaku? ozaj pediatri furt babru do tych pipikov, ved na tu funkciu, ako to potrebuju mali chlapci - cikanie, nie je nutne mat pretiahnutelnu predkozku... pozri si tieto linky

http://www.baby-cafe.cz/modules.php?name=News&f...

http://www.solen.cz/pdfs/ped/2002/03/03.pdf

katecameron
1. dec 2010

@mata222 viem o com pises aj my sme to mali a tie preplachy veeelmi pomahaju repik treba vstrekovat pod prekozku my sme to robili 5krat za den na druhy den uz zapal nebol to sa mu bude opakovat ked sa mu neda predkozka stiahnut treba vyriesit toto ako prve

mata222
1. dec 2010

@bambusko dik za linky,samozrejme,ze sa mu pipika uz nechytim..hadam sa mu to spravi same,ja sa len bojim,aby mu to nestahovali nasilu, ked uz tam budeme..ale hadam nie, ved on je taky maly,co sa tyka tychto veci..

mata222
1. dec 2010

@katecameron o tom vstrekovani repiku som uz citala,ale teraz mu zatial budem vstrekovat ten septonex, 3xrepikovy kupel za den a uvidime co bude na kontrole v piatok..ked sa mu to ukludni,tak mu budem robit tieto vstreky repiku..maly len pozera mickey mousa,sem tam pobeha..ale aspon uz nechodi na siroko..dik za radu..

mata222
3. dec 2010

ahojte, takze uz je to ok, mame stale kupat v repiku, sice neviem dokedy,ale neva,vsak mu to neublizi..len mam teraz dalsiu dilemu.. 😒 tam mi povedali,ze do 2 rokoch sa mu pipika nemam ani chytat, lenze ja mu pretahujem uz asi od 1 roku, sice som mu stiahla take 2-3 mm, lenze nasa pediatricka mu ho stiahla na preventivke do polovice..neviem ako je to mozne, mozno ma v tom prax a ja to robim zle..lenze otazka teraz je, mam mu dalej stahovat predkozku alebo nie..bojim sa,ze mu to zrastie,ked to necham tak..co vy na to? och boze aj s pipikmi..chcem len to najlepsie pre maleho,ked som sa tu docitala,co vsetko tu uz mamicky pozazivali, tak je to moja nocna mora..diky moc za rady.

bambusko
3. dec 2010

@mata222 nic nebabri, nezrastie sa to, predkozkovy list je prilepeny fyziologicky a priroda to vymyslela, takze ma na to mechanizmy a predkozka sa postupne odlepi, nic neurychlis. pri umyvani len jemne potiahni dozadu, nech sa da oplachnut ustie mocovej rury. v tych linkoch, co som davala minule mas vsetko popisane 😉

katecameron
3. dec 2010

@mata222 no ja na tvojom mieste by som mu to urcite stahovala ale samozrejme iba tolko kolko mu ide jemne az mu to nechas tak je mozne ze mu sa mu to zas zlepi preveze podla mna ked mu to nebudes umyvat to co sa da dostane ti zas zapal prekozky viem z vlastnej skusenosti resp.skusenosti s 2synmi

mata222
4. dec 2010

diky moc za rady..boze,clovek si povie, ze s chalosmi nie su ziadne starosti...a tu hop, s organom,ktory je pre nho do buducna velmi dolezity.. 😒

katecameron
4. dec 2010

neboj teraz si to odbiju potom budu frajeri 😀 😀 😀 moj maly 3rocny ma frajerku Tanu a minule sa ma pytal mozemTanicke ukazat pipika? 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 ja mu nato ze niéééééééé preboha

mata222
4. dec 2010

😀 😀 no mne minule tiez maly zahlodil. pozeral na mna v kupelni a: mami,kde je pipi (to je pipik v jeho reci), neni pipi..🙂) tak uz vysvetlujeme, kto ma a nema pipik..a uz mu to asi dochadza,lebo na kamaratkinu malu tiez ukazoval: neni pipi.. 😀 😀

sasena033
16. dec 2010

ahojte maminky ..Prosim Vas poradte mi ..maly nema fimozu ma zalepenu predkozku o zalud dalej sa pretiahnut neda ..myslit eze pomaha slez nebadany aj pri tomto zatial mocime ale nic dakujem za odpovede

martina149
18. dec 2010

@sasena033 skús mu predkožku sťahovať vždy keď sa kúpe v teplej vode to ide ľahšie ale len tak ako sa dá,nie nasilu aspoň nám to tak radil urológ.Ono by sa to malo pomaličky uvoľňovať.Môj druhý syn už bol tak naučený,že už to robil pri kúpaní aj sám a to mal fimózu a šlo to bez operácie.

corinno
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
alias313
19. dec 2010

Ahojte, boli sme na urológii a malemu zistili fimozu a parafimozu. V podstate ma uplne minimalnu dierku a teda neda sa mu vobec stiahnut predkozka. Dali nam aj termin operacie- je to vo februari. Hospitalizacia bude priblizne 3 dni, a doktorka povedala, ze mu to skusi narezat, ale ak sa to nebude dat stiahnut, ze mu bude robit ciastocnu obriezku. Ktora mate s takymto zakrokom skusenosti, chcela by som vediet, ako to vacsinou po takychto operaciach prebieha, prosim IP. ďakujem velmi pekne 😉

katecameron
20. dec 2010

@alias313 ides do BB? ja som bola v juli s 3rocnym synom Dobrikova ho operovala teraz sa mi neda ale napisem ti podrobnosti

alias313
20. dec 2010

katecameron ano v BB a bude ho tiez operovat Dobrikova, tak mi potom prosim napis ked sa Ti bude dat 🙂

agenturaberuska
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
sasena033
20. dec 2010

@martina149 dakujem vyskusame maly ma v januari 2 roky skusime pokracovat aj v tom sleze...